• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Przedszkolny plac zabaw za mieszkania

Michał Stąporek
4 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Ten teren, z placem zabaw, ogródkiem i dojściem od ul. Opackiej, już w poniedziałek ma zostać przejęty przez firmę deweloperską. Ten teren, z placem zabaw, ogródkiem i dojściem od ul. Opackiej, już w poniedziałek ma zostać przejęty przez firmę deweloperską.

Dzieci z przedszkola w Oliwie z dnia na dzień stracą część placu zabaw, bo dorośli zapomnieli, że prawo ma nie tylko literę, ale i ducha.Chodzi o przedszkole nr 39, które od kilkudziesięciu lat działa przy ul. Opackiej 12 zobacz na mapie Gdańska w Oliwie. To wymarzone miejsce na taką placówkę: budynek jest duży, oddalony od ulicy, teren przylega do Parku Oliwskiego, spokój, cisza, a mimo to niezły dojazd. Przy budynku są dwa place zabaw: jeden duży, od strony parku i drugi - od strony ul. Opackiej. Ten drugi niebawem zniknie.

W czasie długiego weekendu do redakcji zadzwoniła czytelniczka: - Zróbcie coś, bo nasze dzieci stracą plac zabaw w swoim przedszkolu. Kupiła go od miasta firma budowlana. Teraz zamiast zabawek stanie tam osiedle mieszkaniowe. Nie mogę się nadziwić, że miasto zabiera publicznemu przedszkolu grunt i oddaje go deweloperowi!

Dla pracowników przedszkola najgorsze było to, że o utracie placu zabaw dowiedzieli się nie od miasta, lecz od... pracowników firmy Doraco. Ta firma sąsiaduje z przedszkolem, ma tu swoją siedzibę zobacz na mapie Gdańskasporo terenu wokół zobacz na mapie Gdańska. To właśnie ona kupiła od miasta działkę, na której od wielu lat działał plac zabaw. Pod koniec kwietnia przedstawiciele dewelopera pojawili się w przedszkolu i zażądali usunięcia zabawek z jednego z placów zabaw.

- Łaskawie powiedzieli, że pomogą nam je usunąć - załamuje ręce jedna z pracownic przedszkola.

Dyrektor placówki chciała wyjaśnić sprawę w miejskim wydziale edukacji, ale jego urzędnicy zrobili tylko wielkie oczy i zarzekali się, że o sprawie pierwsze słyszą.

Jak oceniasz sprzedaż działki przy przedszkolu deweloperowi?

Co się stało? - Rzeczywiście, sprzedaliśmy firmie Doraco przylegający do przedszkola teren o powierzchni ok. 1 hektara. Wszystko jednak odbyło się zgodnie z prawem, ponieważ działka, którą kupił deweloper, nigdy nie należała do tego przedszkola. Działający tam plac zabaw powstał na zasadzie zajęcia niezagospodarowanego terenu - tłumaczy Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska.

Wartość działki o powierzchni 10 tys. m kw. w Oliwie oszacowano na nieco ponad 5,8 mln zł, co daje ok. 580 zł za m kw. Transakcja odbyła się w ramach prowadzonego przez miasto od kilku lat programu "Mieszkania za grunt". Doraco nie zapłaciło miastu za działkę gotówką, lecz przekazując 23 mieszkania w budynku przy ul. Guderskiego 64 zobacz na mapie Gdańska, które wejdą do gminnego zasobu mieszkaniowego jako mieszkania komunalne.

Akt notarialny zamiany podpisano 23 kwietnia, ona sama odbyła się na podstawie zarządzenia prezydenta z 9 marca 2012 roku (PDF). Nowy właściciel działki ma prawo ją zająć już w najbliższy poniedziałek, czyli 7 maja.

Jak to się stało, że urzędnicy odpowiedzialni za edukację nie wiedzieli, że ich koledzy z wydziału skarbu sprzedali działkę, z której - co prawda bez żadnej umowy - korzystało przedszkole?

- Faktycznie nieszczęśliwie się stało, że dyrekcja przedszkola dowiedziała się od dewelopera, że trzeba będzie usunąć ten plac zabaw - przyznaje Antoni Pawlak.

