• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wyniki plebiscytu na najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2012 roku

Ewa Budnik
25 marca 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
 • Aquasfera, chociaż w swoim założeniu jest niezależnym kompleksem mieszkaniowym nawiązuje do otaczającej ją zabudowy.
 • Wizualizacja Aquasfery - części mieszkalnej i kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego - po zakończeniu budowy.
 • Balkony na dziobie to kolejne pokłady wielkiego statku.
 • Burta i wyższe pokłady podkreślone materiałami różnego rodzaju.
 • Aquasfera, czerwiec 2012 roku.
 • W parterze powstały lokale użytkowe - miejsce na sklepy i lokale usługowe.
 • Plac zabaw dla dzieci.
 • Strefa wejścia do budynku.


Emocji nie brakowało do ostatniej chwili. W ciągu ostatnich dni głosowania niemal co godzinę zmieniał się lider zestawienia najciekawszych inwestycji mieszkaniowych. Zadecydował ostatni weekend: dzięki głosom oddanym w sobotę i niedzielę wygrało osiedle Aquasfera.

Jaki czynnik (poza ceną) jest ważniejszy przy wyborze nowego mieszkania?

Założenie projektowe Aquasfery bardzo mocno podporządkowane jest tworzeniu centralnych, miejskich przestrzeni. Poza czterema dużymi budynkami wielorodzinnymi powstanie tu - połączone z częścią mieszkaniową - centrum rekreacyjno-rozrywkowe z kompleksem basenów.

- Taki profil projektu Aquasfery wynika z potrzeb rynku. W Redzie powstają setki mieszkań. Musimy dbać, aby powstawała tu nie tylko sypialnia Trójmiasta, ale kompleksowo urządzone miasto, gdzie ludzie będą mieszkać i spędzać wolny czas. Obok budynków mieszkaniowych powstanie nie tylko aquapark, ale centrum, w którym widzielibyśmy kompleks rekreacyjny z saunami, fitness, korty do squasha, tory do gry w kręgle, mała gastronomia i handel - tłumaczy Adam Mierzejewski, menedżer projektu Aquasfery z firmy Semeko. - Z naszej wiedzy wynika, że w Polsce powstaje jeszcze jeden podobny projekt - w Radomiu. Ale tylko w Aquasferze mieszkańcy do kompleksu rekreacyjnego będą mogli dotrzeć wewnętrzną komunikacją.

Prace ziemne przy budowie kompleksu rekreacyjnego zostały już rozpoczęte, ale deweloper nie może jeszcze precyzyjnie określić terminu jego oddania. Deklaruje jednak, że z basenów korzystać będzie można na pewno, kiedy do Aquasfery wprowadzać się będą mieszkańcy ostatniego budynku.

W pierwszym budynku osiedla, który pozwolenie na użytkowanie uzyskał w 2012 roku, oddanych zostało 91 mieszkań. W całym kompleksie będzie ich około 600. Budynki osiedla swoim kształtem i wyrazem przestrzennym przypominają imponujące wielkością statki. Na elewacji maluje się burta i przewyższające ją górne pokłady.

Lokalizacja Aquasfery sprawia, że jej mieszkańcami są rodziny, których codzienne życie i praca związane są z Trójmiastem. Blisko stąd do dworca w Redzie, gdzie zatrzymuje się kolej podmiejska SKM oraz do obiektów zapewniających komfortowe życie - sklepów, szkół, przedszkoli, przychodni zdrowia.

- Z rozmów z naszymi klientami wynika, że Reda - właśnie ze względu na walory komunikacyjne i infrastrukturalne - staje się alternatywą do zamieszkania w Gdyni Zachód czy Gdyni Północ - podkreśla Adam Mierzejewski.

Mieszkańcy Królewskiego Wzgórza szczególnie doceniają wewnętrzne przestrzenie między budynkami. Mieszkańcy Królewskiego Wzgórza szczególnie doceniają wewnętrzne przestrzenie między budynkami.
Drugie miejsce w naszym plebiscycie, a tym samym pierwsze miejsce w Trójmieście, zajęło zlokalizowane przy ul. Myśliwskiej w Gdańsku osiedle Królewskie Wzgórze (Allcon). W 2012 roku pozwolenie na użytkowanie uzyskały tu kolejne dwa budynki.

Osiedle zaczęło powstawać wiosną 2007 roku. Od tego czasu powstało tu 13 budynków wielorodzinnych. Kolejne są w budowie, docelowo będzie ich 21. Osiedle powstaje w jednym z najintensywniej zagospodarowywanych obszarów Gdańska. Lokalizacja będzie jeszcze cenniejsza, kiedy u zakończenia ulicy Myśliwskiej działać zacznie przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.

Projekt inwestycji powstał w pracowni MS Architect Marcina Sieńkowskiego.

Od strony al. Zwycięstwa zaprojektowane zostały także lokale usługowe oraz ogólnodostępny parking dla gości. Od strony al. Zwycięstwa zaprojektowane zostały także lokale usługowe oraz ogólnodostępny parking dla gości.
Pierwsze miejsce w Gdyni (czwarte na liście wyników) zajął Altus (Invest Komfort), którego powstania nie mógł zignorować nikt, kto porusza się wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta. Dominanta kompleksu sięga siedemnastu kondygnacji, ostatnie piętra zaaranżowane zostały jako apartamenty, z których oglądać można Trójmiasto i Zatokę Gdańską. Na dachach niższych części powstały ogólnodostępne tarasy, także z placami zabaw dla dzieci. Wjazd na teren kompleksu możliwy jest zarówno od al. Zwycięstwa, jak i od ul. Legionów.

Projekt Altusa powstał w pracowni BJK Architekci.

W ciągu czterech tygodni trwania plebiscytu oddano łącznie 13 249 głosów. Taka ilość głosów świadczy o rosnącym zainteresowaniu mieszkańców Trójmiasta architekturą mieszkaniową i rosnącej potrzebie jej oceny - aprobowania projektów, które w znaczący i pozytywny sposób zmieniają oblicze Trójmiasta. W czołówce znalazły się inwestycje, które równie mocno zasługiwałyby na miejsce na podium, m.in. Aura Gdańsk, Awiator, Kamienica Moderna, Nowy Horyzont czy Nadmorski Dwór.

O projekcie Aquasfery mówi Justyna Rzedzicka, architekt prowadzący projekt Aquasfery z pracowni projektowej Semeko.

Jaka idea przyświecała powstawaniu projektu Aquasfery?

Inspiracją dla tego przedsięwzięcia były statki stojące na redzie tuż przed wpłynięciem do portu. To podwójne nawiązanie - z jednej strony do nazwy miasta, z drugiej do położenia Redy u wjazdu Trójmiasta. Budynki mieszkalne, które tu powstaną mają nazwy oceanów. Ostatni - czwarty, nazywał się będzie Port. Wnętrze każdego z nich nawiązuje do morskiego klimatu.

Budynki Aquasfery są dużych rozmiarów. Jak, pani zdaniem, wpisują się w otoczenie?

W sąsiedztwie Aquasfery zakończyliśmy budowę osiedla Przy Młynie. Ostatnie budynki tej inwestycji były nieco większe. To celowe działanie, zależało nam na płynnym przejściu od jednej zabudowy do kolejnej, aby nie powstała powodująca dyskomfort przepaść w skali.

Na elewacjach ostatnich budynków osiedla Przy Młynie zastosowaliśmy także materiały, które potem znalazły kontynuację na elewacji Aquasfery. Dzięki tej przemyślanej kontynuacji powstaje spójna w odbiorze, ale jednak różnorodna architektonicznie zabudowa.

Na elewacji wyraźnie maluje się burta i przewyższające ją górne pokłady. Te ostatnie szczególnie widoczne są ze względu na uporządkowany rysunek balkonów widocznych na sylwecie budynków w "części dziobowej". Rufa nie jest już tak rozrzeźbiona. Nie bez znaczenia są tu także przeszklenia. Kolorystyka budynków nawiązuje do barw oceanicznych kolosów. Światło ciekawie załamuje się na elewacjach w zależności od pory dnia i kąta padania światła.

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Opinie (75) 6 zablokowanych

 • Wow ale szok (3)

  REDA górą,
  Całkiem niezła inwestycja ta aquasfera , szkoda, ze w
  Gdańsku i w Gdyni trzeba za takie coś zapłacić dwa razy wiecej,
  o Sopocie nie wspomnę, bo poza zasięgiem normalnego człowieka:(

  • 44 9

  • Najciekawszym osiedlem jest Ujeścisko w Gdańsku.Ktoś napisał na Forum,że tutaj jest PIEKłO.Potwierdzam!Piekło stworzone przez fałszywych prezesów i ich otoczenie.Na Wybrzezu działa jakaś "grupa",ktora w cyniczny sposób doprowadza kolejne s-nie mieszkaniowe do upadłości.Wyprowadzają kasę,a jeżeli jest inwestycja to mieszkania przydzielaja na podstawione słupy.Nastepnie cesje i handlują bogacąc sie kosztem pozostałych mieszkańców.W inwestycję włączany jest fundusz obrotowy tak,że większośc mieszkań maja za darmo....Duzo mozna pisac.Spóldzielcy bądzcie czujni.

   • 4 0

  • (1)

   ciekawe ilu pracownikom prezes aquasfery kazal klikac po godzinach "lubie to". np ilu?

   • 8 5

   • bez sensu

    można było głosować na więcej niż jedną inwestycje... to dlaczego Ci sami pracownicy nie głosowali też na Reda Park?

    • 1 1

 • Robotnicy ocieplający stare budynki powinni brać przykład (4)

  Robotnicy ocieplający stare budynki powinni brać przykład z nowo budowanych domów i nie malować każdej elewacji klatki w skrajnie innym kolorze i wzorze. Macie choć trochę poczucia estetyki? To NIC nie kosztuje. Teraz robicie wioche z miasta

  • 30 11

  • (2)

   a czy robotnik wybiera sam kolor? pogadaj z inwestorem ..

   • 25 1

   • inwestorem? (1)

    Bzdura. Takie ocieplenia zleca najczęściej wspólnota mieszkaniowa bardzo małym firmom składającym się z kilku robotników. To Pan Gienek albo Zenek, który przewodzi grupie jedzie do sklepu i kupuje farbę. "Inwestorem" raczej nazwać go nie można.

    • 1 3

    • ale wspólnota wybiera kolor, a nie p. Gienek czy Zenek

     • 0 0

  • a mnie kolory to dyndają

   jak jest ładnie to się architekt podpisuje, jak przypomina bunkier albo wóz cyrkowy to robotnicy nie pomyśleli.

   • 0 0

 • (2)

  Super Informacja. Reda nie od dziś jest najciekawiej rozwijającą się lokalizacją wokół trójmiasta. Dojazd do trójmiasta super, SKM pod nosem. Sklepy, kino, dobre szkoły, wszystko pod nosem. No i ciekawe budynki.

  • 19 16

  • "dojazd do trójmiasta"

   dziękuję, wolę mieszkać w trójmieście

   • 16 6

  • ~~

   Mieszkam w Redzie i nie widzę tego super dojazdu do trójmiasta... SKM jak działa, każdy widzi. Szóstka latem jak wygląda również.
   Gdzie ty te dobre szkoły widzisz pod nosem jestem ciekaw.
   Multikino kinem ciężko nazwać patrząc na obecną ofertę. Dopiero jak Heliosa w Gdyni zbudują to będzie lepiej, ale nie pod nosem.
   A OPAT się projektuje już 50 lat...

   • 13 4

 • Aquasfera pic na wodę (10)

  Bloki już stoją a pod aquapark nawet jeszcze wykopu nie ma. Będzie tak samo jak z Carrefurem na Morenie. Market powstał a górne piętra (przeznaczone na kulturę osiedlową) nawet nie skończone. Już chyba z 10 lat minęło i nic.

  • 24 18

  • Pewne jak w banku, że tak będzie. Tylko bloki wybudują. (1)

   Pewne jak w banku, że tak będzie. Tylko bloki wybudują.

   • 6 1

   • Jeszcze pozazdrościcie, jak będziecie z Gdańska jeździć do Redy do Aquaparku

    • 10 6

  • Już od pewnego czasu chodzą słuchy, że to tylko był chwyt reklamowy (1)

   • 3 2

   • A ja myśle ze kryzys opóźnił inwestycje

    • 4 1

  • a ja myślę że wybudują, przecież to super biznes (5)

   a ja myślę że wybudują, przecież to super biznes w dzisiejszych czasach gdzie każdy dba o zdrowie i kondycje. A do tego turyści z półwyspu też skozystają i zostawią kaskę

   • 4 1

   • Jacy turyści? (3)

    W Sopocie Aquapark przynosi regularnie straty

    • 8 2

    • Bo jest słaby (1)

     • 6 2

     • :)

      a w Chojnicach, Olsztynie i Braniewie zysk... Sopot to nie pępek świata

      • 3 0

    • przynosi straty ... na papierze ;)

     i tak ma być...

     • 3 0

   • który nigdy się nie zwróci inwestorowi... ;)

    • 1 2

 • No i dobrze. (1)

  Reda to całkiem fajne miejsce. Ja się tu przeprowadzałem kilka lat temu to myślałem, że to taka wioska za Gdynią. Teraz nie zamieniłbym się na żadne poboczne dzielnice Gdyni. Reda rozwija się super!!! Oby tak dalej. !!!

  Wiadomo było, że aquapark będzie wybudowany wtedy jak już będą klienci, którzy moga go reguralnie odwiedzać i zapewnią stałą klientelę. Semeko wie co robi. Buduje ten kompleks w naprawdę przemyślany sposób. Gratulacje. ... A kiedy w Gdańsku Aquapark? ;)

  • 17 5

  • ALTUS TO KRÓLIKARNIA

   okno w okno i gęsto. Na dole ulica i kolejka, widok na kolejkę i centrum handlowe, albo okno sąsiada, a jak nie na okno sąsiada, to na okno innego sąsiada.
   Zwykła klatka dla królików, która świeci ciemnymi oknami w nocy.

   • 2 3

 • Co to za nazwa? (7)

  Aquasfera. A Wodosfera nie może być? Musi być polsko-angielskie słowo? W ogóle kiepska ta nazwa. Język polski jest tak różnorodny a wymyślają takie koszmarki.

  • 37 14

  • (3)

   aqua z łaciny woda , to nie jest angielskie słowo.Proszę to zapamietać , bo te fora też przeglądają dzieci .

   • 11 1

   • (2)

    A woda po angielsku to niby jak jest? Zresztą jeśli już się tak na łacinę upierali (czy angielski) w nazwie to trzeba było całą przerobić i przetłumaczyć też słowo "sfera". Naprawdę nie ma ładnych, polskich słów, którymi można byłoby nazwać ten przybytek? Czyżby polski język wyszedł z mody w Polsce?

    • 2 11

    • water?

     tak mnie uczyli w szkole

     • 10 0

    • po polsku...

     wodolejstwo..... :/
     wodopój.... :)
     osiedle zdrojowe.....

     głosuję za Aquasferą.
     aqua to ładne słowo

     • 5 0

  • Wodokula (1)

   Wodosfera? A sfera to bardzo po polsku?

   Proponuję Wodokula i życzę tam zamieszkać wszystkim językowym policjantom.

   • 2 2

   • czyli wodogłowie

    • 1 0

  • A czy Waćpan chadza się kąpać do wodoparku?

   • 1 0

 • Ustawianka (1)

  No koments

  • 19 13

  • dziwi że brali pod uwagę aquasfere skoro to osiedle będzie gotowe dopiero w 2015 roku i dopiero wtedy moznaby je oceniać, na razie to tylko makieta i ludzie nie mają nawet hali garazowej ani wszystkich piwnic, o akwaparku nie wspominajac

   • 1 1

 • (1)

  bardzo fajnie się prezentuje ta Aquasfera, czy są tam jeszcze mieszkania do kupienia?

  • 8 8

  • w pierwszym budynku (oddany do użytku w kwietniu 2012) zostało 1, w drugim budynku zostało 14 (oddane będzie w listopadzie 2013) ale za chwilkę rusza budowa kolejnej części z datą odbioru w 2014 roku...

   • 2 1

 • Aquasfera super

  a mnie się podoba! Jak zwykle pełno maruderów :( ja wierzę, że popływam w aquaparku

  • 11 6

 • Brawo aquasfera

  Bardzo fajna inwestycja

  • 10 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane