Fakty i opinie

stat

Próba kradzieży pod kamerą monitoringu

Zobacz próbę kradzieży roweru w centrum Wrzeszcza

Zamiast przejażdżki na cudzym rowerze, musiał zadowolić się podróżą policyjnym radiowozem. W ręce stróżów prawa wpadł 24-letni mężczyzna, który w ciągu dnia próbował ukraść rower stojący przed jednym z wejść do Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu. Amator cudzej własności mocował się z zabezpieczeniem jednośladu... tuż pod okiem operatora miejskiego monitoringu.Widzisz człowieka, który kradnie np. towar w sklepie. Co robisz?

podchodzę do niego i żądam, aby odłożył rzecz na swoje miejsce 11%
próbuję go obezwładnić, następnie proszę świadków o wezwanie policji 13%
chwytam za telefon i dzwonię po policję 29%
głośno krzyczę i alarmuję innych świadków zdarzenia 12%
wyciągam telefon i nagrywam wizerunek złodzieja, a nagranie przekazuję policji 12%
nic nie robię, to nie moja sprawa 23%
zakończona Łącznie głosów: 905
24-letni gdańszczanin próbował ukraść wart ok. 4 tys. zł rower. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zdarzenie miało miejsce w biały dzień, w obecności dziesiątków świadków.

Zdarzenie miało miejsce w samym centrum Wrzeszcza, ok. godz. 17:30, gdzie przechodzą setki ludzi. Upatrzony przez 24-latka rower stał zamocowany do stojaka przed wejściem do Galerii Bałtyckiej, zlokalizowanym od strony skrzyżowania al. Grunwaldzkiej i ul. Kościuszki.

Dobre zabezpieczenie uniemożliwiło kradzież

24-latkowi nie przyszło jednak do głowy, że jego czyn może zostać zarejestrowany przez kamerę w tak "ustronnym" miejscu.

Na filmie widzimy ubranego na czarno, zakapturzonego mężczyznę, który próbuje sforsować zabezpieczenie roweru. Choć kaptur skutecznie chronił go zarówno przed padającym właśnie deszczem, jak i przed ujawnieniem tożsamości, narzędzia nie były w stanie przeciąć solidnego, metalowego sznura.

24-latek ma na koncie kilka kradzieży

Wprawdzie niektórzy przechodnie przyglądają się nieśmiało wyczynom 24-latka, ale on nie zwraca na to zbytniej uwagi. Dopiero na widok policyjnego radiowozu, wezwanego przez operatora monitoringu, młody mężczyzna rzuca się do ucieczki, która na niewiele się zdała.

- Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 24-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut usiłowania kradzieży roweru o wartości 4 tys. złotych. Dodatkowo policjanci z Wrzeszcza ustalili, że sprawca ma na swoim koncie kradzieże pięciu innych rowerów. Do zdarzeń doszło w 2017 roku. Za te przestępstwa 24-latek również usłyszał zarzuty - informuje mł. asp. Lucyna Rekowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Za kradzież i usiłowanie kradzieży mężczyźnie grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Opinie (178) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.