Fakty i opinie

Uciekał quadem z piwem w kasku

Najnowszy artukuł na ten temat

Jechały karetką, zatrzymały pijanego kierowcę

Kierowca quada jechał bez kasku, bo wiózł w nim... piwo.
Kierowca quada jechał bez kasku, bo wiózł w nim... piwo. mat. policji

Uciekał Traktem św. WojciechaMapka na quadzie przed radiowozem, nie chciał powiedzieć policjantom, kim jest, a w kasku wiózł... puszki z piwem. Ostatecznie 46-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego trafił do policyjnego aresztu, a przed sądem odpowie także za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.Czy jadąc rowerem/motocyklem, zakładasz kask?

tak, zawsze 49%
tylko na dłuższy wyjazd albo gdy wiem, że będę jechał(a) ruchliwą drogą 12%
rzadko 39%
zakończona Łącznie głosów: 702
W czwartek w nocy policjanci gdańskiej drogówki, którzy patrolowali Trakt Św. Wojciecha, zauważyli, że po chodniku ze znaczną prędkością jedzie kierowca quada. Pojazd nie miał włączonych świateł mijania oraz tablicy rejestracyjnej, a kierujący jechał bez kasku. Funkcjonariusze dali mu więc sygnały do zatrzymania.

Kierowca jednak nie zareagował na polecenia i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli za nim.

- Mężczyzna nie zdołał uciec i uderzył w krawężnik. Funkcjonariusze obezwładnili kierowcę quada. Mężczyzna był agresywny, próbował uciec pieszo, nie wykonywał poleceń policjantów i stawiał opór. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od zatrzymanego alkohol, a na kierownicy pojazdu zauważyli wiszący kask, w którym było kilka puszek piwa. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, nie chciał też podać swoich danych - mówi Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Nie miał uprawnień do kierowania i był karanyCzterokołowiec trafił na policyjny parking, a jego kierowca do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. W komisariacie od 46-latka policjanci pobrali odciski palców i szybko ustalili jego tożsamość.

Kierowca quada jechał bez kasku, bo wiózł w nim... piwo.
Kierowca quada jechał bez kasku, bo wiózł w nim... piwo. mat. policji
- Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania, a w przeszłości był już karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - mówi Magdalena Ciska.
46-latek trafił do policyjnego aresztu i odpowie teraz za naruszenie przepisów.

Opinie (81) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.