Fakty i opinie

stat

Specjalne nagrody dla seniorów na Kolosach w Gdyni

Zobacz relację z Kolosów w 2016 roku.


Ogólnopolskie Spotkania Podróżników Kolosy, które odbywają się w Gdyni, będą teraz okazją, by nagrodzić nie tylko tych, którzy mają za sobą najciekawsze wyprawy. O pieniądze na podróż życia mogą starać się też... seniorzy. Na sfinansowanie podróży mogą liczyć osoby, które ukończyły 65 lat. Czas na zgłoszenia mija 15 stycznia.Marzysz o podróży życia i wyjeździe w nieznane?

tak, mam nadzieję, że w końcu będzie taka możliwość 50%
tak, ale mam wrażenie, że skończy się na marzeniach 24%
nie, bo mam już taką za sobą 8%
nie, wolę klasyczne, zorganizowane wycieczki 9%
nie, w ogóle nie lubię podróżować 9%
zakończona Łącznie głosów: 308
Tradycją Kolosów jest już to, że wyróżniani są ambitni podróżnicy. Nagrodę im. Andrzeja Zawady w wysokości 15 tys. zł dostają osoby, które dopiero planują realizację wymarzonej wyprawy.

Przeznaczona jest ona dla osób młodych, które nie ukończyły 35 lat. Wygrywają ci, którzy - zdaniem kapituły, złożonej z globtroterskich autorytetów - planują najbardziej oryginalną wyprawę i mają ją dokładnie zaplanowaną. O ile oczywiście można mówić o dokładnym planowaniu w aspekcie wyjazdów do czasami zupełnie nieznanych miejsc. W takich przypadkach często okazuje się bowiem, że nawet najbardziej skrupulatne planowanie może rozbić się o zupełnie niespodziewany detal, o czym co roku ze swadą opowiadają uczestnicy Kolosów.

Wiecznie młodzi też mogą podbijać świat

Aleksander Doba to znany na całym świecie podróżnik-senior. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w jego ślady.
Aleksander Doba to znany na całym świecie podróżnik-senior. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w jego ślady. mat. prasowe
Nie tylko młodzi mogą jednak liczyć na pomoc w realizacji marzeń. Bo kto powiedział, że nie mają ich także starsi? A że do tej pory skupiali się na pracy, wychowaniu dzieci, rozpieszczaniu wnuków lub innych ważnych sprawach, to teraz, gdy ukończyli 65 lat, mogą starać się o dofinansowanie wyprawy marzeń.

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda "Wiecznie Młodzi". Ona także wyniesie 15 tys. zł i przeznaczona będzie na realizację wyjazdu w odległe zakątki świata.

- Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu - mówi Agnieszka Krasińska z Urzędu Miasta Gdyni.
Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2017 r. na adres Urzędu Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia). Szczegóły konkursu na stronie: www.gdyniaturystyczna.pl.

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników Kolosy odbędą się 10-12 marca 2017 r. w Gdynia Arena zobacz na mapie Gdyni oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.

Opinie (78) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.