Fakty i opinie

stat

Zamyka się kino Krewetka w Gdańsku

Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni kino Krewetka przestanie funkcjonować w tym miejscu.
Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni kino Krewetka przestanie funkcjonować w tym miejscu. fot. Maciej Korolczuk/trojmiasto.pl

Po 16 latach kończy działalność Cinema City Krewetka w centrum Gdańska. Powodem decyzji ma być brak porozumienia z właścicielem budynku przy ul. Karmelickiej 1 zobacz na mapie Gdańska. Cinema City nie zamierza jednak opuszczać Trójmiasta i planuje dużą inwestycję, która miałaby zostać zrealizowana już w przyszłym roku.Ile razy w roku chodzisz do kina?

kilkadziesiąt 10%
kilkanaście 24%
kilka 49%
w ogóle nie chodzę do kina 17%
zakończona Łącznie głosów: 11092
Pierwszy film w Krewetce można było obejrzeć 18 stycznia 2002 roku. Była nim pierwsza część przygód Harry'ego Pottera. Teraz pojawiła się wiadomość, że po 16 latach Cinema City wyprowadzi się z budynku przy ul. Karmelickiej 1.

Repertuar kin w Trójmieście

- Negocjacje jeszcze się toczą, ale wszystko na to wskazuje - przyznaje mecenas Jarosław Zubrzycki, reprezentujący Cinema City.
Informacje o zamknięciu kina z dniem 21 sierpnia otrzymują nasi czytelnicy, którzy napisali na Raport z Trójmiasta.

Dostałem dzisiaj maila że od wtorku 21 sierpnia Cinema City zostaje zamknięte. Możecie się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat?


Powodem ma być brak porozumienia z właścicielem budynku - spółka Kino-Vision.

Nie oznacza to jednak, że marka Cinema City na stałe zniknie z Trójmiasta, a wręcz przeciwnie, szykuje się do dużej inwestycji.

- Chcemy nadal być obecni w Gdańsku. Mamy kilka opcji nabycia gruntów - zapewnia Zaburzycki. - Bardzo chcemy już w przyszłym roku otworzyć nowy, duży obiekt na terenie Trójmiasta.
Jedną z lokalizacji, jaka wchodzi w grę jest Letnica. O pomyśle powstania tam dużego kompleksu kinowego pisaliśmy na początku roku.

Opinie (497) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.