Fakty i opinie

Zawiadomienie do prokuratury ws. marszu nacjonalistów

Najnowszy artukuł na ten temat

Wniosek senatora: 15 mln zł dla Drogi Czerwonej i dodatkowe 3 mln zł dla ECS

Marsz nacjonalistów przeszedł przez Gdańsk 5 września. Władze miasta dopiero teraz powiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia na nim przestępstwa.
Marsz nacjonalistów przeszedł przez Gdańsk 5 września. Władze miasta dopiero teraz powiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia na nim przestępstwa. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu nacjonalistów złożyła prezydent Gdańska. Powód? Jej zdaniem podczas zgromadzenia 5 września nieustalone osoby miały publicznie nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych.Czy prokuratura powinna wyciągnąć konsekwencje wobec organizatorów marszu?

tak, bo doszło tam do złamania prawa 42%
trudno powiedzieć, zależy, jakie zbierze dowody 7%
nie, zgromadzenie było legalne i nie złamano tam prawa 51%
zakończona Łącznie głosów: 1144
- Zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa przez nieustalone osoby, polegającego na publicznym nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, podczas zgromadzenia publicznego odbywającego się w Gdańsku 5 września 2020 r., co może wyczerpywać znamiona przestępstwa określonego w art. 256 § 1 k.k. - pisze w zawiadomieniu do prokuratury Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
W uzasadnieniu wskazano na fakt, że organizatorami zgromadzenia były dwie organizacje, kojarzone ze środowiskami propagującymi zakazane przez prawo ideologie.

Czytaj też: Marsz nacjonalistów pod lupą policji

Jak poinformowali wydelegowani na wydarzenie przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, uczestnicy wznosili hasła, które mogą być uznane za nawołujące do nienawiści, szerzące rasizm i propagujące ustroje totalitarne. Uczestnicy skandowali m.in.: Europa biała, Europa czysta; Europa należy do Europejczyków; biały honor, biała duma; Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa czy pojawiające się na banerze hasło: It's ok to stay white.Wznoszono hasła znieważające i nawołujące do nienawiści- Na marszu wznoszono zarówno hasła będące charakterystycznymi sloganami reklamowymi autonomicznych nacjonalistów, hasła wymierzone w przeciwników ideologicznych - znieważające ich lub nawołujące do nienawiści. Hasła nawiązujące do ideologii narodowego radykalizmu lub narodowego socjalizmu. Hasła o charakterze rasistowskim, w tym takie, które nie nawołują wprost do eliminacji czy eksterminacji przedstawicieli innych nieeuropejskich ras, ale stosują przekaz polegający na budzeniu poczucia zagrożenia tożsamości, tradycji, rodziny itp. - czytamy w ośmiostronicowym uzasadnieniu.
W zawiadomieniu zwrócono też uwagę na emblemat krzyża celtyckiego, który widoczny był na ubraniach, maseczkach uczestników oraz na flagach i banerach.

- Krzyż celtycki jest jednym z wielu symboli o charakterze solarnym, obecnie wykorzystywanym przez środowiska neonazistowskie oraz przez ruch białej supremacji (white power) - wskazuje Daniel Stenzel, rzecznik prezydent.


Dlaczego miasto zdecydowało się zawiadomić prokuraturę dopiero miesiąc po wydarzeniu?

Jak tłumaczyła Aleksandra Dulkiewicz w wywiadzie dla Trojmiasto.pl , "trzeba było zebrać bardzo dokładnie materiał, udowodnić swoje racje".

Interpelacja radnych PiSW czwartek, 8 października, radni PiS Przemysław MajewskiAndrzej Skiba poinformowali, że złożyli interpelację do prezydent w związku z udostępnieniem danych osobowych, w tym danych wrażliwych osoby zgłaszającej marsz.

W komunikacie prasowym dotyczącym zawiadomienie do prokuratury załączono całe pismo, nie zamazując danych organizatora zgromadzenia.

