• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiasto kwestowało dla WOŚP

Marzena Klimowicz-Sikorska, Maciej Naskręt
13 stycznia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
aktualizacja: godz. 20:26 (13 stycznia 2013)
Najnowszy artykuł na ten temat Stół Kamila Durczoka w Sopocie

Niedzielna kwesta WOŚP i światełko do nieba w Gdyni .


Być w niedzielę 13 stycznia w mieście, nie wrzucić kilku złotych do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie przykleić w widocznym miejscu charakterystycznego czerwonego serca to dziś wstyd. Podpowiadamy, gdzie tego dnia bawić się na WOŚP-owej imprezie i gdzie szukać wolontariuszy.Zobacz, jak wyglądała kwesta WOŚP w Gdańsku.Aktualizacja godz. 20:26. Gdański sztab WOŚP o godzinie 20 zainkasował 130 tys. zł. 43 tys. zł zebrali wolontariusze w Gdyni.

Cała Orkiestra Jerzego Owsiaka zebrała do tej pory 14 135 065 zł.


Aktualizacja godz. 20:06. Nad Gdańskiem rozbłysło światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni.

Aktualizacja godz. 19:40. Gotowe jest już lodowe serce, które zostało wykute z 2,5-tonowej bryły lodu na Targu Węglowym.

Tuż obok trwa koncert, który zakończy występ gwiazdy rodzimego popu - zespołu Feel, który na scenę wejdzie o godz. 19:50. Na początku koncertu, do piosenki "Jak anioła głos" nad Gdańskiem rozbłyśnie światełko do nieba.


Aktualizacja godz. 19:27. W ramach WOŚP w Gdyni na Skwerze Kościuszki przeprowadzono ćwiczenia ratownicze po symulowanym wypadku drogowym. W Gdyni lądował śmigłowiec ratownictwa morskiego Anakonda.


Zobacz ćwiczenia ratownicze w Gdyni.


Aktualizacja godz. 19:14. Wśród uczestników imprez WOŚP w Gdyni i Gdańsku największym powodzeniem cieszyła się zupa grochowa z kuchni polowej.

Zupa grochowa z kuchni polowej rozdawana nieopodal Skweru Kościuszki w Gdyni.Aktualizacja godz. 18:39. Jak ustaliliśmy u oficerów prasowych Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Gdyni, funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń, w których braliby udział kwestujący wolontariusze WOŚP.

Aktualizacja godz. 17:55. W Gdyni można było zlicytować przejazd samochodem terenowym. Pomysł kwesty spodobał gdynianom. Do jazdy terenowym sprzętem było wielu chętnych.

W Gdyni można było zlicytować przejazd samochodem terenowym.Aktualizacja godz. 17:39. 2,5-tonowa bryła na Targu Węglowym w Gdańsku lodu zmienia się serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Aktualizacja godz. 16:57. Na Targu Węglowym setki gdańszczan oglądają koncerty zespołów, które grają na specjalnie zbudowanej scenie. Właśnie swój występ skończył rockowy Jimmy G. Dobra wiadomość dla tych, którym spodobały się gitarowe popisy muzyka i zostali jego fanami - jego instrument będzie można wylicytować na aukcji w serwisie allegro.

Przypominamy że koncert zakończy występ gwiazdy rodzimego popu - zespołu Feel, który na scenę wejdzie o godz. 19:50. Na początku koncertu, do piosenki "Jak anioła głos" nad Gdańskiem rozbłyśnie światełko do nieba.Aktualizacja godz. 16:31. Wiemy, ile pieniędzy wpłynęło do gdańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Na godz. 16 jest to kwota 46 tys. zł - mówi Marta Mirocha, rzecznik prasowy WOŚP-Gdańsk.

W Gdyni tylko z puszek uzbierano już 10 tys. zł. Natomiast sztab w Warszawie informuje, że zgromadził 8 022 458 zł.


Gotowa zupa wegańska. Smacznego. Gotowa zupa wegańska. Smacznego.
Aktualizacja godz. 16:10. Widownia przed sceną ustawioną na Targu Węglowym powoli się zapełnia. Jako pierwszy zagrał na niej: Afromental i Jimmie Gee.

Kto dzisiaj tam jeszcze zagra? 16:10 Loka, 16:40 Maciej Czaczyk, 17:20 Dżemik Blues, 18:00 Farba, 18:30 Najlepszy Przekaz w Mieście, 19:00 Lemon, 19:50 Feel.

Tymczasem zakończyło się już gotowanie zupy wegańskiej, która powstała ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Można jej skosztować również na Targu Węglowym.

Po godz. 15 na scenie przy Targu Węglowym pojawili się wykonawcy.Aktualizacja godz. 15:57. Są tacy, którzy cieszą się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra styczniu. To gdyńskie morsy. Popołudniu kilkadziesiąt osób weszło po szyję do zatoki na miejskiej plaży w Gdyni. Z góry obserwowali ich paralotniarze.


Mamy też informację ze sztabu w Gdyni. - Ok. godziny 12 pierwszy wolontariusz oddał pełną puszkę. Było w niej ponad 1300 zł - mówi Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

Bolid ofiarowany przez zespół Renault. Bolid ofiarowany przez zespół Renault.
Aktualizacja godz. 15:20. Aukcyjnym hitem tegorocznej WOŚP jest bolid pokazowy Renault F1 Team w barwach zespołu z 2010 roku, w jakich Robert Kubica jeździł podczas Roadshow na torze w Poznaniu oraz zdobył swoje pamiętne miejsca na podium w GP Monako i Belgii.

Jest tylko jedno ale, bolid pokazowy nie posiada silnika i innych elementów umożliwiających jazdę takim samochodem. Nie przeszkadza to jednak osobom licytującym, cena "pojazdu" na aukcji wynosi ponad 40 tys. zł.

Zobacz wszystkie polecane przez nas aukcje.

Ratownicy medyczni na molo w Sopocie. Ratownicy medyczni na molo w Sopocie.
Aktualizacja godz. 14:31. Jeśli komuś wydawało się, że w Sopocie nie gra WOŚP, to był w błędzie. Oto dowód. Tuż przed wejściem na sopockie molo ustawili się kwestujący ratownicy medyczni.

- Przez cały dzień można tam oglądać pokazy ratownictwa. Każdy ma okazję spróbować reanimacji na fantomie. Doświadczeni ratownicy medyczni udzielają także informacji, jak postępować w przypadku omdleń, oparzeń czy innych urazów - opowiada Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

Co jeszcze w Sopocie? Sprawdź w naszym serwisie WOŚP.

Czołg na plaży miejskiej w Gdyni. Czołg na plaży miejskiej w Gdyni.
Aktualizacja godz. 13:56. Gratka czeka fanów militariów na miejskiej plaży w Gdyni. zobacz na mapie Gdańska Można tam zasiąść w czołgu T-55. Wcześniej trzeba jednak oczywiście złożyć datek do puszki WOŚP. Czołg wśród spacerowiczów budzi ogromne zainteresowanie.

Ponadto na plaży miejskiej można poczuć się niczym żołnierz, bowiem do dyspozycji zostały przygotowane różnego rodzaju samochody bojowe. Jest też coś dla fanów off roadu - pojazdy terenowe.

Sprawdź, co jeszcze dzieje się w Gdyni podczas WOŚP.

Policja dla WOŚP. Policja dla WOŚP.
Aktualizacja godz. 13:35. W Gdańsku na Targu Węglowym ciekawą atrakcję dla kierowców mają funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do dyspozycji zmotoryzowanych policjantki oddały alkogogle, czyli okulary, w których obraz podobny jest do tego po spożyciu alkoholu.

Dla kierowców-śmiałków został także przygotowany tor przeszkód. Serduszko-naklejka dla tego, który pokona go właśnie w założonych na oczy alkogoglach.

Ponadto na stoisku policjantek można znaleźć akcesoria dla kierowców i pieszych poprawiające ich bezpieczeństwo na drodze.

Tymczasem WOŚP w całej Polsce uzbierała już 6 234 529 zł.

Piłka z bursztynu i srebra. Piłka z bursztynu i srebra.
Aktualizacja godz. 12:52. W Gdyni kwestuje ok. 500 wolontaruszy WOŚP. Trwają tam też aukcje. - W tej chwili największą wartość ma Zegarek Aztorin Sport Diver Limited Line. Licytujący oferują za niego ponad 5000 zł. Kolacja z Januszem Palikotem kosztuje jak na razie 3,6 tys. zł. Godna polecenia jest także piłka wykonana z bursztynu i srebra. Waży ok. kilograma, a jej wartość rynkowa to ponad 20 tys. zł - mówi Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

- Na naszych aukcjach można znaleźć także wiele rzeczy związanych z Euro 2012. Zestawy wolontariuszy, dziennikarzy. Tego nie można kupić na zwyczajnych aukcjach - dodaje Dominik Makurat.

Aktualnie WOŚP Jerzego Owsiaka uzbierała: 5 123 780 zł.

Wśród tegorocznych aukcji jest rejs transportowcem Marynarki Wojennej RP. Wśród tegorocznych aukcji jest rejs transportowcem Marynarki Wojennej RP.
Aktualizacja godz. 12:25. Coraz więcej osób po ulicach Trójmiasta spaceruje z naklejkami WOŚP. Tymczasem zaglądamy na serwis WOŚP i przeglądamy najciekawsze oferty aukcyjne z Trójmiasta.

Marynarka Wojenna RP oferuje na licytację rejs okrętem transportowo-minowym dla jednej osoby. Rejs potrwa od 1 do 3 dni. Na pięć dni przed zakończeniem aukcji cena wyprawy osiągnęła nieco ponad 3 tys. zł. Całą ofertę możecie sprawdzić tutaj.

Zostańmy przy militariach. Możemy także wciąć udział w licytacji przelotu śmigłowcem Mi-2 oferowanego przez 49. Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. Aktualna cena na licytacji to nieco ponad 500 zł. Chyba warto?

Lodowa bryła przy Targu Węglowym. Lodowa bryła przy Targu Węglowym.
Aktualizacja godz. 11:09. Tymczasem na Targu Węglowym stanęła 2,5-tonowa bryła lodu, składająca się z 20 kostek o wymiarach 105 na 50 na 25 cm. Przyjechała ona do Gdańska z Wrocławia.

Po co to wszystko? Dwóch artystów, Maciek Krause (rzeźbił już między innymi gdańskie lwy z piasku) i Mariusz Otta, będą wspólnie wykuwać ogromne lodowe serce.

Zapraszamy już teraz na Targ Węglowy wszystkich, którzy chcą zobaczyć pracę rzeźbiarzy. Całość projektu ma być gotowa późnym popołudniem.

Wolontariusz czyści marchew na zupę wegańską. Wolontariusz czyści marchew na zupę wegańską.
Aktualizacja godz. 10:43. Wolontariusze WOŚP już na ulicach Trójmiasta. - Pieniądze do puszek zbiera 2 355 osób. Zostało zorganizowanych 10 sztabów w Gdańsku i trzy sztaby w Gdyni - mówi Marta Mirocha, rzecznik prasowy WOŚP-Gdańsk.

Na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska będzie dzisiaj warzona największa w Polsce zupa wegańska, która powstanie ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Od rana trwają przygotowania do jej przyrządzenia - mozolne obieranie właśnie marchwi. W wytworzenie pysznej zupy zaangażowanych jest kilkanaście osób. Efekty ich pracy widać na zdjęciu po prawej stronie.

Przypominamy, że rozpoczęcie imprezy na Targu Węglowym zaplanowano na godz. 14:00. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Zobacz też nasz serwis WOŚP.

Na Przymorzu będzie okazja pojechać rajdowym samochodem.

Aktualizacja godz. 9:09. Przejedź się rajdową orkiestrą. Przy Galerii Przymorze w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska o godz. 13 będzie można wcielić się w rolę pilota samochodu rajdowego. Zobacz program całej imprezy.

Wychodząc na imprezy XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trzeba się ciepło ubrać. Pluchy na szczęście nie będzie. W Trójmieście ma być dzisiaj ok. minus cztery stopnie Celsjusza. Jeśli będzie padać śnieg, to tylko przelotnie.* * *

Czy wybierasz się na którąś z imprez WOŚP w Trójmieście?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 21. W tym roku za zebrane pieniądze zakupiony zostanie sprzęt ratujący życie niemowlaków, a także wyposażone zostaną oddziały geriatryczne - bo WOŚP gra w tym roku dla najmłodszych i najstarszych Polaków.

Dokładnie 2355 wolontariuszy będzie wspierać akcję w całym Trójmieście; będzie ich można spotkać w każdej dzielnicy Gdańska, Sopotu i Gdyni. Najczęściej będzie można natknąć się na nich (i wrzucić kilka złotych albo i więcej do puszki) w miejscach, gdzie będą się odbywały WOŚP-owe imprezy. Tych jednak jest tak dużo, że ciężko je wszystkie zliczyć. Podpowiadamy, gdzie są te największe.

Znajdź szybko imprezę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trójmieście.

W Gdańsku w niedzielę koniecznie trzeba pojawić się na Targu Węglowym, tam bowiem odbędzie się finał WOŚP. I tak od rana z 2,5 tonowej bryły lodu, która powstanie z 20 kostek o wymiarach 105 na 50 na 25 cm, które przyjadą do Gdańska z Wrocławia, dwóch artystów, Maciek Krause (rzeźbił już między innymi gdańskie lwy z piasku) i Mariusz Otta, będą rzeźbić ogromne lodowe serce. Tuż obok warzyć się będzie największa w Polsce zupa wegańska, która powstanie ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Oprócz wegańskiej, będzie też zupa grochowa, przygotowana przez Jednostkę Wojskową 1300 (49 Baza Lotnicza) z Pruszcza Gdańskiego oraz blisko 700 muffinek w kształcie serca.

Do tego Ratownicy z Kąpielisk Morskich w Gdańsku na Targu Węglowym w Gdańsku stworzą miasteczko ratownicze. Odwiedzający będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a najmłodsi będą mogli sfotografować się na skuterze wodnym czy specjalistycznym kajaku ratowniczym oraz pojeździe terenowym.

Natomiast od godz. 12 do 17 na Targu Węglowym odbędzie się ambulansowy pobór krwi. O oprawę muzyczną zadbają m.in. takie zespoły jak: Najlepszy Przekaz w Mieście (NPWM) oraz polska ekipa Hip-Hop / Rap z Mławy, znana z popularnego show Telewizji Polsat - "Must Be The Music - Tylko muzyka".

Z kolei klub Autsajder wspólnie z TotalFit Center organizuje maraton zumby, a zaraz po nim imprezę w podobnych rytmach. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Woolf. Nie obejdzie się też bez konkursów - wśród uczestników będą losowane wejściówki na zajęcia zumby.

Imprezę organizuje też m.in. klub Medyk, który oprócz koncertów przygotował również m.in. pokaz ratownictwa, licytację gadżetów kibicowskich i nie tylko, loterię barową i inne.

Do Orkiestry przyłączyły się też niektóre szkoły, w tym np. Szkoła Podstawowa nr 8. A wśród atrakcji m.in.: Teatrzyk "Zielona Ósemka", prezentacje artystyczne: wokalne, taneczne, instrumentalne - hol, aukcja gadżetów WOŚP, podczas której będzie można wylicytować rękawice bokserskie z podpisem Iwony Guzowskiej, piłkę nożną z podpisem Andrzeja Szarmacha oraz tablicę multimedialną dla swojej sali lekcyjnej.

WOŚP-owe szaleństwo ogarnie też galerie handlowe, jak np. Galeria Przymorze czy Filharmonia Bałtycka, w której zagra Zagan Acoustic. Po raz 8 do finału WOŚP włącza się też Kuźnia Wodna.

W Gdyni WOŚP zagra m.in. w Teatrze Miejskim czy w Akademii Morskiej. To właśnie w AM będzie można tego dnia m.in. zwiedzić trzymasztową fregatę Daru Młodzieży, który jest zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim vis a vis Akwarium Gdyńskiego, a także obejrzeć pokazy w najnowocześniejszym w Polsce, zmodernizowanym w 2011 roku Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego (seanse przeprowadzane będą o pełnych godzinach). Także w Akademii będzie można zlicytować m.in. tygodniowy rejs dla dwóch osób żaglowcem Akademii Morskiej w Gdyni "Dar Młodzieży" czy kilkugodzinne rejsy dla dwóch osób po Zatoce Gdańskiej statkiem naukowo-badawczym "Horyzont II".

Od strony muzycznej będzie się sporo działo m.in. w klubie Pokład, Centrum Gemini, klubie Riwiera czy w Klubie Ucho.

A w Sopocie? Tam po francusku zaśpiewają aktorzy na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, a w MDK Sopot będzie rockowo-koncertowo, oprócz tego będą pokazy taneczne, występy wokalistów, pokazy karate i licytacje.

Natomiast w Mewie Towarzyskiej: - Będziemy śpiewać, grać, malować, flairować oraz bawić się iluzją - zapowiadają organizatorzy. - Tego dnia wszyscy nasi pracownicy oddają swoje dniówki oraz napiwki na rzecz WOŚP, również bar oddaje cześć utargu, by wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Cały dochód z wejścia przekazywany jest prosto do puszki.

Wybierasz się?

Opinie (807) ponad 20 zablokowanych

 • Super, że Orkiestra jest z nami cały czas

  Zawsze wspierałam i będę wspierać takie akcje. Ministerstwo Zdrowia powinno się uczyć od Owsiaka jak dbać o ludzi. Brawo !!! Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. !!!

  • 190 202

 • Wystarczy wykupić serduszko by "iść dobrą drogą"?

  Lech Antoni Kujawski: Gdzieś na peryferiach polityki, ale jako postać w tej mierze także bardzo ważna, funkcjonuje Jerzy Owsiak, który pod przykrywką akcji humanitarnej każe młodym ludziom tarzać się w błocie, w sensie dosłownym, fizycznym, ale także moralnym. Jego działalność realizuje pewien postulat środowisk masońskich, by łączyć gesty charytatywne z drenażem postaw moralnych i światopoglądowych. To także oparte jest na wyrafinowanym kłamstwie medialnym.

  Prof. Jerzy Robert Nowak: Przez lata w kręgach najbardziej wpływowej prasy bezkrytycznie lansowano kult Jerzego Owsiaka, nie bacząc na różne specyficzne wyskoki autora hasła Róbta, co chceta. Tylko w prasie prawicowej oburzano się na przechwałkowe wspominki Jerzego Owsiaka, opowieści o tym, jak to kiedyś w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach czy palił dzienniki szkolne, a jednak wyrósł na wielkiego człowieka (Życie na gorąco). Ostatnie incydenty na Przystanku Woodstock, w tym potłuczenie rozlicznych okularów na niechcianym stoisku, wpłynęły na początki pewnego dystansowania się od Owsiaka także na łamach wielkonakładowej prasy. Szczególnie wymowny pod tym względem jest tekst Mai Narbutt: Człowiek orkiestra (Rzeczpospolita). Czytamy tam m. in.: "Kiedy spojrzy się na CV Owsiaka - z trudem zrobiona matura i trzy nieudane podejścia na ASP i psychologię - trudno wyobrazić sobie, by był idealnym kandydatem na szefa wielkiej fundacji, przez którą do tego roku przepłynęło już ok. 45 milionów dolarów, czy też na idola tłumów. Jego biografia wraz z epizodem pobytu w szpitalu psychiatrycznym i symulowaną schizofrenią w celu uniknięcia wojska jest typowa dla środowisk alternatywnych, ale raczej nie dla ludzi sukcesu".

  W telewizorach także tych tzw. publicznych, polskojęzycznych brukowcach nie znajdziemy tego typu opinii, krytycy Owsiaka fundacji nie są zapraszani. Można tego typu opinie poznać wyłącznie w polskich (od masonerii niezależnych) mediach.

  • 128 137

 • Gdyby nie telewizja to co by znaczył Owsiak

  Ilu ludzi pomaga anonimowo z serca. Ten facet znalazł sobie sposób na dostatnie życie. Zastepuje od 21 lat niudolne w komunie jak i teraz panstwo. Niczym sie nie rózni od zakłamanych polityków, których jedynym celem jest wysoka emerytura liczona od pensji poselskiej a środkiem do tego sa wystepy w TV zeby o mnie ludzie nie zapomnieli przy wyborach.

  • 210 138

 • Szkoda, że do tej zajefajnej idei usiłują się podłączyc POlitycy, robiąc w tym dniu sporo fiku-miku w telewizji.

  • 121 28

 • To prawda, że wiele osób wspiera WOŚP dlatego, bo są ludźmi ludzkimi, dla których "zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze". Niektórzy uważają nawet, że na "świętą WOŚP" złego słowa nie można powiedzieć, a i w masońskich mediach - jak za sowieckich lat - krytyka guru Owsiaka zakazana. Na fali zmasowanej propagandy (i wg mnie dezinformacji) w opanowanych przez ludzi dawnego systemu mediach Wielką Orkiestrę popierają głównie ludzie pragnący bezinteresownie pomagać wierząc, że gigantyczny obrót fundacji jest przekazywany na deklarowane, dobroczynne cele. Powszechnie się uważa, że gdyby nie WOŚP tego sprzętu ratującego życie i zdrowie by w szpitalach po prostu nie było.

  Na czym więc polega "wielka ściema" Owsiaka i jego WOŚP?
  Gajowy Marucha: "Nie wolno zapominać, że Przystanek Woodstock jest organizowany między innymi ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które miały być przeznaczane na cele szlachetne: ratowanie ciężko chorych małych dzieci. Hare Kryszna? co oni tam robią? werbują nieświadomą młodzież".

  • 46 47

 • Jak myślę o współczesnych ludziach tarszych

  To zaraz widzę babcie kłócące się o miejsce w autobusie, wredne mohery kościelne, ludzi agresywnych i nieprzyjaznych. Myślę,że to starze pokolenie się bardzo zmienia. Moi dziadkowie,którzy już niestety nie żyją w życiu nie zrobiliby afery w autobusie np ,nie dyszeliby nikomu nad głową,nie wymuszaliby siłą pewnych rzeczy. Oni jeszcze mieli klasę,teraz ludzie starsi niestety w większości jej nie mają.

  • 73 88

 • Na bezbronne dzieciaki zawsze !!!

  na seniorów mam już mieszane uczucia ...

  • 34 150

 • ja zachęcam każdgo rodaka aby mieć w d...e Owsiaka i wysłać smsa na Caritas lub PCK

  • 158 176

 • Jerzy "Jurek" Owsiak

  funkcjonariusz Systemu na odcinku "dobroczynność i rozrywka"

  • 109 38

 • WOŚP czy coś........... Smoleńsk ku.....a
  Owsiaka można nie lubić, można patrzeć na to krytycznie, można zakładać że zrobił z WOŚP całkiem fajny sposób na zarabianie pieniedzy(nie mówiąc o przejrzystości finasow). Ale trzeba przyznać że coś jednak zostaje dla ludzi z tych pieniędzy nawet jeśli jest to tylko część i kozystaja z tego wszyscy i to niezależnie od poglądów. A jakoś słabo widać korzyści dla ogółu pochodzące od pewnego biznesmena z Torunia. A szkoda bo on również obraca milionami pochodzącymi od darczyńców.

  • 118 50

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane