Fakty i opinie

stat

W środę ewakuowano Galerię Bałtycką

Film nadesłany przez naszą czytelniczkę.


Około godz. 18:20 dyrekcja Galerii Bałtyckiej w Gdańsku poinformowała policję, iż ma prawo przypuszczać, że na terenie obiektu podłożono ładunki wybuchowe. Przez ponad trzy godziny policja szukała bomby. Nie znalazła jej.Aktualizacja godz. 22:39 Akcja policji zakończyła się. Alarm okazał się fałszywy. W budynku nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych.

Aktualizacja godz. 20:52 Policja dokładnie przeszukuje budynek. Na razie niczego podejrzanego nie znaleziono. Galeria jest jednak na tyle duża, że poszukiwania ładunków wybuchowych trwać będą do późnych godzin wieczornych, a nawet do nocy. Dziś na pewno sklepy nie będą już otwierane.

***


Decyzję o jej rozpoczęciu podjęła Straż Pożarna. Na miejscu jest już także policja. Lada moment powinien też dojechać przeszkolony w wyszukiwaniu ładunków wybuchowych pies.

Według naszych informacji dyrekcja obiektu została wcześniej anonimowo poinformowana o podłożeniu na jego terenie ładunków wybuchowych.

- Przez megafon słychać: "awaria techniczna, prosimy o opuszczenie galerii". Przed budynkiem korki i pracownicy, którzy już wyszli. Klienci w pośpiechu wychodzą - relacjonuje pan Damian, czytelnik Trojmiasto.pl

Opinie (369) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.