• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wznowiono prace na rondzie na Jabłoniowej

on
25 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (72)
Robotnicy wrócili na budowę ronda. Finał prac planowany jest na koniec czerwca. Robotnicy wrócili na budowę ronda. Finał prac planowany jest na koniec czerwca.

Drogowcy wrócili na plac budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej, Leszczynowej i TurzycowejMapka na gdańskim Jasieniu. Przez ostatnie dwa tygodnie prace były wstrzymane w związku z wymaganą przerwą techniczną. Inwestycja ma się zakończyć wraz z końcem czerwca.Przebudowa ronda na Jabłoniowej poprawi ruch w tej części Gdańska?

Dwutygodniowa przerwa techniczna właśnie się skończyła i robotnicy, razem z ciężkim sprzętem, wrócili na plac budowy.

Kierowcy i mieszkańcy okolicznych osiedli wypatrywali ich z niecierpliwością, dając wyraz swojemu niezadowoleniu w Raporcie z Trójmiasta.

Nie ma co się dziwić, wszak to newralgiczne skrzyżowanie w tej części Gdańska.

18:49 17 MAJA 23 (aktualizacjaakt. 24 MAJA 23 15:24)

RONDO NA Jabłoniowej! (9 opinii)

Czy redakcja Trojmiasto.pl jest w stanie dowiedzieć się od odpowiednich władz co się dzieje z budową ronda? od weekendu majowego nie widać tam ani jednego pracownika, prace stanęły w miejscu , a korki z dnia na dzień coraz większe!
Czy redakcja Trojmiasto.pl jest w stanie dowiedzieć się od odpowiednich władz co się dzieje z budową ronda? od weekendu majowego nie widać tam ani jednego pracownika, prace stanęły w miejscu , a korki z dnia na dzień coraz większe!


Prace, które wykonuje i finansuje deweloper Domesta, planowo potrwają do końca czerwca.

Przejazd przez wyspę rondaNa skrzyżowaniu wykonano tymczasowe poszerzenia oraz wyspę środkową ronda o nawierzchni z kostki kamiennej. Wybudowana została także jedna z wysp segregujących ruch.

  • Finał prac przy przebudowie ronda planowany jest na koniec czerwca.
  • Ruch wahadłowy w tym miejscu w godzinach szczytu powoduje duże korki.
- W kolejnych etapach prac planowane jest wykonanie drugiej wyspy segregującej oraz poszerzenie jezdni. Wymagać to będzie wprowadzenia zmiany w tymczasowej organizacji ruchu, polegającej na zamknięciu części jezdni ronda i możliwości jazdy przez wyspę środkową - poinformował wcześniej wykonawca prac.
By tę jazdę umożliwić, konstrukcja wyspy, czyli betonowa podbudowa, obrzeża oraz fugi cementowe musiały się związać i uzyskać pełną wytrzymałość. W dalszej części prac zaplanowano też roboty bitumiczne na tymczasowych poszerzeniach jezdni w obrębie ronda.

Ostatni etap prac coraz bliżej2 czerwca otwarty ma zostać zjazd w ul. Leszczynową od ul. Jabłoniowej. Wtedy też rozpocznie się ostatni etap prac. Skupią się one na przebudowie fragmentu chodnika u zbiegu ulic Jabłoniowej i Turzycowej. Prace odbywać się będą przy miejscowym zawężeniu odcinków obu ulic.Bezpieczniejszy wjazd, przejazd i zjazdPrzebudowa minironda wyeliminuje jego mankamenty, wymuszając na kierowcach jazdę zgodną z ruchem okrężnym. Wcześniej zdarzało się, że auta wjeżdżając na rondo, "ścinały" je. Wyspa ronda została powiększona i wyłożona kostką - będzie zatem dostosowana do przejazdu przez nią autobusów komunikacji miejskiej poruszających się ul. Jabłoniową i ul. Leszczynową.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane