• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

W Gdańsku oszukują "na chorego członka rodziny"

Ewa Palińska
10 listopada 2022, godz. 14:30 
Opinie (86)
W Gdańsku oszuści okradli metodą na chorego członka rodziny już dwie osoby. Policja apeluje o zachowanie czujności. W Gdańsku oszuści okradli metodą na chorego członka rodziny już dwie osoby. Policja apeluje o zachowanie czujności.

Dzwonią do starszych osób i podają się za pracownika szpitala bądź lekarza. W trakcie rozmowy informują seniora, że członek jego rodziny zachorował i potrzebne są pieniądze na leczenie. W taki sposób oszuści wyciągnęli wczoraj od dwóch gdańszczanek 30 tys. zł oraz biżuterię wartą 25 tys. zł. Policja apeluje o czujność i zgłaszanie podejrzanych prób kontaktu pod nr 112.Kryminalne Trójmiasto - więcej historii i oszustw


Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze. Tym razem posługują się metodą "na chorego członka rodziny" i dzwonią do starszych osób, podając się za pracownika szpitala lub lekarza. W trakcie rozmowy informują seniora, że jego członek rodziny zachorował i potrzebne są pieniądze na specjalistyczne leki lub szczepionkę.

- Jeżeli zadzwoni osoba, która twierdzi, że musisz zapłacić za leczenie najbliższych, to jak najszybciej zakończ rozmowę i zadzwoń pod numer 112 - apeluje gdańska policja.

Dwie gdańszczanki straciły prawie 30 tys. zł. i biżuterię wartą 25 tys. złWczoraj do 91-latki z Oliwy zadzwonił oszust, który podał się za pracownika jednego z gdańskich szpitali. Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że jej córka jest ciężko chora i może jej pomóc specjalistyczny lek, który nie jest refundowany. Za leczenie trzeba zapłacić, a po pieniądze zgłosi się pracownik szpitala. 91-latka uwierzyła oszustom i przekazała im biżuterię wartą ponad 25 tys. zł.

Także wczoraj, po południu, doszło do innego podobnego oszustwa w Gdańsku. Tym razem lekarz-oszust zadzwonił do 89-leniej seniorki i w podobny sposób przekonał ją, że tylko szczepionka, która nie jest refundowana, uratuje życie jej syna. Pokrzywdzona przekazała oszustom kilkadziesiąt tys. zł.
Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które uchronią przed staniem się ofiarą takiego oszustwa.

Dostałeś podejrzany telefon? Zadzwoń na 112Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku apeluje o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszystkich podejrzanych prób kontaktu pod numer alarmowy 112.

Na co należy zwrócić uwagę?

  1. Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  2. Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
  3. Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
  4. Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy, o pomoc grożą utratą pieniędzy.
  5. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom policję (nr 112)!

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane