• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Senyszyn chce wejść do Senatu, ale z Warszawy. Kto jeszcze kandyduje?

Ewelina Oleksy
17 sierpnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (435)
Najnowszy artykuł na ten temat Czym zajmują się w Sejmie pomorscy posłowie?
Joanna Senyszyn jest obecnie posłanką wybraną z list SLD w okręgu gdyńskim. Teraz zamierza kandydować do Senatu z Warszawy. Joanna Senyszyn jest obecnie posłanką wybraną z list SLD w okręgu gdyńskim. Teraz zamierza kandydować do Senatu z Warszawy.

Joanna Senyszyn, do końca kadencji jeszcze posłanka z okręgu gdyńskiego, nie będzie ponownie kandydować do Sejmu. Wystartuje za to w wyborach do Senatu, ale już nie z Trójmiasta, tylko z Warszawy. Kto jeszcze powalczy o mandat senatora? Są już pierwsi oficjalni kandydaci z Pomorza.W Sejmie i Senacie powinna być ograniczona liczba kadencji?

- Z szacunku do konstytucji, aby zapewnić naszej stolicy prawdziwie demokratyczny, wolny wybór, zdecydowałam się kandydować do Senatu RP w jednym z warszawskich okręgów - poinformowała media Joanna Senyszyn, posłanka z okręgu gdyńskiego i przewodnicząca Koła Parlamentarnego Lewicy Demokratycznej.

Ruch odebrany jako działanie na szkodę paktu senackiegoSenyszyn zamierza zarejestrować własny komitet wyborczy. Te zapowiedzi wywołały krytykę i zostały odebrane jako działania przeciwko tzw. paktowi senackiemu, który zawarła opozycja.Pakt senacki zakłada, że partie opozycyjne nie będą wystawiać przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu i we wszystkich okręgach wystawią kandydatów wspólnych. Z ramienia paktu w okręgach warszawskich kandydować mają: Marek Borowski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Adam Bodnar i - jako przedstawicielka Lewicy - Magdalena Biejat.

Znamy listy wyborcze KO. Pomaska ma miejsce przed Karnowskim Znamy listy wyborcze KO. Pomaska ma miejsce przed Karnowskim

- Każdy, kto będzie ze względu na własne ego kandydował poza paktem senackim, a wywodzi się z opozycji demokratycznej, będzie pomocnikiem PiS-u i nie ma żadnych szans, żeby wygrać wybory - skomentował ruch Senyszyn w rozmowie z PAP Dariusz Wieczorek, sekretarz klubu Lewicy.

PiS jeszcze czeka z ogłoszeniem list wyborczychWybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października. Część partii ogłosiła już wszystkich swoich swoich kandydatów na listach wyborczych, inne tylko liderów list. Swoje jedynki do sejmu przedstawiła ostatnio Lewica. W okręgu gdańskim to Katarzyna Kotula, w okręgu gdyńskim Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

masz sprawę do posła? Odwiedź biura poselskie w Trójmieście - lista miejscKart nie odsłoniła jeszcze partia rządząca. Prawo i Sprawiedliwość ma ogłosić swoich kandydatów dopiero na przełomie sierpnia i września.

15 października wybory do Sejmu i Senatu. Rusza kampania, są pierwsi kandydaci 15 października wybory do Sejmu i Senatu. Rusza kampania, są pierwsi kandydaci

Przedstawicielką Lewicy w wyborach do Senatu z okręgu pomorskiego będzie Anna Górska (z lewej strony). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (z prawej) będzie jedynką na listach Lewicy do Sejmu w okręgu gdyńskim, a Marek Rutka (w środku) wystartuje w nich z drugiego miejsca. Przedstawicielką Lewicy w wyborach do Senatu z okręgu pomorskiego będzie Anna Górska (z lewej strony). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (z prawej) będzie jedynką na listach Lewicy do Sejmu w okręgu gdyńskim, a Marek Rutka (w środku) wystartuje w nich z drugiego miejsca.

Kto z Pomorza do Senatu?Pomorskich kandydatów do Senatu ogłosiły już partie skupione w pakcie senackim. Wielkich zmian, w porównaniu do obecnego składu senatorów KO z Pomorza, nie ma. Wystartują wszyscy obecni senatorowie. Jedyną "nową" twarzą w tym gronie jest Anna Górska z partii Razem.

Grill, rodzina, dwa auta. Konfederacja ogłasza kandydatów w wyborach Grill, rodzina, dwa auta. Konfederacja ogłasza kandydatów w wyborach

W ramach paktu senackiego na Pomorzu do Senatu wystartują:

 • Kazimierz Kleina (KO) - okręg 62
 • Anna Górska (Lewica) - okręg 63
 • Sławomir Rybicki (KO) - okręg 64 (obejmujący Gdynię)
 • Bogdan Borusewicz (KO) - okręg 65 (obejmujący Gdańsk i Sopot)
 • Ryszard Świlski (KO) - okręg 66
 • Leszek Czarnobaj (KO) - okręg 67


Kampania wyborcza tylko dla bogatych? Kampania wyborcza tylko dla bogatych?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (435)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane