• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szósty kandydat na prezydenta Gdańska. Wystawia go Konfederacja

Ewelina Oleksy
11 marca 2024, godz. 15:00 
Opinie (472)
Michał Urbaniak jest szóstym ogłoszonym kandydatem na prezydenta Gdańska. Michał Urbaniak jest szóstym ogłoszonym kandydatem na prezydenta Gdańska.

Michał Urbaniak, były poseł Konfederacji, będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Gdańska. Decyzję ogłoszono w poniedziałek, 11 marca. To szósta osoba, która zamierza ubiegać się o ten urząd w kwietniowych wyborach samorządowych.Wszystko o wyborach samorządowych - sprawdź w naszym serwisieWiesz już, na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta swojego miasta?

Konfederacja, która do wyborów samorządowych w Gdańsku idzie w koalicji z bezpartyjnymi i partią Polska Jest Jedna [KWW Konfederaci Bezpartyjni Polska Jest Jedna dla Pomorza - to pełna nazwa komitetu w wyborach do Rady Miasta Gdańska], długo kazała czekać na swojego kandydata na prezydenta Gdańska.

W końcu - w poniedziałek, 11 marca - ogłoszono decyzję w tej sprawie. W wyborach wystartuje Michał Urbaniak, były poseł Konfederacji, którego hasłem w kampanii będzie "łączy nas wolność".

Wszyscy kandydaci na prezydenta Gdańska. Sprawdź, kto startuje w wyborach Wszyscy kandydaci na prezydenta Gdańska. Sprawdź, kto startuje w wyborach

Były poseł Konfederacji kandydatem na prezydenta Gdańska- Zdecydowaliśmy w naszym składkowym komitecie, że będę go reprezentować w walce o fotel prezydenta Gdańska. Chcemy, żeby Gdańsk miał dobrego gospodarza, bo to miasto z ogromnym potencjałem i zasługuje, żeby być dobrze zarządzane. Dość bylejakości, dość udawania, że zarządza się miastem - mówi Urbaniak. - Gdańsk zasługuje na to, by być jednym z tych europejskich miast, w których żyje się dobrze, w którym nie tworzy się budżetu z ogromnym zadłużeniem. Gdańsk powinien być miastem, w którym traktuje się wszystkich sprawiedliwie, nie rozróżnia się na lepszych i gorszych. Chcemy, żeby Gdańsk był przywrócony mieszkańcom. Chcemy łączyć, a nie dzielić - dodaje.
Konfederacja łączy siły z bezpartyjnymi i partią Polska Jest Jedna Konfederacja łączy siły z bezpartyjnymi i partią Polska Jest Jedna

Wśród rzeczy, które chciałby wdrożyć w Gdańsku, wymienia m.in. internetowe konsultacje społeczne, a także stworzenie przyjaznego dla przedsiębiorców klimatu zachęcającego do zakładania firm i tworzenia nowych miejsc pracy.

- Widzimy sporo problemów, także to, jak obecny zarząd miasta podchodzi do polskości kapitału. Np. sprzedaż GPEC-u Niemcom jest karygodna. Chcielibyśmy takie procesy odwracać - zapowiada.Urbaniak ma 33 lata. To dyrektor biura prasowego Konfederacji. Jest analitykiem IT i kierownikiem projektów, przedsiębiorcą. Absolwent bezpieczeństwa narodowego w Akademii Marynarki Wojennej oraz zarządzania projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, a także absolwent rolnictwa. Wszechpolak, był posłem poprzedniej kadencji. W październikowych wyborach do Sejmu startował ponownie, ale w okręgu gdańskim Konfederacja nie zdobyła żadnego mandatu.

Michał Urbaniak jest szóstym ogłoszonym kandydatem na prezydenta Gdańska. Michał Urbaniak jest szóstym ogłoszonym kandydatem na prezydenta Gdańska.

Chce powalczyć o drugą turęUrbaniak w przeciwieństwie do pozostałych kandydatów na prezydenta nie znalazł się na listach kandydatów swojego ugrupowania do Rady Miasta. To swego rodzaju "bezpiecznik" - gdy danemu kandydatowi nie powiedzie się w wyborach na prezydenta, zawsze ma szansę zdobyć mandat radnego.

- Chcę walczyć o drugą turę w wyborach prezydenckich. Wierzę w to, że to jest możliwe, że nasz komitet, nawet jeśli nie rządziłby w mieście, to byłby efektywną opozycją w Radzie Miasta. Jestem typem polityka, który chce grać wysoko, więc chcę walczyć o prezydenturę. Jest wielu bardzo porządnych ludzi na naszych listach do Rady Miasta i nie chciałbym zajmować im miejsca - uzasadnia tę decyzję.


Jest już sześciu kandydatów na prezydenta GdańskaTo szósty ogłoszony kandydat na prezydenta Gdańska. Dotychczas swój start w wyborach na to stanowisko zapowiedzieli:

  1. Aleksandra Dulkiewicz - kandydatka KO i WdG
  2. Tomasz Rakowski - kandydat PiS
  3. Mariusz Andrzejczak - własny komitet pod nazwą Dla Gdańska
  4. Andrzej Pecka - kandydat koalicji Wspólna Droga
  5. Adam Szczepański - kandydat komitetu Społeczny Gdańsk

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (472)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane