Zatrzymano fałszywego policjanta. Odzyskano kilkadziesiąt tysięcy złotych

Pochodził z Zabrza, ale ukrywał się w Gdyni - policjanci zatrzymali 32-latka, którego łączą z kilkoma różnymi oszustwami metodą "na policjanta" dokonanymi na Pomorzu. Na razie usłyszał zarzuty za jedno z nich, dokonane na początku grudnia. Odzyskano kilkadziesiąt tysięcy złotych - pieniądze te kilka dni temu straciła seniorka, która uwierzyła mężczyźnie.Masz w domu telefon stacjonarny?

Zobacz wyniki (545)
Do przestępstwa doszło na początku grudnia w Tczewie. Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. W rozmowie przekonał pokrzywdzoną, że policja prowadzi akcję przeciwko nieuczciwym pracownikom banku, którzy przywłaszczają środki z rachunków klientów.

- Podający się za prokuratora oszust wmówił kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone. Rzekomy prokurator namówił ją do przekazania pieniędzy oszustowi podającemu się za policjanta. Kobieta, będąc przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem, przekazała mu kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana, skontaktowała się z policją. Policjanci zaczęli analizować ślady. Te zaś doprowadziły ich do Gdyni. A konkretnie do przebywającego tu 32-latka z Zabrza. To właśnie on miał udawać policjanta i odebrać pieniądze od seniorki.

- Podczas zatrzymania w Gdyni znaleziono przy nim m.in. pochodzące z oszustwa kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz etui z napisem "Policja", którym posłużył się, aby uwiarygodnić swoją tożsamość - mówi Kamińska.
32-latek łączony jest z kilkoma podobnymi przestępstwami dokonanymi na terenie Pomorza.
32-latek łączony jest z kilkoma podobnymi przestępstwami dokonanymi na terenie Pomorza. fot. policja
32-latek już usłyszał zarzuty dotyczące opisanego wyżej przestępstwa, a sąd aresztował go tymczasowo. Bardzo prawdopodobne, że w najbliższych dniach mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Jak ustaliliśmy, w tej chwili śledczy dysponują materiałem dowodowym łączącym go przynajmniej z dwoma innymi podobnymi oszustwami dokonanymi na terenie naszego województwa. Nie jest jednak wykluczone, że podobnych przestępstw 32-latek ma na koncie znacznie więcej.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »