• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ulewa utrudniła Hiszpanom świętowanie po meczu

ms
18 czerwca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
aktualizacja: godz. 23:33 (18 czerwca 2012)
Błyskawica nad stadionem w Gdańsku. Burza i oberwanie chmury sprawiły, że kibice po meczu uciekali do domów. Błyskawica nad stadionem w Gdańsku. Burza i oberwanie chmury sprawiły, że kibice po meczu uciekali do domów.

Hiszpanie czy Chorwaci? A może podział punktów? Dziś wieczorem odbywa się ostatni mecz grupowy Euro 2012 w Gdańsku. Pożegnanie z Euro w piątek meczem ćwierćfinałowym Niemcy-Grecja.Spekulowano, że Chorwaci i Hiszpanie umówili się, by wyrzucić Włochów z Euro 2012. Nic z tego. Wszystko o sportowym aspekcie meczu Chorwacja-Hiszpania w Gdańsku

Od 20:45 relacjonowaliśmy mecz Chorwacja-Hiszpania na żywo

***


Aktualizacja godz. 3.30

Po meczu na Długim Targu bawili się tylko najwytrwalsi.Kibice spokojnie opuszczają stadion. Kibice spokojnie opuszczają stadion.
Aktualizacja godz. 23.35 W Gdańsku lunęło. Dobrze, że dopiero po meczu, ale szkoda, że wtedy, gdy kibice Hiszpanii myślami są już przy pomeczowej fieście. Ale czy deszcz ich powstrzyma?

Aktualizacja godz. 23.25 Błyski nad Gdańskiem zapowiadają burzę. Czy to powstrzyma kibiców Hiszpanii przed świętowaniem zajęcia pierwszego miejsca w grupie i awansu do ćwierćfinału?

Aktualizacja godz. 23.04 Mecz Chorwacja-Hiszpania na stadionie w Gdańsku oglądało ponad 34,5 tys. kibiców. W strefie kibica obserwowało go w szczytowym momencie 9,5 tys. osób.

Na przystanku SKM Stadion Expo czekały cztery składy pociągów SKM mieszczące łącznie 6 tys. pasażerów. 20 składów tramwajowych mieszczących 4 tys. osób czekało na Pętli Kliniczna, a 15 autobusów przegubowych mogących zabrać ponad 2 tys. osób podstawiono na Pętli Kochanowskiego. Wszystko po to, by w momencie zakończenia meczu jak najwięcej osób mogło skorzystać szybko z komunikacji miejskiej.

Na opuszczających Strefę Kibica, przy Bramie Wyżynnej czekało 20 składów tramwajowych mieszczących 4 tys. osób, a na przystankach autobusowych przy Dworcu Głównym PKP czekało 19 autobusów przegubowych i 1 standardowy, które mogą zabrać 2,5 tys. pasażerów.

Dla świętujących w centrum miasta i strefie kibica uruchomiono dodatkowo kursy komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe 2, 3 i 6 funkcjonują do godz. 02:30. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut. Ze zwiększoną częstotliwością będą funkcjonowały także autobusowe linie nocne.

Do godz. 2:35 z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy odleci łącznie 21 samolotów, 10 średniej wielkości i 11 mniejszych jednostek.

Aktualizacja godz. 22.48 Kibice spokojnie opuszczają stadion

Aktualizacja godz. 22.40 Zakończył się ostatni mecz grupowy Euro 2012 w Gdańsku, w którym Hiszpanie pokonali Chorwatów 1:0. Kibice zaczynają opuszczać stadion.

Aktualizacja godz. 22.00 Kolejna raca rzucona z trybun, dym snuje się nad boiskiem.

Aktualizacja godz. 21.50 Piłkarze już wrócili na boisko. Gramy!Raca rzucona przez Chorwatów. Raca rzucona przez Chorwatów.
Aktualizacja godz. 20.55 Z sektora Chorwackiego poleciała raca w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców Hiszpanii. Wylądowała za bramką strzeżoną przez Ikera Casillasa.

Przypomnijmy: już o godz. 19 informowaliśmy, że na stadionie jest więcej służb porządkowych, niż podczas poprzednich meczów. Czy służby boją się jakichś problemów?

Aktualizacja godz. 20.45 Zaczęli!

Hymn Chorwacji odśpiewany przez kibicówNa murawie stadionu w Gdańsku już rozgrzewają się zawodnicy obu drużyn. Na murawie stadionu w Gdańsku już rozgrzewają się zawodnicy obu drużyn.


Aktualizacja godz. 20.06 Tak Chorwaci opuszczali hotel Rezydent w Sopocie.

Chorwaci już na stadionie. Zobacz jak wyjeżdżali spod sopockiego hotelu Rezydent.Aktualizacja godz. 20.00 Hiszpanie śpiewają już jak Polacy!Aktualizacja godz. 19.20 Przed chwilą na ul. Kościuszki zakończył się protest podwykonawców Hydrobudowy. Minął bardzo spokojnie, nie spowodował większych utrudnień w ruchu. Nawet podczas trwania pikiety pojazdy uprzywilejowane były przepuszczane.

Aktualizacja godz. 19.00 Na godzinę i 45 minut przed meczem, na stadionie jest zajęte co czwarte krzesełko. Można ocenić, że swoje miejsca zajęło już ok. 10 tys. kibiców. Na stadionie jest więcej służb porządkowych, niż podczas poprzednich meczów. Czy służby boją się jakichś problemów? Przez cały dzień kibice bardzo zgodnie bawili się wspólnie w gdańsku, więc trzeba wierzyć, że środki bezpieczeństwa są na wyrost.

Aktualizacja godz. 18.40 Od godziny pod hotelem Rezydent w Sopocie fani chorwackiej drużyny czekają na swoich ulubieńców, którzy lada chwila powinni opuścić hotel, by swoim autokarem odjechać na stadion w Gdańsku.

Aktualizacja godz. 18.30 O pechu mogą mówić ci, którzy na mecz w Gdańsku chcieli dojechać w ostatniej chwili z południa Polski. Ok. godz. 16 na 50. kilometrze autostrady A1 przewożony na naczepie walec i rozściełacz asfaltu spadł na jezdnię i zatarasował jezdnie w obu kierunkach, co bardzo utrudniło ruch zarówno w stronę Gdańska jak i Torunia..

Aktualizacja godz. 17.35 Pomimo wypadnięcie z torów tramwaju przy Nowych Ogrodach, ruch linii 60 na stadion został utrzymany.

Tramwaje linii 60 na stadion utrzymywane są w ruchu ciągłym, dzięki przejazdowi na pętlę Chełm. Służby pracują nad udrożnieniem ruchu na skrzyżowaniu przy Urzędzie Miejskim. Utrudnienia w ruchu tramwajów mogą potrwać ok. 40 minut. Ruch samochodów odbywa się płynnie.

Aktualizacja godz. 16.00 Ten turniej ma szczęście do wielkich flag. Kolejna z nich pojawiła się w gdańsku dziś - dzięki Chorwatom.

Ogromna chorwacka flaga niesiona przez kibiców.

Aktualizacja godz. 15.40 Organizatorzy szacują, że do Gdańska zjedzie dziś ok. 15 tys. Chorwatów i 6-7 tys. Hiszpanów.

Rozśpiewani Chorwaci w GdańskuAktualizacja godz. 14.40 A tymczasem na stadionie trwa próba ceremonii otwarcia meczu.Aktualizacja godz. 13.35 Slaven Bilić, trener Chorwatów, nie zgodził się na zroszenie murawy przed meczem Chorwacja-Hiszpania. Widać wziął przykład z Włochów, którzy na zraszanie się nie zgodzili (1:1 z Hiszpanią), a nie Irlandczyków, którzy przeciwko polewaniu nie oponowali (0:4 z Hiszpanią). Trawa ma być przycięta jednak nieco niżej, by w momencie rozpoczęcia meczu miała 28 mm.

Aktualizacja godz. 13.23 Dziś w gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy wyląduje 110 samolotów, zaś na gdańskie dworce PKP dotrze 46 pociągów z kibicami.

Bilet na mecz kupiło 6 tysięcy Chorwatów i ponad 5 tysięcy Hiszpanów, jednak łącznie spodziewamy się dziś w Gdańsku ok. 16 tys. kibiców z obu państw.

Spokoju i bezpieczeństwa kibiców pilnować będzie blisko 1,5 tysiąca funkcjonariuszy policji (w tym około 200 antyterrorystów), blisko 350 strażaków oraz około 100 strażników miejskich. Polskich funkcjonariuszy wspierają też ich koledzy z chorwackiej policji.

Aktualizacja godz. 12.31 Hiszpanie na spacerze

Nasi reporterzy natknęli się na piłkarzy reprezentacji Hiszpanii, którzy spacerowali po parku przy al. Zwycięstwa w Gdańsku.Aktualizacja godz. 12.23 Na środowy koncert Noela Galaghera będzie można wejść za darmo - tak zdecydowali organizatorzy. Ci, którzy do tej pory kupili bilety, znajdą się w lepszych strefach bliżej sceny. Pozostali będą musieli zadowolić się nieco gorszymi miejscami.

Aktualizacja godz. 12.18 Może być problem z dojechaniem na mecz przez Wrzeszcz. O godz. 16.30 zacznie się protest podwykonawców Trasy Słowackiego, którzy za swoją pracę nie dostali pieniędzy od Hydrobudowy. Pod Galerią Bałtycką ma być ich koło 100. Chcą zablokować ul. Słowackiego.

Dziś trzeci dzień meczowy Euro 2012 w Gdańsku. Po meczach Hiszpania-Włochy(1:1) i Hiszpania-Irlandia(4:0) przyszedł czas na starcie Chorwacji z Hiszpanią. Jaki będzie wynik? Nie wiemy. Wiemy za to, że gdański stadion będzie dziś bardziej biało-czerwony, niż w poprzednie dni meczowe. Wszystko dzięki Chorwatom, których barwy to biało-czerwona szachownica.

Chorwaci w Gdańsku

Po 10 dniach Euro w Polsce, chorwaccy kibice znają już nieoficjalny hymn polskich fanów.***


Czy na mieście będzie dziś widać polskich kibiców? Pewnie tak, bo nie dość, że lubią się z Chorwatami, to jeszcze po przegranym meczu z Czechami w sobotę pokazali, że odpadnięcie z Euro to nie powód, by się dobrze nie bawić.

Po meczu z Czechami

Zabawa na Długim Targu po sobotnim meczu Polaków.***


Chorwaci przyjechali do Trójmiasta w niedzielę. Zatrzymali się w sopockim hotelu rezydent. Film internauty KarcherSopot

ms

Wydarzenia

Opinie (238) ponad 20 zablokowanych

 • A Miasto Sparaliżowane już od 12 (10)

  • 56 146

  • Za to ty marudą od zawsze

   • 54 21

  • mieszkam przy nowym rondzie slowackiego... i jakos nie widze korka. Wiec nie stękaj (2)

   • 43 4

   • ty tez nie stekaj a zeby ujrzec korka lustro polecam (1)

    • 12 29

    • korka ujrzeć? gratuluję poziomu.

     • 10 5

  • dosyć tej błazenady! (2)

   Po co zamykać Słowackiego skoro kibice Hiszpanii i Chorwacji przejechali już, bądź przyjadą pociągami?!
   Dla tej hołoty - paru cymbałów z UEFA zamykać ulicę?!
   Gdzie macie honor włodarze miasta?

   • 24 18

   • jak poczujesz atmosfere euro jak ulic nie zamknął?

    • 9 2

   • pffff oliwa

    a co to ciebie kmiotku z sypiacej sie kamienicy

    • 1 6

  • to z bucika zasuwaj

   a nie uprawiasz wtórne inwalidztwo

   • 7 5

  • Dlaczego spiewamy "Polska biało-czerwoni" pod melodię "GO WEST" Pet Shop Boys?

   Wiem, że zarzut o brak oryginalności w stosunku do kibiców jest trochę nie na miejscu, ale panowie...odpalcie sobie teledysk na YT i zobaczcie sami , że to nie przystoi aby wzywający do walki, dopingujący zaśpiew miał taką oprawę.

   • 3 3

  • jak na boże ciało paraliżowałeś pisuarze Miasto to było OK???

   • 4 2

 • skończyć z tym dożynkowym patriotyzmem (10)

  same janusze i andrzeje na ulicach

  • 87 154

  • Lepszy taki patryiotyzm niż żaden (6)

   Może po tej imprezie części ludziom flagi biało-czerwone przestaną kojarzyć się tylko z narodowcami i fanatyzmem a zaczną z patriotyzmem i dumą z bycia polakiem

   • 59 22

   • Polak zawsze z dużej litery! (5)

    "dumą bycia polakiem" Bez komentarza.

    • 31 9

    • D. Polak (4)

     Jeśli poprawiasz, to sam pisz dobrze. Dużą literą...

     • 7 23

     • Jak poprawiasz poprawiającego... (3)

      ...to też pisz dobrze. Nie "dużą" tylko wielką literą;-)

      • 19 7

      • Moje kochane ętelegęty...

       Może być i "dużą" i "wielką", a najpoprawniej byłoby "od dużej/wielkiej litery". Czy naprawdę musicie się udzielać publicznie?

       • 21 2

      • (1)

       Nasz języki jest skomplikowany. To fakt. Niemniej jednak, Polak napisany małą literą razi strasznie.

       • 9 4

       • może ciebie

        polaku

        • 0 1

  • (1)

   nie janusze lecz mariusze

   • 2 9

   • mariusze minusują

    • 3 5

  • masz "rafałek" problem

   i zobacz nawet autobusów nie zdewastowali.. co za ludzie.

   • 1 0

 • Pożegnanie z Euro w czwartek meczem ćwierćfinałowym Niemcy-Grecja. (3)

  W PIĄTEK A NIE W CZWARTEK

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestie. Treść została poprawiona.

  • 95 2

  • całe szczęście koniec błazenady

   • 11 10

  • Szkoda, poznalismy wielu Sympatycznych LUDZIwęcej takich międzynarodowych imprez. Przestaniemy byc sanktuarium - czytaj WIOCHĄ.

   • 7 6

  • no i dobrze

   już mi się znudziło to euro, a jak nasi odpadli to już w ogóle nie oglądam meczy

   • 3 3

 • super szkoda ze nie od Polskich flag (2)

  • 95 4

  • Ja tam dzisiaj będę i z polską flagą

   • 25 2

  • :)

   Też będę z polską flagą

   • 15 3

 • i tak wygra Hiszpania (3)

  a Chorwaci go home ...

  • 57 67

  • 2:2

   ważne żeby Makaroniarze do domu

   • 11 1

  • Gdańsk

   Na ulicach pusto. Taka to jest 'zabawa" Hiszpanów?

   • 1 1

  • Wygra Francja, przyczajony faworyt

   • 0 0

 • lagusiagda (3)

  Czy wie ktoś czy o godzinie 21.00 będzie można wyjechać z pod Banku na Marynarki Polskiej? Chodzi konkretnie o to czy mając auto na parkingu pod stocznią można wjechać na marynarki a potem na kliniczną aby dostać się do domu?

  • 2 13

  • raczej nie, jak wszystko zablokowane to wszystko

   • 8 1

  • nie da się

   będziesz musiała spać w banku albo w stoczni :)

   • 16 2

  • dopiero 3 godziny po meczu możesz jechać

   czyli o północy -))

   • 10 2

 • (1)

  dość tej błazenady!!raty już zapłacone za telewizory?

  • 22 54

  • To jeszcze ćwierćfinał dla ćwierćintelygencyji i stadion będzie można zaorać.

   • 3 1

 • Mam bilety idę na mecz i kibicuję Chorwacji (7)

  • 97 14

  • ja też za Chorwacją, choć lubię Hiszpanów :))) (4)

   • 21 2

   • też idę na mecz (3)

    ale jednak za Espania :)

    • 12 11

    • też się wybieram (1)

     ale Chorwacja górą

     • 14 7

     • nie idę na mecz

      bo wiem że wygra hiszpania

      • 9 5

    • ja tam kibicuje Estonii

     a co

     • 0 0

  • mistrz mistrz espania

   • 5 6

  • Nie rozumiem jak można kibicować tym co nie potępili zbrodni Ustaszy ! Ba, Ante Pavelic

   uważany jest za bohatera !! Stiepan Bandera przy Paveliczu to naprawdę dobry człowiek

   • 3 0

 • zobaczcie jak Anglicy się bawią w Kijowie (5)

  nie to co u nas, same durnowate cylindry i pokemony na głowach

  • 22 121

  • (4)

   To jedz do Kijowa papudraku .

   • 27 12

   • to "papudraku" to owoc POlityki miłości? (1)

    • 10 18

    • to efekt tabletek Yarka

     • 11 7

   • Gdańsk (1)

    Patrzę przez kamerę ( na ulicę Długą. PUSTO! TAK "BAWIĄ" SIĘ WASI KIBICE...

    • 2 10

    • mózg cię oszukuje

     nie pierwszy raz zresztą

     • 0 0

 • Nie ta biel i nie ta czerwień niestety

  • 101 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane