• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przez tunel pod Martwą Wisłą 50 km/h. Szybciej pojedziemy tylko w nocy

szym
9 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (353)
Od piątku, 10.02.2023 r., w tunelu pod Martwą Wisłą wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Będzie ono obowiązywać cały dzień. Od piątku, 10.02.2023 r., w tunelu pod Martwą Wisłą wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Będzie ono obowiązywać cały dzień.

Kierowcy wjeżdżający do tunelu pod Martwą Wisłą Mapkaod czwartku, 9.02.2023 r., będą musieli zwolnić do 50 km/h. Ograniczenie prędkości będzie obowiązywać w godzinach 5-22. Urzędnicy zapowiadają, że taki stan rzeczy utrzyma się "do odwołania". To efekt wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych do i z Portu Gdańsk.Ograniczenie prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą przyniesie skutek?

Jak tłumaczą przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, obniżenie prędkości ma ograniczyć rozprzestrzenianie się pyłu węglowego w tunelu pod Martwą Wisłą. Transport z paliwem opałowym przewożony jest masowo przez ciężarówki, które kursują tą trasą do i z Portu Gdańsk.

Jak mówi Magdalena Kiljan z GZDiZ, o obowiązującym ograniczeniu kierowców informować będą tablice zmiennej treści.

Prędkość 70 km/h przywrócona będzie nocą, między 22 a 5 rano.


To jednak nie wszystko. Tego samego dnia uruchomiony zostanie specjalny parking buforowy dla ciężarówekMapka, które do tej pory korkowały m.in. ulicę Ku Ujściu, Trasę Sucharskiego i tunel.Parking dla ciężarówek z węglemOd jutra kierowcy ciężarówek będą dojeżdżali do punktu buforowego, gdzie mają czekać na możliwość załadunku węgla.

Po otrzymaniu od spedytorów informacji o wolnych miejscach załadowczych pojazdy będą wypuszczane z punktu do poszczególnych stanowisk w celu załadunku.

Tu będzie nowy parking dla ciężarówek. Tu będzie nowy parking dla ciężarówek.
Awizacja będzie odbywać się tylko w punkcie. Poza nim awizacja nie będzie prowadzona w żadnym innym miejscu.

- Po uruchomieniu punktu buforowego i obniżeniu prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą w dalszym ciągu będziemy monitorować sytuację na trasach dojazdowych do portu i w miarę potrzeb wdrażać kolejne rozwiązania poprawiające sytuację drogową - podsumowuje Magdalena Kiljan.
16:56 28 LUTEGO 23

W tunelu 50km/h to fikcja (24 opinie)

Po co wprowadzane jest ograniczenie prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą do 50km/h skoro i tak nikt tego nie przestrzega! Miasto jest bezradne i idzie na łatwiznę w sprawie ciężarówek z węglem, wprowadzając ograniczenie prędkości, tymczasem i tak nikt nie przestrzega przepisów.
Po co wprowadzane jest ograniczenie prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą do 50km/h skoro i tak nikt tego nie przestrzega! Miasto jest bezradne i idzie na łatwiznę w sprawie ciężarówek z węglem, wprowadzając ograniczenie prędkości, tymczasem i tak nikt nie przestrzega przepisów.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (353)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane