• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej - część VI

ib
11 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zarządzanie i Marketing na gdańskiej Politechnice
Celem uczelni jest kształcenie na poziomie studiów licencjackich, na kierunku politologia w zakresie szeroko rozumianej komunikacji społecznej, w której relacje międzyludzkie i procesy tworzenia, przekształcania oraz wykorzystania informacji determinują wszelkie zmiany społeczne. Posiadanie zaś wiadomości czy informacji staje się więc swoistym kapitałem, a nowoczesne systemy komunikacji między ludźmi przyczyniają się do powstawania nowych instytucji społeczno politycznych.

Mając to na uwadze koncepcja studiów w WSKS oparta jest z jednej strony na wymaganiach ustawowych, zaś z drugiej na rozbudowanym programie public relations, którego celem jest wykształcenie u studentów umiejętności komunikacji i koordynacji działań społecznych oraz kreowanie różnych przedsięwzięć publicznych.

Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla różnych specjalności i obejmuje zdobywanie wiedzy ogólnohumanistycznej.

W trakcie II roku studiów rozpoczynają się zajęcia z przedmiotów specjalistycznych. Z końcem II roku studenci wybierają seminaria dyplomowe i rozpoczynają przygotowania do napisania pracy licencjackiej. Ponadto na drugim roku studiów uczelnia organizuje wyjazdy studyjne do Wilna i Genui. W Wilnie są to zajęcia warsztatowe w mediach polskojęzycznych i spotkania z polskimi organizacjami społeczno-politycznymi. Natomiast wyjazd do Genui łączy się z tygodniowym rejsem na STS "Pogoria" po Morzu Śródziemnym dla poznania kultury śródziemnomorskiej cywilizacji europejskiej.

Na III roku oprócz kontynuowania pracy dyplomowej studenci dziennikarstwa dopełniają program zarówno z przedmiotów ogólnohumanistycznych jak i zawodowych uwzględniając wybrane wcześniej specjalności.

Na studiach dziennych wszystkich specjalności przez cztery semestry obowiązują słuchaczy dwa języki obce i ćwiczenia komputerowe. Dla zainteresowanych słuchaczy stosunków międzynarodowych i europeistyki organizowana jest nauka trzeciego języka obcego.
Studenci studiów zaocznych mogą także korzystać z lektoratów języka obcego. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w grupach 12-15 osobowych.

W ramach doskonalenia zawodowego studenci odbywają praktyki zawodowe w lokalnych redakcjach, w jednostkach samorządowych i gospodarczych, organizacjach pozarządowych i agencjach celnych. Studenci WSKS otrzymują stypendia socjalne ze środków budżetu państwa, zaś słuchacze osiągający wysokie wyniki w nauce mogą uzyskać stypendia naukowe ze środków własnych uczelni.

Szczegóły na stronie: www.wsks.com.pl
ib

Opinie

Najczęściej czytane