Fakty i opinie

Trójmiasto obchodziło Święto Niepodległości barwnie i wesoło

Tak paradowano 11 listopada w Gdyni


Zakończyły się już wszystkie parady, jakie dziś przechodziły przez Trójmiasto. Jednak atrakcje związane ze Świętem Niepodległości trwają do wieczora.Godz. 14:50 Za nami już wszystkie trzy parady, które przeszły dziś przez Gdynię, Gdańsk i Sopot. Oby nasi rodacy w całym kraju umieli świętować dzień 11 listopada tak barwnie i spokojnie, jak mieszkańcy Trójmiasta.

Godz. 13:55 Zakończyły się parady w Gdyni i w Gdańsku, teraz czas na paradę w Sopocie. Przez miasto jadą wozy strażackie, pojazdy zabytkowe i rowerzyści.

Parada klasyków i rowerów w Sopocie

Godz. 13:05 Maszerujący dotarli do Płyty Marynarza, gdzie trwają uroczystości z udziałem władz miasta i Marynarki Wojennej.

Przypomnijmy, że o godz. 15 rozpocznie się tradycyjny Bieg Niepodległości na dystansie 10 km, a o godz. 19 Gdyńska Orkiestra Symfoniczna będzie świętowała 70-lecie istnienia podczas koncertu, który odbędzie się w sali koncertowej Portu Gdynia. Wstęp wolnyGodz. 12:09 Wystartowała parada niepodległości w Gdyni.

Godz. 11:30 Parada Niepodległości w Gdańsku już oficjalnie się zakończyła, ludzie przechodzą na Targ Węglowy, gdzie koncertują chóry, część kieruje się do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godz. 12 zacznie się msza za ojczyznę.

Tak paradowano 11 listopada w GdańskuZa pół godziny wystartuje parada w Gdyni, gdzie świętowane są Urodziny Niepodległej.

Godz. 11:00 Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, prószącego śniegu i temperatury ledwo powyżej zera, kilka tysięcy osób maszeruje i obserwuje Paradę Niepodległości w Gdańsku. Kolumna już dotarła na Targ Drzewny.Parada Niepodległości "od środka"Godz. 10:50 Tymczasem także gdynianie szykuję się do startu swojej parady, która wyruszy na trasę przez centrum miasta o godz. 12. Wezmą w niej udział m.in zabytkowe samochody.

Zabytkowe auta w drodze na paradę w GdyniGodz. 10:20 Uczestnicy gdańskiej Parady Niepodległości już są na trasie. Pod pomnik króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym mają dotrzeć mniej więcej za 1,5 godziny

Parada Niepodległości na ul. Heweliusza w Gdańsku


Grupa rekonstruktorów na koniach


Rekonstruktorzy w mundurach na ul. Heweliusza


Gdańsk - start: godz.10

W Gdańsku parada sformuje się o godzinie 9 na ul. Podwale Staromiejskie zobacz na mapie Gdańska. O godzinie 10 rozpocznie się przejście ulicami: Podmłyńska - Wielkie Młyny - Rajska - Jana Heweliusza - Korzenna - Kowalska pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym zobacz na mapie Gdańska.

Zakończenie marszu zaplanowano na godz. 11:45.

O godz. 12 będzie można wziąć udział w mszy św. za ojczyznę w bazylice Mariackiej lub przejść na Targ Węglowy zobacz na mapie Gdańska, gdzie prezentować się będą grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne.

O godz. 19, w Europejskim Centrum Solidarności, odbędzie się koncert piosenek "barda Solidarności", czyli Jacka Kaczmarskiego. Bilet kosztuje 20 zł.

Gdynia - start: godz. 12

Gdyńska Parada Niepodległości rozpocznie się o godz. 12. Przejdzie trasą od ul. 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni pod płytę Marynarza Polskiego zobacz na mapie Gdyni na skwerze Kościuszki.

Od godz. 12 na parkingu przy Gdynia Waterfront zobacz na mapie Gdyni będzie można też dobrze zjeść, bo znajdą się tam Szamochody oferujące szybkie dania. Będzie też można obejrzeć zabytkowe auta.

Stałym elementem obchodów jest też Bieg Niepodległości, który zacznie się o godz. 15.

O godz. 19 koncert da Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, która świętuje 70-lecie istnienia. Muzycy zapraszają na koncert do Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej zobacz na mapie Gdyni. Wstęp wolny.

Zamknięte ulice w Gdyni

Obchody Dnia Niepodległości oraz Bieg Niepodległości to także zamknięte ulice. Od godz. 10 do 14 będą sukcesywnie zamykane ulice na czas przejścia uczestników parady. Od godz. 10 wyłączona zostanie z ruchu ul. Starowiejska zobacz na mapie Gdyni na odcinku od 3 Maja do Dworcowej. Około godz. 11:30 wyłączone zostaną z ruchu również ulice: Dworcowa, Podjazd, 10 Lutego. Finał parady odbędzie się na parkingu przy ul. Waszyngtona zobacz na mapie Gdyni.

Od godz. 6 wyłączony będzie z ruchu skwer Kościuszki i aleja Jana Pawła II. Natomiast w godz. 14-17:30 wyłączone zostaną z ruchu ulice: skwer Kościuszki, Jerzego Waszyngtona, Świętego Wojciecha, Portowa, Tadeusza Wendy, Świętego Piotra, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego, Polska, Chrzanowskiego, Świętojańska, al. Marsz. Józefa Piłsudskiego. Parking zlokalizowany przy al. Jana Pawła II wyłączony jest z ruchu od wtorku 8 listopada do godz. 8 w sobotę 12 listopada.

Sopot - start: godz. 13:30

O godz. 13:15, chętni do wzięcia udziału w przejeździe zabytkowych aut, wozów strażackich i rowerów, zbiorą się w okolicy budynku straży pożarnej zobacz na mapie Sopotu w Sopocie.

Po przejeździe ul. Bohaterów Monte Cassino na wszystkich czekać będzie grochówka, prezentacja zabytkowych wozów strażackich i pokaz pierwszej pomocy.

Po paradzie na Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu rozpocznie się VI edycja akcji "Światełka dla Polski", podczas której całe rodziny wysyłają do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepią życzenia dla Polski.

O godz. 16 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów sopockich szkół oraz Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Występy zakończą się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, a ok. godziny 17:15 nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze.

O godz. 18 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.


Tak było w Sopocie rok temu


Tak świętowała Gdynia w ubiegłym roku


Tak paradowano w Gdańsku rok temu

Opinie (442) ponad 20 zablokowanych

 • Czy starcy kodziarze, łajzy, tetrycy mocni tylko w gębie będą zakłócać i prowokować?

  • 207 259

 • Mam nadzieje że uszanują.

  • 24 13

 • Raczej będą ;-)

  • 10 12

 • Niech żyje

  Wolna Polska. Wolna od złodziei i od zwyrodnialców.

  • 196 33

 • A kto to jest wlasciwie patriota?

  Ten co morde drze na wiecach czy paraduje z flaga od swieta? Czy moze ten co na co dzien pracuje, dba o swoja rodzine, pomaga w miare mozliwosci innym?

  • 277 20

 • Tym razem zabawa z głową.

  Dzięki Bogu że władze miasta pozwoliły na pochód tylko na starówce.Bo w ten sposób nie będzie blokowania głównych arterii.Poprzednie lata to była tragedia i bezmyślność władz.

  • 51 42

 • Oni nie, tylko ONR i tym podobne gadziny pod przykrywką "prawdziwych polaków".

  • 58 26

 • Polska!

  A plankton szKODnikow zostaje dziś oplakiwac "upadek demokracji' w redakcji wybiórczej

  • 178 141

 • nie ma takiego miejsca w pl

  • 18 0

 • Ja nie! Aby mieć symoatie do kraju w którym się ,żyje to minimum Państwo nie może okradać obywatela! Co to jest za kraj gdzie płaci się podatki składki zdrowotne a w kolejce na gsatroskopie czeka się około 6 miesięcy? W tym kraju zalożenie rodziny i jej utrzymanie graniczy z cudem! Aby opłacalo mi się legalne zarabiać zmiszony jestem od nowego roku do założenia działalności gosoodarczej w innym kraju. Jak frajer głosowem na PO i przez 8 lat PO oszukiwało swych wyborców ,teraz jest PIS który sponsoruje w 90% patologie programem 500+.Ja nie utożsamiam się z tym krajem.

  • 110 60

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.