Fakty i opinie

stat

Przyszedł na komendę z konsolą do gier i stwierdził, że chce iść do więzienia

37-latek ma do odsiedzenia pół roku m.in. za składanie fałszywych zeznań.
37-latek ma do odsiedzenia pół roku m.in. za składanie fałszywych zeznań. fot. KMP w Gdańsku

Do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wszedł 37-letni mężczyzna z dużą torbą podróżną, z której wystawały mały telewizor i konsola do gier, po czym stwierdził, że jest poszukiwany. Jak zapewnił, wcześniej dowiedział się, że w więzieniu można mieć konsolę, więc chce zostać zatrzymany, a sprzęt wziąć ze sobą.Czy więźniowie powinni mieć dostęp do takich atrakcji, jak np. konsole do gier?

jeśli dobrze się zachowują, to czemu nie? 33%
raczej nie, chyba że w formie nagród za wykonywaną za kratkami pracę 20%
zdecydowanie nie, więzienie powinno być karą, a nie rozrywką 47%
zakończona Łącznie głosów: 5685
Czasem zdarza się, że osoba poszukiwana sama zgłasza się na policję, przeważnie jednak wygląda to inaczej niż w czwartkowy poranek w Gdańsku. Kiedy na komendzie stawił się mężczyzna z telewizorem i konsolą, twierdząc, że dzwonił wcześniej do aresztu i zapewniono go, że będzie mógł z nich korzystać w celi, można było odnieść wrażenie, że to niezbyt udany żart.

Faktycznie okazało się jednak, że 37-latek jest poszukiwany listem gończym i ma zasądzoną już karę pół roku odsiadki m.in. za składanie fałszywych zeznań.

- Mężczyzna został zatrzymany, a w piątek policjanci doprowadzą go do aresztu śledczego, w którym spędzi zasądzoną karę - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Czy faktycznie będzie mógł w celi korzystać z telewizora i konsoli do gier? Policja zabezpieczyła te przedmioty i - jako depozyt - przekazała do aresztu. Reszta zależy od dyrekcji tej instytucji.

Opinie (207) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.