• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Traficary jak kiedyś Mevo. Porzucane gdzie popadnie, rozbijane i niszczone

Maciej Korolczuk
16 kwietnia 2024, godz. 07:00  Raport
Opinie (286)
Mandatem w wysokości 1500 zł zakończyła się niedzielna kolizja auta na minuty w Oliwie. W ostatnim czasie przypadków niewłaściwego korzystania z tego typu samochodów jest więcej. Mandatem w wysokości 1500 zł zakończyła się niedzielna kolizja auta na minuty w Oliwie. W ostatnim czasie przypadków niewłaściwego korzystania z tego typu samochodów jest więcej.

Leżące na boku i rozbite, porzucone w błocie, krzakach, a nawet na ulicy, często z otwartymi szybami, parkowane gdzie popadnie - tak w ostatnich miesiącach wygląda większość zgłoszeń dotyczących samochodów na minuty, jakie otrzymujemy od czytelników w Raporcie z Trójmiasta. Jako żywo przypomina to traktowanie rowerów Mevo podczas jesiennych darmowych testów. Plagę dewastacji ukróciły wówczas wysokie kary dla użytkowników.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Z których pojazdów na minuty korzystasz najczęściej?

1500 zł mandatu zapłaciła kierująca traficarem po tym, jak w niedzielne popołudnie dachowała samochodem na minuty na wąskiej brukowanej uliczce Liczmańskiego w Oliwie. Na tym konsekwencje się zapewne nie skończą, bo za umyślne spowodowanie szkody pojazdu regulamin przewiduje srogie kary.

W ostatnim czasie zgłoszenia o niewłaściwie użytkowanych współdzielonych samochodach to istna plaga. Także w niedzielę jeden z naszych czytelników natknął się na porzucone w krzakach auto na Oruni. Pod koniec marca informowaliśmy z kolei o cmentarzysku rozbitych aut na leśnej drodze w Sopocie.

Cmentarzysko traficarów w sopockim lesie Cmentarzysko traficarów w sopockim lesie

Wystarczy jednak przejrzeć nasz Raport, by zorientować się, że skala problemu jest o wiele większa.

 • 24 marca - opuszczony samochód z otwartym oknem, z włączonymi światłami, bez kierowcy stoi na ul. Twardej.
 • Dwa dni wcześniej kierowca driftuje traficarem przy Opływie Motławy.
 • Pod koniec lutego auto na minuty blokowało miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Z kolei na początku lutego kierowca porzucił traficara na polu pełnym wody.
 • W styczniu na porzucone auto na minuty nasz czytelnik natknął się na al. Zwycięstwa, a w listopadzie traficar utknął na modernizowanej ul. Budowlanych.
 • Jesienią w osłupienie wprawił zaparkowany na jezdni traficar, blokujący przejazd tramwaju na Stogach. Z kolei na Siedlcach uwagę przechodniów przykuł traficar z otwartą szybą, przez którą do środka wdarł się pył z okolicznej budowy.
 • Nie brakowało też inwencji kierowcom dostawczaków. Jeden z nich wbił się dachem w niski strop bramy wjazdowej do galerii handlowej, drugiego przyłapano latem w lesie w pobliżu wycinki drzew.Ten sam problem z rowerami Mevo i hulajnogamiPrzypomnijmy, że jesienią z podobną plagą wandalizmu i bezmyślności mieliśmy do czynienia w przypadku rowerów Mevo.

Podczas darmowych testów użytkownicy dewastowali rowery, porzucając je w zbiornikach wodnych, jeździli po dwie a nawet trzy osoby na jednym rowerze, malowali sprayem, wyłamywali siodełka, blokady czy pedały.

Problem udało się zminimalizować dopiero po nagłośnieniu sprawy w mediach i wprowadzeniu wysokich kar.

Z dzikim parkowaniem i niewłaściwym użytkowaniem mierzą się też operatorzy hulajnóg elektrycznych. Aby zminimalizować uciążliwości dla innych użytkowników dróg, w Gdańsku tworzone są dodatkowe miejsca postoju, a w Sopocie z chodników i jezdni usuwa je regularnie Straż Miejska.

Traficar na kopercie dla niepełnosprawnych (8 opinii)

Brak plakietki uprawniającej do parkowania w miejscu dla osób niepełnosprawnych. Komu straż miejska może wystawić mandat?
Brak plakietki uprawniającej do parkowania w miejscu dla osób niepełnosprawnych. Komu straż miejska może wystawić mandat?15:25 15 LISTOPADA 23

Traficar utknął na Budowlanych (27 opinii)

zdolny kierowca po 14:00 omijając remont na Budowlanych chodnikiem, "zawiesił się" Traficarem.
zdolny kierowca po 14:00 omijając remont na Budowlanych chodnikiem, "zawiesił się" Traficarem.

08:26 9 LISTOPADA 23

Traficar na jezdni bez kierowcy (45 opinii)

Zaparkowany samochód na jezdni, nikogo w środku nie ma.

O co chodzi???
Zaparkowany samochód na jezdni, nikogo w środku nie ma.

O co chodzi???

07:30 2 PAźDZIERNIKA 23

Traficar z otwarta szybą (8 opinii)

Przy Popradzkiej. Jakoś dziwnie zapylony w środku i na zewnątrz jakby gipsem.
Przy Popradzkiej. Jakoś dziwnie zapylony w środku i na zewnątrz jakby gipsem.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (286)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane