Fakty i opinie

stat

Rektor AWFiS odwołany przez ministerstwo

Prof. Tadeusz Huciński, mimo odwołania go ze stanowiska rektora AWFiS, zapowiada dalszą walkę.
Prof. Tadeusz Huciński, mimo odwołania go ze stanowiska rektora AWFiS, zapowiada dalszą walkę. mat. AWFiS

Profesor Tadeusz Huciński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, został w poniedziałek ostatecznie odwołany ze stanowiska rektora tej uczelni. Decyzję podjęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Huciński: to złamanie prawa, będę walczył.Jak powinien zachować się teraz Tadeusz Huciński?

odejść i przestać szkodzić uczelni

73%

donieść prokuraturze o nieprawidłowościach, o których mówi

19%

walczyć o przywrócienie do pracy w sądzie

3%

nic sobie nie robić z bezprawnej decyzji ministra i dalej pracować

5%
Profesor Tadeusz Huciński nie jest już rektorem AWFiS - taką decyzję podjęto po środowym spotkaniu w siedzibie MNiSW, w którym udział wzięli m.in.: minister Barbara Kudrycka i były już, rektor AWFiS.

- Decyzja ta została mu doręczona skutecznie w poniedziałek rano. Z naszego punktu widzenia jest to decyzja ostateczna i wiążąca - mówi Bartosz Loba, rzecznik prasowy MNiSW. - Na czas wyłonienia rektora powołano tymczasowego zastępce prof. Stanisława Sawczyna..

Były rektor nie daje jednak za wygraną. - W mojej ocenie pani minister po raz drugi złamała prawo i emocjonalnie przyśpieszyła odwołanie - mówi prof. Tadeusz Huciński. - Wysłałem odpowiedzi pokontrolne, ustosunkowałem się do pytań pani minister. Ministerstwo miało się ustosunkować się do tego i dopiero wówczas mogło wydać decyzję o odwołaniu. Dlatego na pewno będę się bronił.

Nieoficjalnie mówi się, że duże szanse na objęcie stanowiska rektora mają: prof. Zbigniew Jastrzębski i prof. Waldemar Moska. O wyborze nowego rektora zadecyduje nadzwyczajne posiedzenie senatu uczelni.

Od czasu gdy gdańską AWFiS zaczął rządzić Tadeusz Huciński, wokół uczelni zrobiło się głośno. Przed budynkiem pojawiali się ochroniarze, rektor kazał zaplombować część dokumentów, powiadomił o rzekomych nieprawidłowościach CBA, a na koniec zwolnił dyscyplinarnie swoich oponentów.

Opinie (159) 19 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.