Fakty i opinie

stat

Śmieci w Śródmieściu już uprzątnięte

artykuł czytelnika interwencja trojmiasto.pl

Sterta śmieci zalegająca od kilku dni przy ul. Abrahama w Gdyni zdenerwowała naszego czytelnika. - Ulicą nie chodzą może tłumy ludzi, ale przecina centrum Gdyni, więc powinno być tu obowiązkowo czysto - zauważa pan Tomasz.Aktualizacja, 12 czerwca, godz. 14:52 Do naszej redakcji zadzwonił pan Tomasz: Bardzo dziękuję za publikację mojego listu, śmieci zostały już uprzątnięte.Co robisz na widok zalegających w nadmiarze śmieci?

nic, to powszechny obrazek

66%

czekam kilka dni aż znikną, później interweniuję

24%

od razu staram się coś z nimi zrobić

10%
Oto jego relacja:

Gdynia chwali się wieloma organizowanymi wydarzeniami, których przybywa z każdym rokiem. Do wakacji jeszcze trochę czasu, a już widać sporo turystów na ulicach Gdyni. Widzą zmiany w mieście - zwłaszcza w centrum. Mogą zobaczyć przy okazji, że część brudów jest zamiatanych pod dywan i to dosłownie.

Bo jak inaczej nazwać działanie polegające na tolerowaniu od kilku dni zalegającej sterty śmieci przy ul. Abrahama 86 zobacz na mapie Gdyni- ulicy, może nie najchętniej wybieranej na spacery, ale jednak przecinającej centrum Gdyni.

Taka lokalizacja powinna do czegoś zobowiązywać władze miasta, chyba, że to celowa metoda działania, skupiająca się na tym, by najczyściej było w ścisłym centrum - szlaku, który przemierzają turyści. O reszcie nikomu nie chce sie myśleć.

Tyle, że jeśli chce się porządnie podchodzić do tematu czystości i szczycić się później tym, to trzeba patrzeć na śródmieście jako na całość. Mam nadzieję, że swoją korespondencją zainspiruję kogoś z urzędu do działania, choć nie ukrywam, że wolałbym robić to w poważniejszych tematach. Tyle, że markę miasta, którą Gdynia tak się chwali powinno budować się od spraw najmniejszych.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (196) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.