Sprawą zainteresowali się radni: Gdańska - Jarosław Gorecki oraz Oliwy - Tomasz Strug. Sprawa będzie omawiana 8 maja, na wtorkowej sesji rady osiedla Oliwa, w Gimnazjum nr 23 przy ul. Cystersów 13. Na sesję zaproszeni są miejscy urzędnicy.

Miejsca

Opinie (323)

 • Każde dziecko wie, że plac budowy jest najlepszym placem do zabaw. (8)

  • 183 15

  • kazde dziecko wie ze w piaskownicy smierdzi... tu tez smierdzi czyms niejasnym i moze korummponywawowywanym (1)

   • 18 11

   • Antoni Pawlak znów się głupio wykręca przepisami

    grabisz sobie kolego a będź pewien, że keidyś spotkasz na swej drodze kogoś pamiętliwego.

    • 15 1

  • (3)

   najlepszym, to fakt, sama sie bawilam. Ale co mnie niepokoi to te transakcje. Atrakcyjne dzialki w swietnych lokalizacjhach za mieszkania na zadupiach Gdanska. Ostatnio byla akcja bloku na Porebskiego w zamian za tereny we Wrzeszczu? Poprawcie mnie jesli sie myle.

   • 12 2

   • i co z tego, że zadupie? (2)

    skoro mówimy o mieszkaniach komunalnych - chyba lepiej 23 mieszkania na Guderskiego niż 12 w Oliwie?

    • 7 7

    • (1)

     owszem, ale liczac za m2 to te na guderskiego wcale duzo taniej niz oliwa nie wychodza. A tak chyba nie powinno byc prawda? To przepasc w lokalizacjach, a ceny niebezpiecznie zblizone do siebie...

     • 6 0

     • mieszkania za ziemię to dobry program, ale w tym wyapdku kilka rzeczy mnie dziwi

      1. wartość ziemi w Oliwie oszacowano stosunkowo nisko - ok. 550 zł za metr 2. wartość mieszkań na Szadółkach oszacowano stosunkowo wysoko, bo prawdopodobnie ok. 4,5 tys. za metr 3. miasto dziwnie nie chwaliło się przetargiem na tę wymianę, a zawsze bardzo to nagłasniali 4. Doraco kupiło te mieszkania od Kokoszek. można zakładać, że Kokoszki sprzedały by miastu taniej, bo nie byłoby w tym marży dla Doraco

      • 13 1

  • A teraz "z grubej rury'':rzeczywiście,poszperałam trochę i jak się okazało pan-Mariusz Andrzejczak,radny dzielnicy Oliwy/PO/ pracuje jako PR firmy Doraco! Przypomniałam sobie jak przed wyborami chodził po domach i reklamował się!Nie głosowałam na tego pana,ale pamiętam co mówił.Na potwierdzenie odnalazłam w internecie tekst z jego starą,wyborczą ulotką.O ile nie zablokuje strony to proszę koniecznie ją przeczytać-Jest młodym ojcem,wie jak ciężko o miejsce w przedszkolu i dlatego będzie wspierał ich powstawanie /jest raczej za małymi miejscami niż dużymi złobkami i przedszkolami...z drugiej stony co za idiotyczne podejście-gdzie w Polsce miejsce na takie 'zbytki',chyba mu o prywatne chodziło.../.No i teraz co najważniejsze-będzie chciał,żeby w parku oliwskim,obok przedszkolnego placy zabaw powstał plac zabaw ogólnodostępny,którego bardzo tu brakuje i o który jak wiem już dawniej prosiły mamy spacerujące w tym miejscu.Myślę,że wiele osób nabrało się na te bajery...A dodatkowo,ten sam pan niedawno wyrażnie sprzeciwiał się odstąpieniu kościołowi sypiącej się rudery na ul.kwietniej/nie chce mi się tutaj opisywać całej sytuacji,zainteresowani poczytają/,której pomimo przetargów nikt nie chce kupić.Pewno są jakieś inne plany co do tego miejsca/znowu Doraco?/.Super radny z tego pana!!! Mam nadzieję,że pozostali naprawdę kochają swoją dzielnicę i będą walczyć.A panu PR Doraco najlepiej jakby szef dał mieszkanie na tej ul.Gudelskiego,przynajmniej nie musiałabym jego oglądać na spacerze w parku oliwskim.

   • 12 2

  • Pan M.A radny dzielnicy Oliwa i pracownik PR firmy Doraco.Niby każdy może pracowac gdzie chce...Poczytajcie ulotke wyborczą tego pana,kiedy w maju zeszłego roku obiecywał,że będzie za wybudowaniem ogolnodostępnego placu zabaw w parku oliwskim obok przedszkola...Pięknie zadbał o swoją dzielnicę.Poza tym,poszukajcie artykułu jak ten pan walczył o to,aby strona koscielna nie chciała zagospodarować rudery na ul.kwietnej,pomimo,że cena przetargu za to miejsce jest tak wysoka,że nikt nie chce tego kupić/moze za jakiś czas Doraco?/.Fajnie jakby ten pan sam zamieszkał na ul.Gudelskiego,nie musiałabym go widywać w parku oliwskim na spacerku z dzieckiem!

   • 5 0

 • Kolejna cicha i niezrozumiała tranzakcja developerska w Gdańsku. Włądze miasta wywodza sie z branzy budowlanej i developerskiej (7)

  a to daje do myslenia....

  Szkoda ze tak sprawnie i cicho nie działaja w przypadku remontują budynków komunalnych. Podniesli czynsz a remontów nie ma bo nia ma pieniedzy!? Kuriozum to gdzie pone są. Podniesli pensje?

  • 175 23

  • (3)

   Przeczytałeś artykuł czy tylko tytuł? Miasto za trawnik bezprawnie użytkowany przez przedszkole dostał kilkadziesiąt (23) mieszkań KOMUNALNYCH. Wielu mieszkań komunalnych nie opłaca się remontować bo ich użytkownicy w wielu przypadkach, doprowadzili je do opłakanego stanu. Cieszę się mimo wszystko, że coś skłoniło cię dzisiaj do "myślenia".

   • 5 25

   • Może czytasz cały artykuł, ale czy ze zrozumieniem?

    23 mieszkania jest za hektar ziemi, przedszkolaków wykurzą z kilku arów.

    • 10 2

   • to nie uzytkownicy doprowadzili tylko zarządca patrz miasto. Mieszkańcy płacą czynsz i sami remontują lokale w innym przypadku

    wiekszości by juz nie było. Podam prosty przykład zarzadzania. Wyremontowano dach po 50 latach. Dach po remoncie do dzisiaj cieknie!!!! Zgłoszenia nic nie dają.... TAK SIĘ MARNUJE PIENIĄDZE W GZNK!!!!

    Gdzie są osoby odpowiedzialne ze remont? Kto to nadzorował i odebrał?

    Z szpecącymi miasto reklamami tez sie przez tyle lat nie udawało a przyszło euro i o dziwo przyczepki i banery znikają!!! Tyle lat sie nie dało a teraz nagle tak? Co sie zmieniło?

    Z GZNK jest podobnie...

    • 11 0

   • Dla kogo lokalówki ?

    Może miasto ma braki w mieszkaniach komunalnych , ale oddaje je najemcom na dziwnych zasadach . W moim bloku przy ul.Kamienna Grobla 5 ( dawniej właścicielem było PLO i PRSP ) było na 8 piętrze wolne mieszkanie . Stało puste chyba z 3 lata . Potem okazało się ,że ktoś dostał przydział . Nadal stało puste . Teraz po długim czasie podobno nowy właściciel wykupił mieszkanie i szykuje je do wynajmu . Moje pytanie brzmi : czy należało się mu to mieszkanie , jeśli od przydziału nie mieszka w nim , a teraz planuje wynajem . A przecież takie mieszkania przydzielane są ludziom nie mającym innych lokali . Czyli miasto nie sprawdziło faktycznej sytuacji lokalowej najemcy , albo mieszkanie poszło na lewiznę .

