Fakty i opinie

Policyjny pościg i zatrzymanie na Morenie

Spektakularne zatrzymanie samochodu na Morenie. Po policyjnym pościgu do zatrzymania doszło na skrzyżowaniu Bulońskiej i RakoczegoMapka. Policjanci najpierw wybili szybę w aucie, a później wyciągnęli z niego kobietę.Aktualizacja godz. 15:25 Poznaliśmy nieco więcej szczegółów sprawy. Policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kobiety awanturującej się na jednym z gdańskich parkingów. Gdy pojawili się na miejscu, agresywnej kobiety już tam nie było, niemniej świadkowie przekazali patrolowi dokładne dane dotyczące auta, którym odjechała. Gdy policjanci zauważyli je na drodze, podjechali i dali kierującej kobiecie sygnał, żeby się zatrzymała.

Kobieta dwukrotnie zignorowała polecenia policjantów i zaczęła uciekać. W pewnym momencie skręciła w ul. Bulońską, którą jechała pod prąd. Udało się ją zatrzymać, gdy stanęła, aby przepuścić tramwaj.

Nadal nie wiadomo, dlaczego uciekała przed policją. Z naszych informacji wynika, że w momencie zatrzymania była bardzo pobudzona - po zatrzymaniu została jej pobrana krew, która zostanie przebadana pod kątem obecności w niej środków odurzających.

Zatrzymana kobieta to 52-latka z województwa mazowieckiego.
Greizer - czytelnik
Pościg za kierowcą jadącym pod prąd ulicą Bulońską. Samochód miał zbite szyby boczne.


O pościgu poinformował nas jeden z czytelników, który przesłał nam także film pokazujący zatrzymanie kierującej samochodem kobiety.

Widać na nim, jak jeden z policjantów podbiega do auta, próbuje otworzyć drzwi, a gdy to się nie udaje, wybija szybę, otwiera samochód i wyciąga z niego kobietę.

Poniżej dwa filmy prezentujące to samo auto, które chwile przed zatrzymaniem jechało ul. Bulońską pod prąd. Oba są nagrane z tego samego samochodu, z tym że drugi film przedstawia nagranie z kamery zainstalowanej z tyłu auta.
Poprosiliśmy policjantów o komentarz do tego zdarzenia - opublikujemy go zaraz po otrzymaniu.