Fakty i opinie

stat

Przejście pod torami: nie ma światła, nie ma winnego

Najnowszy artukuł na ten temat

Pendolino pojechało testowo do Warszawy z prędkością 200 km/h

Przejście pod torami kolejowymi na wysokości ul. Waryńskiego zobacz na mapie Gdańska wciąż przysparza mieszkańcom Wrzeszcza problemów. Najpierw tygodniami czekali na jego otwarcie, a teraz nie działa w nim oświetlenie. Kolejarze obwiniają za to miasto, zaś miasto przekonuje, że z awarią nie ma nic wspólnego.Jak oceniasz oświetlenie tuneli dla pieszych w Trójmieście?

jest dobrze, na ogół oświetlenie jest wystarczające, by czuć się bezpiecznie 14%
jest średnio, są tunele, gdzie oświetlenie jest nadmierne, ale i takie, gdzie go po prostu brakuje 41%
jest fatalnie, praktycznie wszędzie panuje półmrok 45%
zakończona Łącznie głosów: 337
Przejście pod torami kolejowymi w ciągu ul. Waryńskiego jest ważne dla mieszkańców dzielnicy. Po jego obu stronach znajdują się bowiem przystanki komunikacji miejskiej, placówki oświatowe oraz sklepy.

Ale to przejście jest niezwykle pechowe. Najpierw remontowano je miesiącami, a gdy już je otwarto, to ciemno w nim choć oko wykol.

- Dzień staje się coraz krótszy, a w tunelu lampy przestały działać. Uruchamiano je kilkukrotnie zaraz po oddaniu przejścia do użytku, ale teraz służą chyba tylko za dekorację. Po co je montowano, skoro i tak są wyłączone? - dziwi się pani Agnieszka, mieszkanka Wrzeszcza i czytelniczka Trojmiasto.pl.
Warto dodać, że tunel był przez krótki okres jednym z najjaśniejszych miejsc we Wrzeszczu. Choć liczy on zaledwie kilkanaście metrów długości i przebiega pod czterema torami kolejowymi, wyposażony został aż w 10 opraw z jarzeniówkami. Mimo to w tunelu jest obecnie ciemno, jak przed remontem.

- Pragnę podziękować za zgłoszenie problemu. Nasi pracownicy sprawdzili sytuację w terenie i faktycznie oświetlenie nie działa, ale na naszym odcinku instalacja jest w pełni sprawna. Problem leży po stronie zasilania z miejskiego odcinka. Zgłosiliśmy ten problem miastu - mówi Ewa Symonowicz-Ginter z Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskich Linii Kolejowych.
Kolejarze zapewniają także, że brak oświetlenia nie wynika z zaległości finansowych wobec miasta lub dostawcy energii.

Zaskoczenia sprawą nie kryje Zarząd Dróg i Zieleni, który opiekuje się instalacją energetyczną po stronie miasta.

- Nic nam nie wiadomo, aby to oświetlenie było zasilane z sieci oświetleniowej ZDiZ lub Energi. Co więcej, nikt nas nie poinformował wcześniej, że oświetlenie potrzebuje zasilania z sieci energetycznej miasta. Nie mamy żadnych wniosków na ten temat - informuje Jacek Wojtczak, kierownik Działu Energetycznego ZDiZ w Gdańsku.
W tej sytuacji pozostaje mieszkańcom chyba przyzwyczaić się do nowych-starych standardów infrastruktury i, podobnie jak było to przed remontem, bacznie spoglądać pod nogi oraz korzystać z latarek lub ekranów telefonów komórkowych.

Poznaj historię nastawni kolejowej, która znajduje się niedaleko przejścia pod torami.

Opinie (56)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.