Radni pytają w interpelacji, dlaczego władze Gdańska zdecydowały się na opublikowanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych zgłaszającego manifestację oraz o to, czy miasto jest przygotowane na ewentualne kroki prawne ze strony osoby, której dane zostały upublicznione.

Padają też pytania, w jaki sposób miasto chroni dane osobowe, w tym dane wrażliwe mieszkańców Gdańska oraz o to, czy w Urzędzie Miejskim zostały przeprowadzone szkolenia dla pracowników z zakresu wiedzy o rozporządzeniu o ochronie danych osobowych.

Oświadczenie rzecznika prezydent Gdańska
"Wysłany w dniu 7.10 komunikat prasowy "Prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę w sprawie zgromadzenia nacjonalistów", o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników zgromadzenia publicznego, które odbyło się w Gdańsku 5 września, zawierał plik, w którym nie zostały zanonimizowane dane osobowe. Plik załączyłem omyłkowo. Bardzo proszę o dalsze nierozpowszechnianie tych danych osobowych, ponieważ może to również naruszyć odpowiednie przepisy.

Załącznik był materiałem roboczym, który pokazuje podjęte działania i procedury dotyczącą marszu. Zgodnie z przepisami prawa, podjęto już odpowiednie kroki minimalizujące skutki naruszenia, a cała sytuacja zostanie zgłoszona do odpowiedniej instytucji."

Daniel Stenzel

Opinie (352)

 • Przecież to był pokojowy (47)

  marsz. To kontmanifestanci z teczowimi torebkami obrazali uczestników legalnego marszu pt. 'nigdy więcej bratnich wojen'.
  I tutaj Dulkiewicz nie widzi problemu, że ci ludzie spod tęczowej flagi wzywają innych od faszystow?

  • 352 117

  • Mój śp. Dziadek strzelał do takich w czasie IIWŚ. (40)

   Dlaczego wy ich bronicie? Patriotyzm nie polega na noszeniu symboli związanych z nazizmem, to jest plucie w twarz naszym dziadkom/pradziadkom którzy zapłacili najwyższą cenę w walce z nazistowskimi Niemcami. W kraju który tyle wycierpiał z rąk hitlerowców powinno być zero tolerancji dla neonazistów ukrywających się pod płaszczykiem "nacjonalizmu" i "patriotyzmu", powinno się wyplenić tego raka toczącego zdrowy organizm społeczeństwa.

   • 42 60

   • Jeśli twój dziadek (27)

    strzelał do polskich nacjonalistów to w której armii służył? Armii czerwonej czy w wermachcie? A może w Armii Ludowej?

    • 89 27

    • Polski nacjonalista nie zakłada krzyża celtyckiego, falangi, wilczego haka.. (22)

     Bo to symbole które w czasie IIWŚ nosili na mundurach żołnierze Wehrmachtu i SSmani.

     • 33 38

     • Z tym się mogę (19)

      zgodzić. Ze krzyż celtycki jest symbolem nam obcym kulturowo.
      Mamy swoje zapomniane symbole. Jak np. Rodło czy miecz Chrobrego, który był swego czasu zbanowany na piłkarskich stadionach.
      Ale co powiesz na to, że na lewackich manifestacjach można zobaczyć sierp i młot lub koszulki z che guevarą? Tu nie ma problemu?

      • 57 11

      • A kto powiedział, że tu nie ma problemu? (3)

       Artykuł dotyczy marszu "nacjonalistów" gdzie na pierwszym zdjęciu widać gościa w bluzie ze swastyką, więc komentarze też się dotyczą osób na tym marszu.

       • 19 19

       • Najgorsi są wyznawcy Mleka

        Kefiry ,maślanki jogurty i serwatki. To jest dopiero zboczenie .

        • 7 2

       • jeszcze 30lat po wojnie - taki hajl-narodowiec dostał by moment. w dziób - ażby się nóżkami nakrył (1)

        ale dziś i teraz jest taaaaka nieoPiSana tolerancja

        • 10 14

       • ale mówić słowami wice prezydenta i prezydenta Polskiego miasta ze Polaków w czasie II wojny światowej nie mordowali niemcy tylko złe słowa i nienawiść oraz kosmici to jest ok.?

        • 1 0

      • Karac i to i to (1)

       skrajnosc w prawo i skrajnosc w lewo

       • 17 6

       • Niech kefir wie że może dostać w wieczko

        • 4 1

      • typowe podejście - "a u was m.... biją" (5)

       zarzut polscy nacjonaliści używają znaków neonazistowskich - odpowiedź: a na lewackich manifestacjach....
       Strasznie irytujące jest to ciągłe odwracanie kota ogonem przez prawicowców: ktoś napisze TVP, od razu odpowiedź "a w TVN...", ktoś napisze Kaczyński, od razu odpowiedź: "a Tusk...". Za każdym razem tak jest.
       Miecz Chrobrego był zbanowany nie tylko na stadionach piłkarskich, ale też w Polsce międzywojennej (w latach '30).

       • 9 22

       • tak jak w TVP

        temat pedofilia w kościele - odpowiedź "ale wśród murarzy..."

        • 12 9

       • zawsze wali onucami od Narodolskich, tekst "a u was biją m...." w różnych konfiguracjach (3)

        to typowe moskwiewskie odwracanie kota ogonem. Gdzie nie spojrzeć to Narodolscy mają poglądy zbieżne z Putinem i Wielką Rosją. A i przed II WŚ Piłsudski zdelegalizował ich bo już wtedy byly znane ich powiązania z Rosjanami. W sumie też trudno się dzwić, że Rosjanie rekrutują ich wśród patologii, kibolstwa, grup przestęczpczych itp. - po prostu tam najwięcej podatnych na manipulację loooserów, którzy najchętniej usprawiedliwią swoje lenistwo spiskiem jakichś Lgbt czy innych Abc...

        Dotąd nie poznałem takiego wyznawcy symboli faszystowskich, który osiągnął by coś w życiu (a paru znam). Zawsze to przegrywy, złodzieje, oszuści z pretensjami do całego świata, tylko nie do siebie. Widać też dość silny związek z dominującą w PL religią , zwłaszcza u tych którzy siedzieli w więzieniu (jakby tam prowadzono jakieś religijne akcje nawracające, nie wiem, ale tak to wygląda bo gość staje się radykalnym wyznawcą katolicyzmu po wyjściu z więzenia).

        • 11 9

       • (2)

        Tam prowadzą mocną ewangelizację, często nawróceni byli przestępcy, no ale ma to chyba też dobre strony

        • 2 0

       • ma w tym sensie, że może już przestają kraść itp., ale obserwuję ogromny przechył w stronę wręcz (1)

        fanatyzmu

        • 5 2

       • To fakt to taki folklorystyczny czy bardziej holistyczny natchniony konwertyta który chce zbawiac świat i innych realizując jakąś misję od Boga który go w jego przreekonaniu nawrócił i uratował. Osobiście nie potępiam ale ja bym się trzymał od takich ludzi z daleka, z jednej ekstremy wpadli w drugą

        • 4 0

      • Obcy nie znaczy nazistowski.

       • 1 0

      • A tęczową waginę Dulkiewicz będzie niosła ? (4)

       • 20 4

       • d**ile są wszędzie. (2)

        Ci od waginy więcej narobili LGBT szkody niż pożytku.

        • 15 0

       • Z LGBT to bedziemy kojarzyć (1)

        • 4 2

       • O, o tym TVP nie pozwoli zapomnieć.

        Tylko jakoś wypadło z pamięci jak narodowcy rzucali w policję kostkami brukowymi...

        • 2 6

       • widać ,że kobita cie od waginy odstwiła

        • 0 3

      • Dlaczego kłamiesz? Znajdź na necie zdjęcia z polskiego marszu lewicowego, gdzie

       są ludzie z koszulkami z Che lub z sierpem i młotem. Jeśli są to należy to zgłosić do prokuratury, ale ludzi lewicowych z takimi koszulkami nie ma.

       • 1 9

     • A marsz Panny z Wagina ?

      • 13 2

     • Falanga to chyba nie, to od poczatku był symbol stosowany przez onr i ruch narodowy, z nazizmem raczej się nie kojarzy, z faszyzmem bardziej ale tez kwestia dyskusyjna

      • 3 1

    • Niepokalane poczęcie się uaktywniło? (1)

     • 5 4

     • Panny z dzieckiem łączcie się !!

      • 6 3

    • Wymyślił , dziadek zabijał strzałem w tył głowy

     • 3 2

    • Geniusz

     Mega odpowiedź haha

     • 0 0

   • (1)

    Ale ty głupi jesteś, historie znasz tyle co dziecko 5letnie.wiesz, że Polska miała być sojusznikiem Hitlera? Zdecydowanie lepiej byśmy na tym wyszli niż tak jak się wydarzyło

    • 6 12

    • Nie było dobrego wyboru w 39

     Bo sanacja zrobiła z Polski państwo teoretyczne. Własny folwark, a PiS jest w ich zapatrzony. Jedynym sensownym rozwiązaniem moim zdaniem byłby sojusz z czechoslowcją, Węgrami i Rumunia.
     No ale nasze sanacyjne orły wolały najechac na zaolzie w 38 roku...

     • 7 17

   • Szkoda, że w 2 wojnie światowej niestety nie wykończono nazistów i och brunatnych konfidentów( w tym z Polski, krajów wschodnich) atomówką. Przynajmiej nie przetrwałaby brunatna tradycja której skutkiem jest wspomniany marsz.

    • 2 14

   • (3)

    A naszywki symbolizujace komunizm mozna? Moj dziadek walczyl z komuchami.

    • 19 4

    • wskaż zdjęcie z jakiegokolwiek marszu w Polsce z naszywkami komunistycznymi. (1)

     Po co pajacujesz?

     • 3 11

     • on cienko manipuluje

      • 1 3

    • Też nie można.

     A co ma do argumentacji że przez Gdańsk przeszli grono faszystów. Bo inaczej tych ludzi nazwać nie można

     • 0 5

   • Brawo , teraz zakaz cellulitu w UM

    • 6 0

   • (1)

    Dobrze że komunistyczne symbole na marszach lewicy ci nie przeszkadzaja dziadek pewnie byłby dumny

    • 10 6

    • wskaż takie, a nie piszesz głupoty.

     • 2 5

   • Twój dziadek był w ruskiej armii ?

    • 3 3

   • to naziole czytaja?

    • 0 0

  • (3)

   "nigdy więcej bratnich wojen"? a te nie z braćmi już są ok?

   • 13 4

   • Wojna polsko-polska zawsze na propsie. (2)

    • 6 0

    • (1)

     Ostatnio była tylko Polsko - Tuska .

     • 6 1

     • Teraz jest polsko - kaczyńska.

      Niestety Polska przegrała.

      • 3 9

  • "To był marsz pokojowy".. A Hitler był malarzem pokojowym.

   • 3 2

  • Dulkiewicz samam szła z tecozwymi i wyzywała od gfaysztów. Tydzien pozniej był kolejny marsz przeickwo teczowej agresji. I to wlasnie Dulkiewicz szła wtedy z tecozwymi i krzyczala faszysci. Ona jest zaklamana ,nie lubie tej kobiety i nie bd jejtaktowac jako prezdyent Gdfanska.

   • 1 0

 • Nacjonalizm to druga największa zaraza ludzkości (33)

  Zaraz po religii.

  • 156 290

  • Zdrowy nacjonalizm (8)

   to obrona swoich interesów i nic więcej. Nie oznacza nienawiści do kogokolwiek. No chyba że mylisz nacjonalizm z szowinizmem czy innym imperializmem.

   • 48 27

   • Hitler też tak mówił i barany uwierzyły. (2)

    • 25 32

    • (1)

     Do nacjonalizmu ma prawo tylko jeden naród, wiadomo jaki, bo wybrany!

     • 17 6

     • duda był wybrany

      a matołuszka nam siłą narzucono

      • 2 3

   • Może i by można było przyjąć taki argument. (3)

    Ale to co było widać na tym marszu nie podchodzi pod żadną definicję "zdrowego" nacjonalizmu.

    • 3 1

    • Przygłupy (2)

     Nic wiecej

     • 2 1

     • idę o zakład - dolary kontra orzechom (1)

      że żaden z tych hajl-narodowców nie miał w żadnej szkole średniej ocen ponad 3,0
      - pewnie nawet ocen. z zachowania.

      • 3 5

      • Z religii mieli same szóstki.

       • 1 3

   • Deiblem jesteś.Made in germany

    Jedź do Niemiec im to powiedz

    • 0 1

  • (5)

   największą zarazą morderczą jest socjalizm i jego odłamy, anarchistyczne, komunistyczne, marksistowskie, bolszewickie

   • 55 12

   • Socjalizm to na przykład 500+ o_O (2)

    • 28 9

    • (1)

     Zgadzam się, między innymi 500+

     • 6 2

     • Przecież Polska jest przesiąknięta socjalizmem

      Z reszta Europa też Wszyscy na tym tracimy . Wszyscy przez to cierpimy. To gorsze niż Covid. Narodowy socjalizm, ustrój taki jaki był w 3 Rzeszy. Do tego są w układzie z klerem. Całe wakacje przespali w związku z pandemią. Kur... zajmowali się wyborami, lgbt i sporami międzypartyjny, i teraz żniw działają po omacku, znów chaos, znów nikt nic nie ogarnia.

      • 0 2

   • i katolickie

    • 16 8

   • Ten morderczy socjalizm to w zasadzie tez religia.

    • 0 0

  • (1)

   Ty masz poglądy skrajnie lewicowe i siejesz nienawiść do chrześcijaństwa i kościoła.

   • 28 14

   • Nie bądź wybiórczy w swych teoriach.

    • 1 9

  • Chyba Ci się kolego z faszyzmem pomyliło... (5)

   ...zdrowy nacjonalizm jest jak najbardziej pożądany i zapewnia - z definicji - ochronę najważniejszych interesów danego społeczeństwa (tu: narodu). Pamiętam, jak mój nauczyciel od historii zawsze to powtarzał z zaznaczeniem, że wszędzie zdarzają się odchyły i trzeba być ostrożnym. Sam w sobie stanowi potężną ochronę naszych wartości i interesów.

   • 39 11

   • Zdrowy nacjonalizm? A co to jest? Nie ma czegoś takiego? (4)

    • 13 26

    • wszędzie jest (1)

     polega na przykład na kupowaniu towarów wytworzonych w danym kraju, pierwszeństwu w zatrudnianiu itp

     • 11 3

     • Co sprowadza się do pakowania pieniędzy importerowi który zmienia nalepki na chińskich produktach...

      Możesz mieć zdrowy lokalny patriotyzm, na skalę kraju to już nie działa.

      • 3 5

    • Gimbus, wracaj lepiej na historię.

     • 2 1

    • Ludzie mylą nacjonalizm z patriotyzmem

     Patriotyzm: kupuje co polskie bo chce wspierać swój Kraj.
     Nacjonalizm: kupuje co polskie bo to jest w mojej opinii najlpeszy produkt ever. I nacje się nie umywają do polskiej produkcji.

     • 3 2

  • (6)

   Nacjonalizm to zawsze było dno, mordy, nienawiść. Najbardziej żalosna ideologia świata.

   • 8 24

   • Ty jesteś nacjonalista europejski. (3)

    Twój nacjonalizm lpgt lepszy niż mój polski?

    • 23 8

    • A tak, chcę zniszczenia wszystkich krajów poza UE.

     I oczywiście zamknięcia wszystkich hetero w obozach.

     Coś Ci się pomieszało...

     • 3 7

    • Słowo którego szukasz to kosmopolita (1)

     A nie nacjonalista europejski:)

     • 1 0

     • Tia

      I kosmopolityzm kończy się gdy rząd chce wybudować ośrodek dla uchodźców za płotem.

      • 1 0

   • komunizm i inne lewactwa to pasmo zbrodni i wynaturzeń

    • 5 0

   • Najbardziej żałosna to zza wschodu, dziś godnie reprezentowana przez kolektyw partii razem i innych.

    • 0 0

  • Polska i religia katolicka są najważniejsze

   • 2 0

  • sas

   Bajki na bok, dziecko, jak dojrzejesz pogadamy.

   • 0 1

  • A jaka jest Twoja zaraza? :)

   • 0 0

 • Dumni. Z zasłoniętymi twarzami. (12)

  Kto to kupuje w ogóle?

  • 94 159

  • z ziemi wloskiej do polski (1)

   marsz marsz dabrowski

   • 4 9

   • z ziemi wolskiej

    • 8 13

  • szturmowcy haha wielkie mi kozaki, a w realu to zbieraniana 20 letnich dzieci i innych kumpli córki sutenera Olgierda. Wielcy mi "patrioci" malujący celtyki i runy ss.

   • 12 19

  • a maseczki? mowi ci to cos? (1)

   • 8 6

   • tu nie chodzi o maseczki przecież

    nie pisz, że nie rozumiesz o co chodzi

    • 3 3

  • Gdańszczanki i Gdańszczanie przeciwko faszyzmu! (2)

   To niedopuszczalne, by nacjonalistki i nacjonaliści, faszystki i faszyści mogły i mogli swobodnie urządzać sobie taki festyn i wznosić swoje nienawistne, nawołujące do dyskryminacji i wykluczenia hasła. Zwłaszcza w naszym mieście wolności gdzie Imigrantki i Imigranci, prześladowane i prześladowani znalazły i znaleźli swoje miejsce na ziemi!

   • 6 21

   • dulkiewicz wydala zgode jakby co. (1)

    bo nie chcialo sie jej sprawdzic.

    • 8 4

    • Tam, bo Kacperek by tuonal nóżka i by się wystraszyli...

     Wiesz, że każdy może zarejestrować przemarsz? Nawet stowarzyszenie onanistów, byle program nie budził zastrzeżeń. Tu też tak było, banda nacjonalistów zarejestrowała przemarsz i zaczęli drżeć ryje. Mimo wszystko, w Polsce jakieś prawo obowiązuje. Jak by odmówiła, to by zaraz do sądu pobiegli i wygrali by. Pojawiły by się nagłówki że Gdańsk to miasto "niewolnosci"...
     Tak czy owak, nie było dobrego rozwiązania

     • 2 3

  • Motłoch

   Jak widać po lajkach wykształcenie max średnie i doskonała znajomość niebieskiej karty...

   • 4 9

  • Bolszewicy popierają przecież takich "patriotów" :D

   A posłuch mają głównie wśród mało-sprawnych intelektualnie :D

   • 0 8

  • (1)

   Czy przypadkiem twarze nie są zasłoniete przez pandemie i nakaz zasłaniania ust i nosa na zgromadzeniach publicznych?

   • 6 1

   • Przypadkiem nie.

    Zasłaniali już przed pandemią. Ze wstydu.

    • 1 1

 • od dwóch tygodni na złotej bramie jest napis nawołujacy do zabijania na tle ekonomicznym (2)

  na jeden totalitaryzm elty sa slepe na inny nie

  • 155 13

  • Z pretensjami do właściciela bramy i konserwatora zabytków. (1)

   • 5 22

   • Ciekawe, czy takie samo byłoby podejście

    Gdyby tam było nawoływanie do mordowania na tle rasowym. Byłaby afera na pół świata i znalazłby sie sposób żeby zamalowac to w jeden dzień. Taka hipokryzja.