    • 17 0

  • nie rozumiem czemu piszecie cicha i niezrozumiala? Przeciez to przedszkole korzystalo z nie swojej dzialki. To tak jakby na waszej wlasnosci ktos sobie altanke postawil, bo przeciez wy na razie nic nie budujecie. Troche obiektywizmu, bo znowu wychodzi, ze wy mozecie wszystko i swojego bronicie, ale juz Wam nie mozna nic, bo jak to? bo dzieci, bo pplac zabaw. Jedyny syf to info od dewelopera. Tak to widze.

   • 9 12

  • jeszcze jedno s..........wo!!!!

   • 0 0

  • sprawni

   Ta władza powinna odpowiedziec za swoje tranzakcje jak Julja Tymoszenko
   za umowę gazową z Rosją. Może kiedyś do tego dojdzie . musi się zmienić władza i prawo

   • 1 0

 • Bardzo dobrze! (10)

  Osobiście cieszę się, że nie będzie tego placu. Tylko hałasujące bachory non stop + psi wychodek

  • 41 176

  • : ) (1)

   A kolega pewnie wojskowy 35 letni emeryt mieszkający z mamusią i do tego jedynak?: )

   • 31 9

   • nie krzywdź jedynaków. Sam jestem jedynakiem i wolałbym, żeby przedszkole nadal użytkowało ten teren.

    • 16 3

  • (1)

   żałosny jesteś...

   Zapomniał wół jak cielę był... hahahaha

   Najwyraźniej rodzice cie gnębili i trzymali w piwnicy...

   • 21 3

   • pewnie stary go lopata gasil i trzymal w psim wychodku

    to teraz na starosc jadem pluje

    • 17 2

  • sam jesteś bachor idioto (2)

   bachory? to są nasze dzieci bawiące sie na uboczu parku oliwskiego w czym Ci tam one przeszkadzają ? mieszkasz na polanie?

   • 20 5

   • Bachory się drą (1)

    I w tym przeszkadzają normalnym ludziom.

    • 6 14

    • hmm

     zapomniał wół jak cielęciem był.......

     • 0 0

  • A Pan to może na sąsiednim cmentarzu mieszka? Bo zmarłym to raczej głosy dzieci nie przeszkadzają.

   • 17 1

  • kika

   Najwiecej spokoju to mozna znależć na osiedlu Srebrzysko !Nawet wiekuisty !Polecam!

   • 16 2

  • żal

   tak tak Emeryt był bity i nie kochany przez rodziców dlatego obraża małe dzieci ŻAL

   • 0 0

 • 23 mieszkania za działkę warta 5, 8 miliona????? (37)

  Czy ja dobrze czytam?????

  • 111 18

  • (22)

   zanim zaczniesz krzyczeć to buntownicze hasełko "złodzieje" zobacz sobie ile kosztują mieszkania na wolnym rynku. 5,8 mln za 23 mieszkania daje średnio 252 tysięcy za mieszkanie. Wiadomo, zależy wiele od standardu i stanu, ale tyle mieszkania kosztują

   • 29 19

   • (4)

    Dokładnie, do tego teren w Oliwie, park, blisko komunikacji miejskiej... więc wartość wysoka.

    • 13 3

    • (3)

     rozumiem, że wyceniasz działkę na więcej bo za więcej byś ją kupił? Czy tylko tak sobie pokrzykujesz?

     • 14 5

     • pracowniku doraco (2)

      nie krzycz na wkur*wionych ludzi, to z daleka smierdzi przekretem urzedasow i doraco. te mieszkania to pewnie jakies tanie guano polozone kolo smietnika sprzedane za 2-3krotnie wieksza kase aby sie "zgadzało" . urzedasy sprzedadza swoja matke za obiad 2 daniowy.

      • 23 7

      • mieszkam w bloku na Guderskiego 64 (1)

       mieszkam w bloku na Guderskiego 64, cena za metr tutaj to 3900 złotych , mieszkania Doraco są wykończone pod klucz więc mają wyższy standard

       • 1 2

       • Ale kupione hurtowo za duuuuuużo niższą cenę...

