Fakty i opinie

stat

Prezydent i premier odwiedzą Trójmiasto

artykuł historyczny
Prezydent Andrzej Duda był ostatnio w Trójmieście w czerwcu. W Gdyni odsłonił pomnik Polski Morskiej, który zaraz po jego wyjeździe został ogrodzony, bo prace nie były ukończone.
Prezydent Andrzej Duda był ostatnio w Trójmieście w czerwcu. W Gdyni odsłonił pomnik Polski Morskiej, który zaraz po jego wyjeździe został ogrodzony, bo prace nie były ukończone. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką oraz premier Mateusz Morawiecki spędzą weekend w Trójmieście. Wezmą udział m.in. w obchodach wydarzeń sierpniowych, rocznicy wybuchu II wojny światowej. Para prezydencka rozpocznie też rok szkolny gdyńskiej "Trójki".Jak traktujesz wizyty władz państwa w Trójmieście?

cieszę się, to duże wyróżnienie dla Gdańska i Gdyni 23%
bez emocji, to ich obowiązek 27%
to zła wiadomość, bo będą większe korki i zamieszanie 50%
zakończona Łącznie głosów: 4466
W piątek 31 sierpnia odbędą się w Gdańsku uroczystości związane z wydarzeniami sierpniowymi 1980 roku, gdy strajk w Stoczni Gdańskiej zapoczątkował nie tylko przemiany polityczne w Polsce, ale i dużej części Europy Środkowo-Wschodniej. O godz. 15 planowane jest złożenie kwiatów pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz przemarsz do bazyliki św. Brygidy. O godz. 16 odbędzie się msza św. w bazylice św. Brygidy, złożenie kwiatów pod pomnikiem księdza prałata Henryka Jankowskiego i poświęcenie repliki sztandaru NSZZ Solidarność. Uroczystości odbędą się z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego, więc można spodziewać się większych niż zazwyczaj utrudnień w ruchu.

Zwłaszcza że o godz. 16:30 planowany jest organizowany przez zwolenników Pawła Adamowicza przemarsz spod budynku sądu przy Nowych Ogrodach do stoczni.

Czytaj również: Gdynia upamiętni bohaterów Sierpnia '80

Kolumny pojazdów uprzywilejowanych na drogach Trójmiasta pojawią się także w sobotę 1 września. Bardzo prawdopodobne jest, że para prezydencka spędzi noc w rezydencji w Juracie.

Głowa państwa wybierze się oczywiście na uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej na Westerplatte, ale na tym wizyta Trójmieście się nie skończy. Para prezydencka wybierze się do Gdyni, gdzie w południe odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku w III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Na wizytę w elitarnej trójmiejskiej szkole naciskać miała podobno przede wszystkim małżonka prezydenta, która przez wiele lat była nauczycielką.

Prezydent pojawi się też w regionie. Odwiedzi m.in. Tczew.

Opinie (1335) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij