• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Taksówki zajmują miejsca "kiss and ride" i nie można nic z tym zrobić

szym
30 listopada 2023, godz. 07:00 
Opinie (228)
Miejsca "kiss and ride" są traktowane przez taksówkarzy jak parking, na którym czekają na klientów. Sęk w tym, że znak nie ma mocy prawnej. Miejsca "kiss and ride" są traktowane przez taksówkarzy jak parking, na którym czekają na klientów. Sęk w tym, że znak nie ma mocy prawnej.

Miejsca "kiss and ride", przeznaczone do szybkiego "podrzucenia" pasażerów na pociąg przy dworcu PKP w Gdańsku, regularnie są zajmowane przez taksówki czekające w tym miejscu na potencjalnych klientów. Z problemem nic się nie da zrobić, bo - choć ustawiono specjalny znak - nie ma on mocy prawnej.Uważasz, że taksówki powinny stać w tym miejscu przy dworcu PKP?

O problemie poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.

- Mało tego, że krzyczą po 100 zł za kurs po centrum, to jeszcze blokują miejsca "kiss and ride", bo stoją już dobre 20 minut. Klientów nie mają, silniki pogaszone. Czy miasto kiedyś zrobi z tym porządek? - zapytał jeden z internautów.
Co ciekawe, choć kłopot nie jest nowy, policja w tej sprawie nie miała żadnych zgłoszeń. Może dlatego, że funkcjonariusze mieliby i tak związane ręce. Oznaczenia "kiss and ride" nie mają bowiem żadnej mocy prawnej. Pełnią wyłącznie funkcję informacyjną.

16:12 25 LISTOPADA 23

Taksówki bokują kiss&ride przy dworcu głównym (35 opinii)

Mało tego że ceny krzyczą po 100zl po centrum to jeszcze blokują kiss&ride bo stoją już dobre 20 minut. Klientów nie mają, silniki pogaszone. Czy miasto kiedyś zrobi z tym porządek?
Mało tego że ceny krzyczą po 100zl po centrum to jeszcze blokują kiss&ride bo stoją już dobre 20 minut. Klientów nie mają, silniki pogaszone. Czy miasto kiedyś zrobi z tym porządek?


Policja: "kiss and ride" to jedynie informacja- Gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ostatnim czasie nie otrzymali żadnych zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego postoju taksówek w rejonie Dworca Głównego. Piktogramy "kiss and ride" mają charakter informacyjny i nie posiadają uregulowania w ustawie prawo o ruchu drogowym - wyjaśnia st. sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.


Kłopot mógłby rozwiązać znak "zakazu postoju", który często pojawia się przy piktogramach ze znakami "kiss and ride". Zadbanie o to, by takie znaki się tam pojawiły, zależy teraz od PKP. Jak bowiem usłyszeliśmy w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, to teren, którym zawiadują kolejarze.
szym

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (228)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane