• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wulgarne napisy w tunelu. Mimo kamer

Patsz
12 czerwca 2023, godz. 14:00 
Opinie (151)
aktualizacja: godz. 11:28 (14 czerwca 2023)

Malunki pojawiły się w nocy, ze środy na czwartek.

W tunelu na Wzgórzu św. MaksymilianaMapka pojawiły się wulgarne napisy. Cały ciąg nie jest objęty monitoringiem całodobowym, ale akurat miejsce, gdzie działali wandale - tak. Zarejestrowano ich działania, ale na gorącym uczynku złapać się ich nie udało.Aktualizacja 14.06.2023, godz. 11:28 W Tunelu pojawiły się służby i zmywają wulgarne napisy ze ścian.
Napisy i malunki pojawiły się w tunelu z 7 na 8 czerwca, czyli ze środy na czwartek, ok. 4 nad ranem.

Informacja o nich pojawiła się m.in w naszym Raporcie z Trójmiasta.Jakie kary powinny być zastosowane za podobne malunki?

Sprawcy prawdopodobnie działali błyskawicznie. Na pewno na tyle szybko, że nie zostali ujęci na gorącym uczynku, mimo że ciąg jest objęty całodobowym monitoringiem.

Miejski system z 8 kamerami obejmuje tunel od ul. Świętojańskiej do wyjścia w kierunku stacjiMapka. Tam, gdzie działali wandale, Tunel kolejowy pomiędzy wejściem na peron i KieleckąMapka obstawia 11 kamer monitoringu dzielnicowego, którego na bieżąco nikt nie ogląda.

Kto ogląda monitoring w Gdyni? Kto ogląda monitoring w Gdyni?

Jak tłumaczą przedstawiciele Straży Miejskiej, kilka operatorów monitoringu ma podgląd na ponad 150 kamer i nie zawsze są w stanie wszystko w porę dostrzec.

- Mamy zarejestrowane twarze, ale sprawcy są niestety słabo rozpoznawalni. Będą oczywiście poszukiwani. Powiadomiliśmy zarządcę ZDiZ o malunkach, które powinny zostać w najbliższym czasie usunięte - mówi Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.


Przypomnijmy, że rok temu graffiti pojawiło się w części tunelu w kierunku ul. Kieleckiej. Sprawcy postanowili zakpić sobie z policjantów, malując na ścianie swoje podobizny ze zdjęcia zamieszczonego przez policję. Funkcjonariusze szukali ich w związku ze zniszczeniem składu SKM.

Namalowali własne wizerunki w tunelu. Rozpoznano ich i zatrzymano Namalowali własne wizerunki w tunelu. Rozpoznano ich i zatrzymano

Po niecałym tygodniu zostali zatrzymani. Jak będzie tym razem?
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane