Fakty i opinie

stat

PZPN ukarał Lechię za kibiców

Zakaz wyjazdów kibiców

Lechia Gdańsk

Wydział Dyscypliny PZPN po raz kolejny ukarał kibiców Lechii za rasistowskie zachowanie.
Wydział Dyscypliny PZPN po raz kolejny ukarał kibiców Lechii za rasistowskie zachowanie. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP
Wydział Dyscypliny PZPN postanowił zakazać udziału zorganizowanych grup kibiców Lechii w meczach wyjazdowych. Na 8 maja wezwał przed swe oblicze przedstawicieli klubu do złożenia wyjaśnień odnośnie zajść w niedzielnym meczu z Wartą Poznań. Wówczas mogą zapaść kolejne sankcje! W środę biało-zieloni zmierzą się przy ul. Traugutta z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek gry o godzinie 18.00. Gospodarze przewodzą w II lidze z przewagą czterech punktów nad drugim zespołem.

W ostatnią niedzielę na kwadrans przed końcem meczu wyjazdowego z Wartą, gdy na boisko wchodził Alan Ngamayama, sympatycy przyjezdnych zaczęli naśladować odgłosy wydawane przez małpy. Michał Listkiewicz, prezes PZPN po ostrym ataku na biało-zielonych przez jedną z gazet nakazał nałożenie sankcji na klub. Dziś Wydział Dyscypliny zastosował jedynie środek zapobiegawczy, a wyjaśnienie sprawy odłożył do 8 maja.

Jak czytamy w postanowieniu: "w związku z rasistowskim zachowaniem kibiców OSP Lechii Gdańsk w czasie meczu o mistrzostwo II ligi w dniu 27.04.2008 roku z KS Wartą w Poznaniu zastosować wobec gdańskiego klubu środek zapobiegawczy w postaci zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców w meczach wyjazdowych."

Na 8 maja związek wezwał do złożenia wyjaśnień przedstawicieli Lechii. Dopiero wówczas zdecydują, jakie ostatecznie sankcje dyscyplinarne spadną na gdański klub.

Jednocześnie Wydział Dyscypliny PZPN poinformował, iż w przypadku powtórzenia się incydentów o charakterze rasistowskim w meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała, zostanie wobec Lechii zastosowany kolejny środek zapobiegawczy w postaci zakazu rozgrywania zawodów z udziałem publiczności na własnym stadionie.

Już w poniedziałek stanowisko w kwestii rasizmu zajęła Lechia. Klub zdecydował m.in., że piłkarze gospodarzy na środowe spotkanie wyjdą z dziesięciominutowym opóźnieniem oraz zagroził, że "jeśli pojawią się okrzyki kojarzące się z nietolerancją, piłkarze Lechii nie wyjdą na kolejny mecz, co będzie skutkować walkowerem dla drużyny przeciwnej".

Na sportowym polu Lechia będzie silniejsza niż w niedzielę. Kara za kartki skończyła się obrońcom: Pawłowi Pęczakowi i Hubertowi Wołąkiewiczowi. Obaj powinni wrócić do "11", odsyłając na ławkę Karola Piątka i Tomasza Midzierskiego.

Opinie (88)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.