• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skruszony gapowicz ufundował bilety za 1,5 tys. zł

Ewelina Oleksy
22 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Atak na dwóch kontrolerów biletów w tramwaju
Skruszony gapowicz zapłacił za sześć biletów semestralnych. Każdy kosztował 259 zł. Skruszony gapowicz zapłacił za sześć biletów semestralnych. Każdy kosztował 259 zł.

Sześć biletów semestralnych o wartości w sumie 1554 zł ufundował skruszony pasażer, który w dzieciństwie przez trzy lata jeździł na gapę. Zarząd Transportu Miejskiego rozdał vouchery w konkursie - rozeszły się jak świeże bułeczki.Jak często pozwalasz sobie na jazdę bez biletu komunikacją miejską?

O historii skruszonego gapowicza pisaliśmy na początku września. Wielu czytelników w komentarzach pod artykułem nie dowierzało, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Tymczasem nie tylko się wydarzyła, ale i ma swój ciąg dalszy.

Przypomnijmy: do ZTM w Gdańsku zgłosił się ponad 30-letni mieszkaniec. Przyznał, że w czasach swojego dzieciństwa, czyli w latach 90., przez trzy lata jeździł do szkoły na gapę.

Mandatu nigdy nie dostał, ale miał wyrzuty sumienia, więc chciał odkupić swoje winy.

- Uznałem, że dobrze by było te pieniądze, które de facto ukradłem, nie płacąc za bilety, w jakiś sposób oddać - mówił w rozmowie z nami mężczyzna.

Gapowicz zapłacił za sześć voucherów na bilety semestralnePrzez jakiś czas trwały ustalenia między pasażerem a ZTM-em na temat formy - nazwijmy to "zadośćuczynienia". Ostatecznie ustalono, że dawny gapowicz zapłaci za sześć voucherów na bilety semestralne (pięciomiesięczne), z których każdy kosztuje 259 zł.

Sprawdź aktualny rozkład jazdy ZTM GdańskW środę, 21 września, ZTM ogłosił konkurs, w którym można było wygrać cztery z nich. Dwa pozostałe rozdano w konkursach podczas pikniku komunikacyjnego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności w ubiegłą sobotę.

- Konkurs właśnie został rozstrzygnięty, vouchery rozeszły się jak świeże bułeczki. Było sporo zgłoszeń, wygrały cztery pierwsze osoby, które nadesłały poprawne odpowiedzi na pytania konkursowe - mówi Dagmara Szajda, rzeczniczka ZTM.
Zwycięzcy musieli odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Z ilu i jakich aplikacji mobilnych mogą korzystać pasażerowie chcący kupić bilety jednorazowe obowiązujące w sieci ZTM w Gdańsku?
  • Studenci których dziewięciu uczelni mających swoje siedziby w Trójmieście mogą wgrać na legitymację studencką okresowy bilet komunikacji miejskiej w Gdańsku?
  • Ile jest w Gdańsku nocnych linii autobusowych, która z nich w weekendy obsługuje Sopot i Gdynię?

Jazda bez skasowanego biletu to oszustwo. Jazda bez skasowanego biletu to oszustwo.
Jak informuje ZTM, osoby, które wygrały, muszą się stawić osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz z voucherem w Punkcie Obsługi Klienta w Gdańsku przy ul. Na Stoku 49Mapka, pok.16.

W czwartek komunikacja miejska za darmo. Ale nie dla wszystkich W czwartek komunikacja miejska za darmo. Ale nie dla wszystkich

- Wygrany w konkursie bilet semestralny musi zostać aktywowany do 30.09.2022 r. W innym przypadku straci ważność i tym samym wygaśnie prawo do odbioru nagrody - zaznacza Szajda.

ZTM ma nadzieję, że historia skruszonego gapowicza da do myślenia innym osobom podróżującym bez biletów.

- I uświadomi, że taki przejazd to oszustwo oraz wyłudzenie naszych wspólnych pieniędzy - mówi Szajda.
Quiz Komunikacja w Trójmieście Średni wynik 63%

Komunikacja w Trójmieście

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (152)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane