Fakty i opinie

Sobotnia nawałnica nad Trójmiastem

Drzewo spadło na ul. Przetoczną w Gdańsku.


W godzinach wieczornych nad Trójmiastem przeszła burza. Powalone zostały drzewa, nie kursowały przez pół godziny tramwaje w kierunku Stogów.Skutki ulewy w Sopocie.
Skutki ulewy w Sopocie. fot.Pawełek/czytelnik Trojmiasto.pl
Aktualizacja godz. 21:23. Komórka burzowa, która przeszła wieczorem nad Trójmiastem, oddala się od Gdyni w kierunku północnym.

Aktualizacja godz. 21:14. W nocy tez będzie grzmiało. Synoptycy zapowiadają, że po zmroku będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Pojawią się też przelotne opady deszczu z burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burzy od 5 mm do 15 mm.

Nad ranem miejscami silne zamglenie lub mgła, ograniczające widzialność od 500 m do 2000 m. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni, przechodzący w zmienny, w czasie burz w porywach do około 65 km/h.

Aktualizacja godz. 21:04. Podtopiony jest Węzeł Wzgórze zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Z tego powodu tworzą się korki na ul. Śląskiej i al. Zwycięstwa.

Aktualizacja godz. 20:41. Drzewo upadło też na samochód przy ul. Poczty Gdańskiej zobacz na mapie Gdańska w Oliwie. Nie ma na szczęście poszkodowanych.

Kierowcy powinni omijać al. Niepodległości w Sopocie. Strażacy usuwają tam z jezdni konary drzew. Tworzą się korki.

* * *

Nad Trójmiastem przetacza się burza. - Zostały zwalone dwa drzewa. Jedno na ul. Pomorskiej na Żabiance, drugie drzewo natomiast upadło na jezdnię ul. Przetocznej - mówi dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku.

Woda podtopiła też torowisko na ul. Lenartowicza co wywołało zakłócenia w ruchu tramwajów w kierunku Stogów.

Ulica Malczewskiego w Sopocie podczas ulewy.


Podtopiona al. Niepodległości w Sopocie.

Opinie (208) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.