        • 2 1

   • Nie przesadzaj (4)

    Mieszkania komunalne za 250tys? To drobna przesada, chyba nikt się nie targował, licząc po 200tys w kaise zostałby jeszcze milion...

    • 24 4

    • (2)

     ja tych mieszkań nie widziałem więc nic nie mogę o nich powiedzieć. może by się udało jeszcze wytargować, może nie. tak czy inaczej przelicznik 23 mieszkania za działkę wartą 5,8 mln to nie jest taki skandal jak to się niektórym wydaje

     • 7 4

     • (1)

      hektar ziemi w bardzo dobrym punkcie za 5,8 mln?

      • 13 3

      • dla Doraco to dobra cena :)

       szkoda ,ze miasto na tym stracilo. urzedasow trzeba eliminowac za takie przekrety

       • 15 3

    • znaczy się...

     ...masz na myśli w kieszeni?! ;)

     • 1 0

   • (6)

    ok, ok, tylko guderskiego to zadupie, wiec tam raczej nie ma apartamentow, zeby mieszkania po 6 tysiecy chodzily prawda?

    • 27 1

    • (5)

     napisałem że zależy od standardu i stanu, ja tego budynku nie widziałem i nie chce się wymądrzać, tylko koledze który rozpoczął ten wątek to się chyba wydaje że mieszkania to po 100 tys chodzą

     • 5 7

     • te kawalerki na Guderskiegio nieco więcej (2)

      • 3 0

      • tak, po 6 tysiecy (1)

       za lokalizacje kolo smietnika

       • 8 0

       • wystarczy luknąć do internetu i wiadomo ile warte są te lokale

        wszystkie mieszkania tanieja. komunalne po 2499 zł/m2

        • 0 0

     • (1)

      niewazne stan...przeciez miasto nie odda luxmieszkania jako komunalki, wiec standard nie ma az takiego znaczenia, zeby tak ceny na guderskiego zawyzac

      • 2 0

      • poza tym po 6 tys to cena rynkowa...powiedzmy rynkowa, bo guderskiego nie jest tyle warta. Normalnie deweloper przeciez nie buduje metra za 6 tys. Ludzie ogarnijcie sie!

       • 1 0

   • Te mieszkania komunalne (1)

    Te mieszkania komunalne to chyba dla rodzin urzędników

    • 17 4

    • chyba oszlales

     w sasiedztwie smietnika ?

     • 5 0

   • Daruś znowu myśli

    hehehehhe

    • 1 2

   • Po ile te mieszkania?

    W okolicy wysypiska można kupić za połowę tej ceny. Co do standardu - są to mieszkania komunalne, więc chyba nie z najwyższej półki?

    • 11 1

   • mieszkania przy wysypisku to naprawde dobry interes za tą cene dla Doraco

    • 5 0

  • wychodzi po 230 tys. zł za mieszkanie (1)

   Ulica Guderskiego to koniec świata, żeby te mieszkania były tyle warte to muszą mieć minimum po 60 metrów kwadratowych

   • 21 1

   • i garaż

    • 6 1

  • no, na Szadółkach

   to tak po 252 000 zł za mieszkanie na wysypisku, podobne ceny za mieszkania są bliżej....

   • 18 0

  • Ktoś liczyć nie potrafi (2)

   Gdyby sprzedali działkę za kasę i za tę kasę kupili mieszkania jeszcze milion zostałby w kasie miasta :( Ktoś chyba dobrze posmarował...

   • 20 3

   • (1)

    pewnie ten milion wyszedł dla niego

    • 7 0

    • milion na pol

     • 2 0

  • PO(li)tyka (2)

   A budyń i jego kumple nie wiedzą.... ?
   Czy wiedzą jak się załatwia takie sprawy czyli bez szumu i cichutko.
   Jak czytasz takie gminne wieści to akceptujesz POczynania władz Gdańska ?

   • 5 3

   • idiota od czepiania sie PO (1)

    to ludzie i kretyni a nie PO. urzedsy , nie wazne skad.

    • 4 6

    • to chyba nie wiesz kto Budynia wstawił na stanowisko i kto go tu pilnuje żeby mu włos z głowy niw spadł

     • 2 2

  • daje około 250 000 za mieszkanie

   daje około 250 000 za mieszkanie czyli całkiem rozsądnie

   • 4 12

  • No ludzie budynia jak zwykle dali d*py. Doraco kupiło te mieszkania z wykończeniem pod klucz od PB Kokoszki i nie zapłaciło 252k za mieszkanie. Tam niecałe 50m z miejscem parkingowym i piwnicą kosztowało ok. 200 k. Gratuluję dobrego inwestowania pieniędzy...

   • 11 1

  • Tak wychodzi po 250tysi na totalnym zadupiu. Gdzie jest Pitera od korupcji? A sorry zapomniałem dorsze po 8.40zl są ważniejsze. ;-)

   • 3 0

  • to sobie policz

   23 x przeciętnie 250.000 za mieszkanie daje 5.750.000,-

   • 0 0

  • Tak się dba o dizeci

   Nie powinno byż przypadkiem tak, że miasto powinno teren wykorzystywany przez dzieci oficjalnie przekazać na ten plac zabaw? !!! Jeśli planowano sprzadać coś Doraco, to powinno się wręcz zagwarantować dojazd do istniejącego przedszkola. Zamiast tego jest jego całkowita izolacja. Czy dzieci powinno się tłoczyć na mniejszym placu zabaw. Czy w ten sposób powinni być informowani zainteresowani?
   To jest TRZECI ŚWIAT!!! BANANOWA REPUBLIKA. A radni z PO będą teraz na spotkaniach z rodzicami udawać zatroskanych i zaskoczonych (chyba tym, że COŚ ich ominęło...)

   • 0 0

 • : ) (3)

  He mówią aby rodzić dzieci a burzą place zabaw.Ciekawe kto tam będzie mieszkał jak idzie teraz niż demograficzny a poza tym króluje konsumpcjonizm i hedonizm.Ludzie teraz 5 razy się zastanowią czy stać ich na dziecko...

  • 78 9

  • zwinił tylko dyrektor placówki (1)

   bo nie zgłosił do urzędu że teren jest w użytkowaniu przedszkola i nie starał się żeby włączyć ten teren do terenu przedszkola. Powinien być z miejsca zwolniony.

   • 5 4

   • a mi to wygląda inaczej, urzędnicy wiedzieli, że tam jest plac zabaw

    i po cichutku przehandlowali ziemię

    • 3 1

  • ludzie juz się 5 razy zastanawiają, niedługo bedą się zastanawiać i z 10 razy

   • 7 0

 • To już znany mechanizm (6)

  Miasto odstępuje komuś tymczasowo teren, a potem jest wielki krzyk gdy się ten teren odbiera. Tylko ze w tym przypadku chodzi o dzieci a to zawsze wywołuje więcej emocji

  • 33 28

  • urzędnicy jak psy wykonują polecenia "biznesmenów", to jest nasz problem (4)

   bałwanie trociniasty i wełniana istoto

   "biznesmen" - ubek, który otrzymał swoją dole przy okrągłym stole.

   • 7 1

   • (3)

    nie zrzynaj z kabaretu.

    widzę że jesteś kolejnym nawiedzonym od spisków i układów

    • 0 4

    • nie, kurka, świat jest piękny i idealny a wszystko co mówi ci telewizja to prawda (2)

     jak będziesz duży to pogadamy cielaku a gwarantuję ci, że jeśli nie jesteś cepem to jeszcze zmądrzejesz.

     • 3 0

     • (1)

      świat nie jest piękny ani idealny i nigdy tak nie twierdziłem. ale widzenie wszędzie spisków i układów, zwłaszcza sięgających okrągłego stołu też jest niepoważne

      ps. aluzje do wieku (zwłaszcza ze go nie znasz) świadczą o twojej cienkiej retoryce

      • 0 2

      • Trzeba być wybitnie zaślepionym ,by nie dostrzegać tego, co dzieje się z polską gospodarką.Układy ? to teraz nazywają koleżeńską przysługą.

       • 0 0

  • patałachu.

   Mieszkanie 43 m2 na Stogach 189000 zł. Jakie luksusy będą w tych z przekretu miejskiego?

   • 1 0

 • dura lex sed lex (8)

  Jeśli plac zabaw był na działce nienależącej do przedszkola to nie ma o czym mówić.

  • 70 29

  • durna głowa nie wiele pojmie

   istotą jest zarządzanie i styl działania urzędów i jest o czym mówić. Podobnie jak budowanie drogi/ulicy i szybka jej rozbiórka (Uczniowska) i wszelkie tego typu sprawy.
   Autor dobrze napisał: "bo dorośli zapomnieli, że prawo ma nie tylko literę, ale i ducha."

   • 12 9

  • a kto sprzedał firmie część parku oliwskiego, ostoi spokoju? (1)

   • 14 4

   • i czy ten grubas flaszka nie maczał w ty swoich watykańskich, złodziejskich łap

    • 0 1

  • Jest o czym mówić. Masz klapki na oczach.

   Co innego prawo, a co innego poczucie społecznej sprawiedliwości.

   • 11 12

  • Dlaczego władze przedszkola (1)

   nie zgłosiły wcześniej do miasta że użytkują ten teren i że jest tam plac zabaw? Wina leży tylko po stronie władz przedszkola, dyrektor tej placówki powinien być z miejsca zwolniony

   • 6 12

   • kika

    Wydział edukacji wiedział, nie wiedział wydział skarbu,Gdzie kucharek sześć tam tylko budyń dobrze wychodzi !

    • 8 2

  • a prawo zasiedzenia ?!

   • 1 0

  • prawo ma tez furtki...

   teren nie jest przedszkola, lecz miasta. Część, którą przejęło Doraco, to wycinek z jednej wielkiej działki oliwskiej. Można było oddać Dorako działkę bez terenu placu zabaw przedszkola. Można, tylko czy taki był plan?

   • 0 0

 • Może chociaż koparkę zaaranżują na karuzelę, jak na tym filmiku z YT...

  • 22 2

 • Nie wytrzymie! (6)

  Pytam się komu ma służyć do k**wy nędzy ten cały bu**el przy Nowych Ogrodach. Czy mamy demokrację czy totalitaryzm do c**ja Wacława?
  Marionetki! Opamiętajcie się, bo to lud Was wybrał i lud może Was unicestwić!
  Władze mają służyć ludziom a nie ludzie władzy.

  • 91 16

  • zawsze jest wrzask jak chcą gdzieś w mieście wybudować budynki mieszkalne. ale to jednocześnie nie przeszkadza ludziom narzekać że mieszkania są drogie

   • 5 12

  • Nie unicestwi, bo pozakładali już konta w szwajcarskich bankach (1)

   • 10 0

   • szare urzedasy maja konta w skapretach, a to ich trzeba eliminowac bo za obiad sprzedadza swoaj matke

    • 6 0

  • Nie bój, nie bój, od kilkunastu lat wybierają takich samych.

   Wystarczy POstraszyć kaczorem i wygrana w pierwszej turze murowana.

   • 4 0

  • (1)

   a czemu przedszkol,e wczesniej samo sie nie zainteresowalo wykupieniem placu zabaw??? bo pani dyrektor chybas nowego futra potrzebowala a teraz lament...

   • 1 2

   • Bo to publiczne przedszkole "orle"jeden

    • 1 0

 • Stara Oliwa (4)

  Chyba ktoś celowo nie zauważył tego sąsiedztwa.A bo to kolejne przedszkole do likwidacji.A argumentem będzie też to ,że dzieci nie mają placu zabaw.
  I tak kolejny raz widać jak to ideał społeczeństwa obywatelskiego sięgnął bruku.
  WSTYD !

  • 99 13

  • a bo to pierwszy raz? ciekawe ile naród jest w stanie znieść takich przekrętów, oszustw itp. itd.

   • 8 1

  • ale jak eliminowac urzedasow przekupnych zanim rozdadza majatek gdanska kolegom ?

   • 5 0

  • chodzi o CZĘŚĆ placu zabaw

   • 2 1

  • Przecież nowe prywatne przedszkole ma powstać przy Czyżewskiego. Dziwne prawda?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane