Fakty i opinie

Remont SKM Chylonia na półmetku

Remont SKM Chylonia na półmetku


Remont peronu, torów i zejścia do tunelu na stacji SKM Chylonia zobacz na mapie Gdyni jest na półmetku. - Płytki na peronie są połamane, nierówno kładzione, zalepiane szpachlą - alarmują pasażerowie. - To tymczasowa sytuacja. Wkrótce nastąpi faza układania docelowych elementów peronu - odpowiadają przedstawiciele SKM.Czy miewasz wątpliwości co do jakości wykonywanych na stacjach SKM remontów?

bardzo często, widać, że wykonawcy nie dbają zbytnio o detale 53%
zdarza się, ale zakładam, że ktoś pilnuje, żeby wykonanie było dobre 28%
nie, bo wiem, że opinie laików często mogą być mylne 19%
zakończona Łącznie głosów: 375
Remont na SKM Chylonia rozpoczął się zimą. Zgodnie z harmonogramem, prezentowanym przez Szybką Kolej Miejską, ma się zakończyć jeszcze w grudniu. Prowadzi go firma Rajbud, która za prace zainkasuje 11 mln zł. Prace są na półmetku.

Pasażerowie zaniepokojeni, SKM uspokaja

Część pasażerów ma wątpliwości, czy roboty są prowadzone w należyty sposób, na dowód przysyłając zdjęcia.

- Peron, choć jest remontowany, już wygląda jakby potrzebował kolejnej modernizacji. Płytki są połamane, nierówno kładzione, zalepiane szpachlą. Używane są różnego rodzaju wykończenia. Dodatkowo szpary przy łączeniach płyt są uzupełniane kołkami - relacjonuje pan Szymon.
Przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej uspokajają, że nie ma powodów do obaw, bo obserwacje dotyczą tymczasowej krawędzi peronu.

- Zalepianie szpachlą tymczasowych płyt peronowych czy wypełnianie drewnem niewielkich przestrzeni pomiędzy elementami jest tymczasowe i w ciągu najbliższych kilku tygodni nastąpi faza układania i zabudowy docelowych elementów konstrukcji peronu - odpowiada Dorota Pełszyk z Szybkiej Kolei Miejskiej.
Podkreśla jednocześnie, że na razie żadnych uwag do wykonawcy prac nie było, choć już wcześniej pojawiały się wątpliwości pasażerów związane z ułożeniem płyt, mogącym dezorientować m.in. niewidomych.

Połowa prac wykonana

Zdaniem przedstawicieli SKM, prace idą sprawnie, a 50 proc. zakładanych wcześniej robót już za nami.

- Wykonano zaplanowaną przebudowę torów zasadniczych nr 501 i 502 oraz torów odstawczych wraz z głowicą rozjazdową. Są już nowe ścianki peronowe poza fragmentem w okolicy wejścia na peron, przygotowane pierwsze wykopy pod stopy fundamentowe słupów wiaty, sukcesywnie układany jest oczep na krawędzi peronu i kostka nawierzchniowa. Pod nawierzchnią  zostały już ułożone sieci - kanalizacja deszczowa oraz kanalizacje kablowe. W najbliższym czasie wykonawca robót przystąpi do realizacji szybu windy oraz wiaty peronowej, która jest przygotowywana poza terenem samej budowy - uzupełnia Dorota Pełszyk.
Co się zmieni?

Przypomnijmy, że zakres prac w Chyloni obejmie budowę nowej, ale krótszej o 46 metrów bryły peronu, podwyższonej do 960 mm, co ma ułatwić wsiadanie do pociągów. Przystanek zostanie wyposażony w standardowe elementy, takie jak winda, informacja pasażerska czy monitoring. Modernizacja dotyczy także zejścia do tunelu, który sam, przynajmniej na razie, nie zmieni się, bo nie należy do SKM.

Po remoncie uwagę pasażerów będzie przykuwała z pewnością wiata z pofalowanym dachem i przeszkleniami. Co więcej, na peronie będzie możliwość schronienia się przed wiatrem - wszystko wyglądać będzie podobnie, jak na stacji SKM Żabianka.

Opinie (64)

 • Za komuny nie było takich społeczników, którym wszystko przeszkadza.

  A teraz tu krzywo, tam niedobrze. Aż się robić odechciewa.

  • 29 60

 • Pięknie Gdynia rośnie w siłę, nowe drogi, koleje, komunikacja, brawo!

  • 18 27

 • Wyjedź sobie do Korei Północnej albo na Kubę. Tam Ci się spodoba.

  • 19 5

 • rob dobrze za co ci placa to nie beda sie czepiac. a tak to typowe polskie dziadostwo a potem jeszcze placz ze ktos sie przyczepi, no widac wyborca maciera

  • 14 6

 • Fajnie ze przystanek jak i plac

  W chylonii są remontowane. W reszcie po tylu latach coś się tutaj dzieje

  • 27 3

 • ludzie naprawdę są tak ograniczeni?

  jak można było pomyśleć, że te czerwone płytki są docelowe?
  Rany... ludzie zanim zaczniecie klepać zdjęcia i alarmować dziennikarzy przemyślcie to dwa razy... masakra
  a ja się dziwiłem, że ludzie zamiast walczyć o lepsze warunki pracy, o wyższe emerytury i dostępność do lekarza walczą o sędziów czy nauczycieli...

  • 28 28

 • PKM do Chyloni!

  Wiem, że Gdynia ma PKM w poważaniu i nie chce jej przedłużać do Oksywia, a nawet zrobi wszystko co w jej mocy, żeby do tego nie doszło... ale może Marszałek albo SKM pomyśli i puści PKM chociaż do Chyloni. Dziś część kursów (np. z Kościerzyny) kończy bieg w Gdyni i później pustym przebiegiem leci do zajezdni na Cisową.... nie mogłaby ta ciuchcia się zatrzymać jeszcze na Chyloni?
  To byłby taki mini sprinter :)
  Chylonia - Gdynia Gł - Sopot - Oliwa - Wrzeszcz i dalej PKMką (przez Lotnisko) do Kościerzyny

  • 31 3

 • No i git.

  chociaż jedna inwestycja w Gdyni. Oj Gdynia spowolniła, oj spowolniła.
  Niedługo będziemy jak Żukowo.

  • 24 4

 • przecież ty jesteś bezrobotny.

  • 9 1

 • Co za bzdura

  Płyty są nierówno położone ale później zostaną poniesione i ponownie położone tym razem równo? Mydlenie oczu naiwniakom.

  • 28 19

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.