Fakty i opinie

Policyjny pościg za złodziejami paliwa. Padły strzały

Funkcjonariusz oddał kilka strzałów w kierunku golfa, jednak kierowca nie zatrzymał się i odjechał.
Funkcjonariusz oddał kilka strzałów w kierunku golfa, jednak kierowca nie zatrzymał się i odjechał. prathaan/pl.123rf.com

Strzałami i pościgiem zakończyła się policyjna interwencja w sprawie kradzieży paliwa z ciężarówek, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w rejonie ul. Słowackiego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Podczas akcji jeden ze złodziei próbował przejechać funkcjonariusza.zakończona Łącznie głosów: 1811
O zdarzeniu poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Potwierdziliśmy to w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wydarzenia rozegrały się po godzinie 1 w nocy. Wówczas - jak dowiadujemy się od mundurowych - kryminalni z komisariatu na Osowej sprawdzali zdobyte informacje dotyczące kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych w rejonie ul. Słowackiego.

Zatrzymali mężczyznę, który staranował radiowóz- Policjanci pojechali na miejsce i zauważyli tam zaparkowanego golfa. Gdy zbliżali się do samochodu, kierowca uruchomił silnik, gwałtownie ruszył w kierunku jednego z policjantów i chciał go rozjechać. Funkcjonariusz oddał kilka strzałów w kierunku golfa, jednak kierowca nie zatrzymał się i odjechał - opisuje Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kryminalni ruszyli za samochodem i po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 35 lat. Jak się dowiedzieliśmy, w volkswagenie golfie, którym poruszali się zatrzymani, policjanci zabezpieczyli plastikowe beczki, łom oraz pompkę do paliwa. Podczas interwencji nikt nie został ranny.

- Funkcjonariusze sprawdzą, czy dochodziło do podobnych kradzieży w ostatnim czasie oraz czy zatrzymani mają z nimi związek. Jeszcze dzisiaj mężczyźni zostaną przesłuchani przez prokuratora. Niewykluczone, że kierowca usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia - podsumowuje gdański policjant.

Opinie (132) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.