Fakty i opinie

stat

Remont stacji SKM w Oliwie w tym roku

Pociągi SKM na odnowiony peron w Oliwie wjadą jeszcze w tym roku.
Pociągi SKM na odnowiony peron w Oliwie wjadą jeszcze w tym roku. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Jeszcze nie skończyły się prace budowlane na peronie SKM w Gdyni Głównej, a już został ogłoszony przetarg na remont kolejnego przystanku trójmiejskiej kolejki - Gdańsk Oliwę.To już drugie podejście SKM do poprawy wizerunku tej stacji. Za pierwszym razem nie wyszło, ponieważ zwycięzca przetargu zrezygnował z powodu wymogów konserwatorskich. Wymieniona nie może bowiem być zabytkowa wiata. Zamiast tego będzie odrestaurowana, właśnie pod okiem konserwatora.

Oprócz tego peron stacji zyska nową nawierzchnię oraz gabloty informacyjne przystosowane do montażu tablic elektronicznych. Pojawi się także winda.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 23 lipca. Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Prace muszą być zakończone w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy.

- Prace budowlane powinny ruszyć na początku września i skończyć się przed końcem tego roku. Nie chcemy rozpoczynać ich wcześniej, by nie utrudniać turystom podróży po Trójmieście . - informuje Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

SKM od kilku lat modernizuje swoje stacje w Trójmieście. Do końca lipca planowane jest zakończenie remontu peronu w Gdyni Głównej. Doczeka się on wreszcie zadaszenia oraz zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niedawno zakończono lifting stacji Gdańsk Politechnika. Odnowiono m.in wiatę oraz wstawiono nowe barierki. W 2006 roku oddano do użytku wyremontowany peron na Zaspie, zaś wcześniej także Gdynię Redłowo oraz Sopot Kamienny Potok.

Od kilkunastu miesięcy możemy także spotkać na trójmiejskich torach zmodernizowane składy EN57 (niestety bez znaczącej zmiany pod względem osiągów technicznych). Na niemal wszystkich przystankach w Trójmieście dostępne są już automaty biletowe. W planach do 2012 roku jest remont wszystkich trójmiejskich przystanków oraz budowa nowego - Gdańsk Śródmieście.

Opinie (51) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.