• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sinice zamknęły większość kąpielisk w Trójmieście

bra
10 lipca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (168)
Sinice na plaży w Orłowie Sinice na plaży w Orłowie

Wystarczyło kilka bardzo ciepłych dni i na złość plażowiczom pojawiły się sinice. Sanepid poinformował w poniedziałek, że woda w większości trójmiejskich plaż jest nieprzydatna do kąpieli.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Kąpiesz się, gdy są sinice?

Ta sytuacja powtarza się co sezon. Gdy robi się naprawdę gorąco i każdy ma chęć ochłodzić się w morzu, pojawiają się sinice i niweczą plany urlopowiczów.

Niestety wysoka temperatura wpływa na ocieplenie się wody, a to idealne warunki do zakwitu sinic.

Tak właśnie się stało, dlatego w poniedziałek w południe sanepid poinformował, że woda w większości trójmiejskich plaż jest nieprzydatna do kąpieli.

Sprawdź pogodę w Trójmieście na najbliższe dniO zamknięciu kąpielisk informowali czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za wszystkie wpisy.

2024: Sinice zakwitły szybciej niż zwykle. Trzy kąpieliska zamknięte 2024: Sinice zakwitły szybciej niż zwykle. Trzy kąpieliska zamknięte

10 lipca, ok. godz. 13, zamknięte były wszystkie nadmorskie kąpieliska w Trójmieście, znajdujące się na zachód od ujścia Martwej Wisły w Nowym Porcie. 10 lipca, ok. godz. 13, zamknięte były wszystkie nadmorskie kąpieliska w Trójmieście, znajdujące się na zachód od ujścia Martwej Wisły w Nowym Porcie.
Na razie sinicom oparły się tylko 4 kąpieliska.

Na tych plażach jeszcze można się kąpać

  1. Stogi
  2. Sobieszewo
  3. Orle
  4. Świbno

Sanepid przypomina, że kąpiel w wodzie z sinicami może spowodować wysypkę na skórze czy zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (168)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane