Fakty i opinie

Robyg buduje park dla gdańszczan

Teren rekreacyjny na osiedlu Lawendowe Wzgórza.
Teren rekreacyjny na osiedlu Lawendowe Wzgórza. materiały inwestora

W czerwcu deweloper Robyg przekaże miastu pierwszą część z liczącego 40 tys. m kw. parku zlokalizowanego na osiedlu Lawendowe Wzgórza zobacz na mapie Gdańska. Do dyspozycji mieszkańców Gdańska trafią m.in. nowoczesne place zabaw, wielofunkcyjne boisko, strefy relaksu i minisiłownia. W przyszłości teren będzie stopniowo powiększany.Wokół osiedla Lawendowe Wzgórza zobacz na mapie Gdańska deweloper zagospodaruje prawie 4 ha terenów zielonych, na których oprócz bujnej roślinności znajdzie się mnóstwo atrakcji zachęcających do aktywnego wypoczynku: wielofunkcyjne boiska, strefy relaksu, nowoczesne place zabaw, minisiłownia i ścieżki rowerowe, a także liczne alejki spacerowe i ławeczki. Będzie to kolejne udogodnienie dla mieszkańców Jasienia po tym, jak miasto, przy wsparciu również ze strony Robyga, zagospodarowało teren wokół zbiornika przy ul. Jabłoniowej.

- Robyg buduje nie tylko mieszkania, ale całe osiedla z pełną infrastrukturą i atrakcyjnie zagospodarowanymi terenami zielonymi. Przy ich projektowaniu współpracujemy z najlepszymi architektami, którzy idealnie potrafią połączyć funkcjonalność z przyjemnym efektem wizualnym. Dzięki temu nasze osiedla są przyjazne i dają poczucie intymności, nawet wtedy, gdy leżą w samym sercu miasta - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg S.A.
Plan osiedla Lawendowe Wzgórze wraz z licznymi terenami do wypoczynku.
Plan osiedla Lawendowe Wzgórze wraz z licznymi terenami do wypoczynku. materiały inwestora
Wzorowa przestrzeń do życia

Realizacja parku rekreacyjnego na osiedlu Lawendowe Wzgórza ma na celu podniesienie komfortu życia nie tylko jego mieszkańców. Wkrótce bowiem korzystać z niego będą mogli wszyscy gdańszczanie, ponieważ firma Robyg zamierza przekazać ten teren dla miasta.

- To ewenement, ponieważ zazwyczaj takie tereny zielone przeznaczane są do użytkowania wyłącznie przez mieszkańców konkretnych osiedli. Tutaj oprócz wielkiego parku rekreacyjnego w południowej części osiedla, mieszkańcy mają wokół budynków własne tereny zielone i place zabaw. Okolica jest przykładem wzorowej przestrzeni do życia, w której ludzie chętnie spędzają wolny czas, spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze, czy uprawiając inne sporty. Dodatkowo z kilku budynków roztacza się piękny widok na pobliskie drzewa i krzewy, który przez cały rok będzie uprzyjemniał życie mieszkańców - wylicza Tomasz Milczanowski z biura architektonicznego SIM Architekci, główny architekt osiedla Lawendowe Wzgórza.
Z terenów zielonych przy osiedlu Lawendowe Wzgórza z pewnością skorzystają rodziny z dziećmi. Teren połączony jest bowiem z działką, na której wkrótce powstanie nowy zespół szkolny.

- W drodze do domu dzieci będą mogły spędzać czas na placach zabaw, w bujnej zieleni, co z pewnością jest lepszą alternatywą niż chociażby siedzenie w domu przed komputerem - przekonuje Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Robyg.
Tereny rekreacyjne na osiedlu Słoneczna Morena.
Tereny rekreacyjne na osiedlu Słoneczna Morena. materiały inwestora
Zielonych osiedli wciąż przybywa

Lawendowe Wzgórza to niejedyne osiedle Robyga, które deweloper otoczył zielenią. Na osiedlu Słoneczna Morena zobacz na mapie Gdańska tereny zielone zajmują aż 4 ha, czyli 30 proc. całej działki, na której powstała inwestycja. Mieszkańcy mogą tam skorzystać z placów zabaw, zewnętrznej strefy fitness, boiska wielofunkcyjnego i specjalnych miejsc do relaksu z wygodnymi leżakami.

Imponującą powierzchnię terenów zielonych Robyg zagospodaruje na swoim nowym osiedlu w północnej części miasta - Nowej Letnicy zobacz na mapie Gdańska.

- Do dyspozycji mieszkańców oddamy tam aż 37 tys. m kw. terenów rekreacyjnych. To mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia użytkowa Stadionu Energa Gdańsk. W mieście nie ma wielu osiedli, w których na jednego mieszkańca przypadałoby aż tyle zielonej przestrzeni - mówi Anna Wojciechowska.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (67) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.