• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szpiegował dla Rosjan. Czego się dowiedział?

szym
1 września 2023, godz. 17:30 
Opinie (364)
Mężczyzna zbierał informacje o infrastrukturze krytycznej, a potem przekazywał je Rosjanom. Mężczyzna zbierał informacje o infrastrukturze krytycznej, a potem przekazywał je Rosjanom.

Skrupulatnie obserwował i gromadził informacje na temat infrastruktury krytycznej, m.in. na Pomorzu. Komunikaty składał rosyjskim służbom wywiadowczym. Mężczyzna, o którym gdańscy śledczy mówią tylko, że "nie jest Polakiem", został oskarżony o działalność szpiegowską na rzecz obcego państwa.Polskie służby dobrze sobie radzą z działaniem wrogich państw?

Z informacji przekazanych przez gdańskich śledczych wynika, że szpieg został zatrzymany w marcu 2023 r. Na terenie Polski przebywał od stycznia 2023 r.

- W oparciu o materiały zebrane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego oraz materiał zgromadzony w toku śledztwa ustalono, iż brał on udział w działalności rosyjskiego wywiadu poprzez pozyskiwanie i gromadzenie informacji, między innymi o infrastrukturze krytycznej na obszarze województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz o działalności służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Uzyskane informacje mężczyzna przekazywał następnie rosyjskiej służbie wywiadowczej - dowiadujemy się od prokuratorów wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


Szpiegował jeszcze w 2023 roku"Szpiegowską misję" wykonywał co najmniej od stycznia do marca 2023 r. Od czasu zatrzymania znajduje się w areszcie. Za zarzucane przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (364)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane