• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejarze wyrzucą taksówkarzy z "kiss & ride" przy dworcu PKP w Gdańsku

Szymon Zięba
8 grudnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (241)

Taksówka na miejscu kiss and ride.

Najpóźniej do końca grudnia przy Dworcu Głównym PKP w Gdańsku pojawią się znaki, które uniemożliwią taksówkarzom traktowanie miejsc "kiss and ride" jak darmowego parkingu. Do tej pory takie nadużycia nie mogły być karane, ponieważ znak "pocałuj i jedź" formalnie nie ma mocy prawnej.Uważasz, że taksówki powinny mieć swoje miejsca przy dworcu PKP?

Niedawno informowaliśmy, że miejsca "kiss and ride", przeznaczone do szybkiego "podrzucenia" pasażerów na pociąg przy dworcu PKP w Gdańsku, regularnie są zajmowane przez taksówki czekające w tym miejscu na klientów.

Z problemem do tej pory nic nie dało się zrobić, bo - choć ustawiono specjalny znak - nie ma on mocy prawnej.

- Mało tego, że krzyczą po 100 zł za kurs po centrum, to jeszcze blokują miejsca "kiss and ride", bo stoją już dobre 20 minut. Klientów nie mają, silniki pogaszone. Czy miasto kiedyś zrobi z tym porządek? - pytał jeden z naszych czytelników.
Bezradni byli też policjanci, którzy przyznawali, że znak "kiss and ride" ma wyłącznie funkcję informacyjną.Taksówki przy dworcu - tak, ale na chwilęPo naszej publikacji na problem uwagę zwrócili kolejarze.

- Do końca grudnia planujemy wprowadzić zmiany w oznakowaniu strefy "kiss and ride" przy dworcu Gdańsk Główny, tak aby wykluczyć zbyt długie zajmowanie miejsc przeznaczonych na chwilowy postój zarówno przez taksówki, jak i samochody prywatne. Zmiany będą miały na celu również upłynnienie ruchu, a także umożliwią służbom, w tym straży miejskiej, z którą konsultujemy nowe rozwiązania, możliwość reagowania w oparciu o przepisy ruchu drogowego - mówi Bartłomiej Sarna z PKP SA.


Psa w rozgrzanym aucie nie zostawisz, ale uwiązanego do słupa zimą już tak? Psa w rozgrzanym aucie nie zostawisz, ale uwiązanego do słupa zimą już tak?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (241)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane