Fakty i opinie

stat

Szkoła w miejsce dawnego parkingu na Zaspie

W miejscu starego parkingu na Zaspie, ma stanąć społeczna szkoła podstawowa.
W miejscu starego parkingu na Zaspie, ma stanąć społeczna szkoła podstawowa. Fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Przez 36 lat działał tu strzeżony parking, od czterech lat plac stoi pusty. Już niedługo może się to zmienić, bo w ciągu miesiąca ma zostać podpisana umowa na użytkowanie działki u zbiegu ul. Hynka i al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdańska. Ma tu powstać szkoła.Jak oceniasz pomysł budowy szkoły w tym miejscu?

pozytywnie, dobrze, że w tym miejscu powstanie szkoła 31%
lepiej, że powstanie szkoła, niż kolejny blok 33%
źle, na Zaspie brakuje przede wszystkim miejsc parkingowych 36%
zakończona Łącznie głosów: 1396
Każdy mieszkaniec Młyńca, czyli południowej części Zaspy, zna lub kojarzy stary, strzeżony, ale nieczynny już parking, znajdujący się nieopodal przystanku SKM Zaspa. Przez lata parkowało tutaj do 120 kierowców, a ich bezpieczeństwa strzegli nie tylko stróże, ale i pies Barry, o którym kilka lat temu pisaliśmy w Trojmiasto.pl.

Czytaj także: Stracił dom po 12 latach pilnowania samochodów

Od 1978 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Młyniec" dzierżawiła od miasta plac zobacz na mapie Gdańska o pow. ok. 7 tys. m kw., podnajmując go zewnętrznej firmie, która w tym miejscu prowadziła strzeżony parking.

Po 36 latach dzierżawy w 2014 r. Miasto wypowiedziało umowę spółdzielni i odzyskało teren o wartości (nieoficjalnie) szacowanej na około 14 mln zł.

Jak mówiła w 2014 . r Anna Dobrowolska z biura prasowego Urzędu Miejskiego: powodem wypowiedzenia umowy, było dążenie miasta do eliminowania "tymczasowego" charakteru zagospodarowania terenów.

Czytaj także: Gdańsk upomina się o parking na Zaspie. Może być wart 14 mln zł

Od czterech lat parking stoi praktycznie pusty.
Od czterech lat parking stoi praktycznie pusty. fot. trojmiastopl/mapy
Szkopuł w tym, że cztery lata później ta "tymczasowość" jest jeszcze bardziej widoczna. Innymi słowy: na tym terenie wciąż nic się nie dzieje. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Jednak już w 2016 r. gdańscy urzędnicy podpisali list intencyjny ze stowarzyszeniem "Towarzystwo Szkolne Leśna Góra", w sprawie zawarcia w przyszłości umowy użytkowania części działki na inwestycję, jaką jest budowa szkoły w tym miejscu. Stowarzyszenie prowadzi podstawową szkołę społeczną "Niedźwiednik".

Dodatkowo wykonany został podział geodezyjny, w wyniku którego działka o numerze 367 została podzielona na dwie działki 367/1 oraz 367/2. Przeprowadzona została również procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na mocy której działka o nr 367/1 przeznaczona została na obiekty oświatowe.

- Aktualnie nieruchomość przygotowywana jest do przekazania w użytkowanie na rzecz Stowarzyszenia "Towarzystwo Szkolne Leśna Góra". Planowany termin zawarcia umowy to kwiecień-maj - mówi Joanna Kubik z gdańskiego Urzędu Miejskiego.
Towarzystwo Szkolne "Leśna Góra" jest organem prowadzącym Podstawową Szkołę Społeczną na Niedźwiedniku przy ul. Słowackiego 83 zobacz na mapie Gdańska. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, szkoła prawdopodobnie zostanie przeniesiona do nowego budynku na Zaspie.

Opinie (165) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.