Fakty i opinie

stat

Powyborcze reakcje kandydatów na prezydenta

Sondaż Trojmiasto.pl wskazuje, że to Aleksandra Dulkiewicz będzie nowym prezydentem Gdańska.
Sondaż Trojmiasto.pl wskazuje, że to Aleksandra Dulkiewicz będzie nowym prezydentem Gdańska. fot. trojmiasto.pl

O godz. 21 skończyła się cisza wyborcza i w swoich sztabach przemawiali kandydaci biorący udział w wyborach na prezydenta Gdańska. Według sondażu Trojmiasto.pl z ogromną przewagą wygrała Aleksandra Dulkiewicz, ale wciąż czekamy na ogłoszenie oficjalnych wyników, które powinny pojawić się jutro.Zarówno mieszkańcy, jak i kandydaci wciąż czekają na oficjalne wyniki wyborów. Na razie bazować możemy jedynie na danych, jakie pod pięcioma komisjami wyborczymi przez osiem godzin zbierali pracownicy Trojmiasto.pl. A te mówią, że Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 84 proc. głosów, Grzegorz Braun - 12 proc. a Marek Skiba - 4 proc.

Sondaż wyborczy Trojmiasto.plW sztabie wyborczym Aleksandry Dulkiewicz panowała stonowana radość, jej przemowę poprzedziły oklaski, które kandydatka zadedykowała zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi.

- Nie jestem drugim Pawłem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję. Co dalej, nie raz słyszałam takie pytania. Remont Traktu Konnego, kolejne baseny, żłobki, przedszkola, szkoły, punktualne autobusy i tramwaje, to wszystko jest szalenie ważne i o to będziemy dbać, ale najważniejsze, byśmy tworzyli wspólnotę, bo miasto to ludzie, którzy troszczą się o siebie nawzajem - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.
W sztabie wyborczym Grzegorza Brauna kandydat na prezydenta odniósł się do wyników sondażu Trojmiasto.pl, w którym otrzymał 12 proc. głosów.

- Wbija mnie w krzesełko ta informacja. To jest oszałamiający sukces. Jeśli tutejsza komisja wyborcza wyceni mnie na wynik dwucyfrowy, to będzie bezprecedensowy sukces - mówił Grzegorz Braun. - Tajną bronią mojej kandydatury była szczera prawda.
W sztabie wyborczym Marka Skiby nastroje były dobre.

- Wynik już znamy. Jesteśmy przekonani, że nasz przekaz dotarł do gdańszczan, wiemy, że mamy opiekować się naszymi dzieciakami, że powinniśmy być odpowiedzialnymi rodzicami i powinniśmy być odpowiedzialnymi gdańszczanami.

Opinie (360) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.