Fakty i opinie

stat

Śmieci wokół Opływu Motławy. Czytelnik: "Potrzebne fotopułapki"

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Śmietnisko i szalet w samym sercu Głównego Miasta

Opływ Motławy to jedno z najbardziej urokliwych miejsc nie tylko na Dolnym Mieście, ale w całym Gdańsku. Niestety, tego zdania nie podzielają osoby regularnie porzucające tam śmieci. Na powracający problem nielegalnych wysypisk w tym miejscu zwraca uwagę jeden z naszych czytelników i apeluje o montaż w okolicy fotopułapek. Oto jego list.Jak reagujesz widząc nielegalne wysypisko śmieci?

powiadamiam służby miejskie 34%
w miarę możliwości sprzątam np. wyrzucając śmieci do okolicznego kosza 18%
nie reaguję, od tego są odpowiednie służby 48%
zakończona Łącznie głosów: 386
Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj - w dobie pandemii - mamy mnóstwo innych problemów, ale nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy robią to tak bezmyślnie.

Sprawa dotyczy śmieci, które ktoś nieustannie wyrzuca w pobliżu koryta rzeki Motławy. Idąc drogą, która przebiega wzdłuż rzeki, można dostrzec wiele nielegalnych wysypisk śmieci, zarówno takich, które leżą tutaj od wielu miesięcy, jak i takich, które ktoś wyrzucił kilka dni lub tygodni temu.

Gniazdo łabędzi pełne jaj i otoczone śmieciami. Tak wygląda opływ MotławyPlastiki, dywany, resztki sprzętu AGD, sedesy, resztki budowlane i licho wie, co tam jeszcze jest. Wszystko to zaledwie kilka minut drogi od centrum Gdańska.

Ponieważ teren znajduje się na uboczu, jest idealnym miejscem dla tych, którzy nie mają skrupułów w pozostawianiu często trujących odpadów.

Opływ Motławy to tak piękne i wyjątkowe miejsce, że aż serce boli na widok tego, co się tam wyrabia.

Mam nadzieję że za pośrednictwem Trojmiasto.pl sprawa zostanie nagłośniona, być może odpowiednie służby zastawią tam jakieś fotopułapki, aby zakończyć działalność tych przyrodniczych bandytów.

Wideo z maja 2018 r.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (75) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.