Fakty i opinie

stat

Rośnie pierwszy biurowiec Młodego Miasta. Kolejne niebawem

Najnowszy artukuł na ten temat

Młode Miasto: rusza budowa osiedla i biurowców Doki

Właśnie wmurowany został kamień węgielny pod budowę budynku Eternum - pierwszego nowego biurowca na postoczniowych terenach w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Obiekt ma być gotowy pod koniec sierpnia. Inni właściciele terenów na Młodym Mieście również przymierzają się do budowy budynków biurowych.W cieniu dyskusji o Młodym Mieście, która nie przybliżyła właścicieli poszczególnych terenów do wypracowania wspólnej wizji zagospodarowania tego szczególnego, postoczniowego obszaru, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec, który powstaje przy ul. Nowomiejskiej zobacz na mapie Gdańska, w sąsiedztwie ECS-u.

Budynek Eternum będzie miał osiem kondygnacji nadziemnych, dzięki czemu osiągnie wysokość 30 metrów, a w jego wnętrzu znajdzie się 7 tys. m kw. powierzchni biurowej. Parter zarezerwowany jest na usługi. Z kolei pod ziemią powstanie parking.

Pierwotnie budowa Eternum miała zakończyć się w tym roku. Gdy w grudniu 2017 podpisywana była umowa z generalnym wykonawcą - firmą Doraco - termin realizacji wyznaczony został na wiosnę 2019 roku. Jednak ostatecznie stanie się to kilka miesięcy później.

- Biurowiec będzie gotowy pod koniec sierpnia 2019 roku - zapowiada Robert Wysłocki, współwłaściciel RWS Investment Group. - Wcześniej musieliśmy przeprowadzić bardzo dokładne badania archeologiczne i zmienić metodę fundamentowania, co wpłynęło na około półroczne opóźnienie.
Inwestor prowadzi rozmowy z wieloma potencjalnymi najemcami, ale na razie nie zdradza, co to są za firmy.

Spółka jest również właścicielem sąsiedniej działki przy ul. Jaracza zobacz na mapie Gdańska, którą też planuje zabudować.

Wizualizacja budynku RWS, który miałby stanąć przy ul. Jaracza.
Wizualizacja budynku RWS, który miałby stanąć przy ul. Jaracza. materiały inwestora
- Proces inwestycyjny zamierzamy rozpocząć w przyszłym roku - wyjawia Wojciech Sypniewski, drugi ze współwłaścicieli RWS. - Na razie jeszcze nie rozstrzygnęliśmy, czy będzie to również biurowiec, a może hotel lub aparthotel.
Na stronie spółki zaprezentowana została wizualizacja 9-kondygnacyjnego obiektu, który ma pełnić funkcję biurowca z powierzchnią najmu wynoszącą 7 tys. m kw., oraz 1,1 tys. m kw. przeznaczonych na usługi.

RWS to niejedyny inwestor, który chce budować biura na terenie Młodego Miasta.

Wizualizacja biurowców firmy Echo Investment, której inwestor nie uznaje za oficjalną.
Wizualizacja biurowców firmy Echo Investment, której inwestor nie uznaje za oficjalną. materiały inwestora
Od dawna przymierza się do tego również firma Echo Investemt, która posiada grunt na tyłach ECS-u zobacz na mapie Gdańska. Inwestor otrzymał w sierpniu tego roku pozwolenie na budowę dwóch 30-metrowych budynków, ale realizacja wciąż się nie rozpoczęła.

Swego czasu pojawiła się nawet wizualizacja biurowców firmy Echo, ale inwestor przekonuje, że to nie jest ich docelowy wygląd.

Kompleks biurowców Palio Cavatiny wzdłuż ul. Jana z Kolna
Kompleks biurowców Palio Cavatiny wzdłuż ul. Jana z Kolna materiały inwestora
Swoje biurowce na Młodym Mieście będzie stawiać również firma Cavatina. W pierwszej kolejności deweloper zabuduje pas terenu wzdłuż ul. Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska. Pierwszy z czterech 8-kondygnacyjnych biurowców kompleksu Palio ma już pozwolenie na budowę. Działka, na której stanie została już nawet ogrodzona. W sumie w czterech 30-metrowych obiektach znajdzie się ok. 55 tys. m kw. powierzchni najmu.

Tak może wyglądać biurowiec C300, chociaż inwestor zapowiada, że jego wygląd jeszcze się zmieni.
Tak może wyglądać biurowiec C300, chociaż inwestor zapowiada, że jego wygląd jeszcze się zmieni. wiz. Kenton Arch/decyzja środowiskowa
Przy tej okazji warto również wspomnieć o innym biurowcu, który co prawda znajduje się poza oficjalnym obszarem Młodego Miasta, ale będzie sąsiadem budynków Cavatiny. Chodzi o biurowiec C300 spółki Inopa (dawniej Euro Styl) przy ul. Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska. Obiekt będzie miał 11 kondygnacji nadziemnych.

Opinie (176) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.