    • 14 2

 • (5)

  E tam. Ten margot i cale to lgbt moze, to nacjonalisci tez.
  Proste

  • 149 44

  • Proste, ale nie dla prezydentki Gdańska. (3)

   U niej na patronat mogą liczyć tylko feministki i tęczowe manifestacje piewców tolerancji, dla innych manifestacji tolerancji u niej nie ma.

   • 15 5

   • (2)

    Gdyby Margot, feministki i inne tęczowe manifestacje miały na szyldach znaki ideologii która zakładała wymordowanie wszystkich Polaków, też by nie było dla nich tolerancji.

    • 8 9

    • Tak tylko że na marszach lewicy symbole komunistyczne są standardem. No tak zapomniałem komunizm nikogo nie wymordował ;) ale pewnie jesteś od tych których to armia czerwona wyzwalała

     • 7 4

    • Chcą mordowania dzieci poczętych

     To te same bezbożne i amoralne środowisko

     • 0 0

  • to się nam prezydentka po raz kolejny ośmieszyła

   zgłaszać do prokuratury hasła typu "młodzież przeciw narkotykom"...no, no.
   W prokuraturze pewnie mieli chwilę konsternacji a potem wybuch śmiechu jak to czytali.
   Chociaż swoją droga negowanie tego hasła można by uznać za pochwałę narkotyków ipodżeganie młodzieży do ich zażywania. A to już chyba jest jakiś paragraf na prezydentkę

   • 7 5

 • przedawnienie

  trzeba pomyśleć o przyszłości

  • 14 10

 • Bylem na marszu i byl on calkowicie legalny. (11)

  Jest wolnosc słowa i bedziemy glosic nasze poglady. Na zawsze Wierni Polsce.

  Janusz

  • 234 68

  • chyba wierni ale putinkowi ktory na was łoży

   • 18 29

  • a na czym polega twój patriotyzm bo często to słyszę ,że nimi jesteście ,napisz , nie migaj się (2)

   • 2 10

   • na tym ze nie chcę niemcowi płacić za ciepło (1)

    francuzowi za wodę. ale muszę bo jakaś łajza to sprzedała a ja nie mam wyboru bo monopolista jest nie do ruszenia.

    • 9 0

    • I co z tym zrobisz?

     • 0 1

  • Wolność słowa... (6)

   Wolność słowa pozwala Ci powiedzieć że masz poglądy prawicowe i nacjonalistyczne. Ale w momencie kiedy nawolujesz do nienawiści czy segregacji na tle koloru skóry czy pochodzenia, gdy zakładasz faszystowskie symbole, to już wykracza poza wolność słowa a wchodzi w konsekwencję twoich słów, które miałeś wolność wypowiedzieć
   Tak samo jak w ramach wolności słowa nie mogę cię nazwać ćwierć inteligentnym orangutanem z kazirodczego związku, ponieważ bylo by to dalej wolność slowa ale naruszałoby potencjalnie twoje dobre imię i było by pomówieniem.

   Wolność słowa to nie to samo co bezkarność

   • 5 8

   • Neutralny

    Przeczytałem dokładnie hasła widniejące w komunikacie dot. zawiadomienia o pstwie i nie uważam, żeby nawoływały do nienawiści. Owszem demonstrują poglądy nacjonalistyczne ale to jak na razie nie jest zabronione. Podobnie jak krzyż celtycki, który w odróżnieniu od swastyki nie jest symbolem zakazanym.

    • 7 0

   • rasizm i nawet segregacja, gdzie są zakazane

    Jaki przepis prawa naruszają?

    • 0 1

   • Pierwsze trzeba udowodnić nawoływania

    Żaden sąd nie udowodni tego, chyba głupiemu

    • 0 0

   • jestem dumny i zadowolony z faktu bycia białym i Polakiem, i hetero (2)

    • 4 1

    • A gdybyś urodził się czarny, byłbyś z Sudanu (1)

     i był homo to też byłbyś dumny, bo taki się urodziłeś, czy nie? Ludzie rodzą się różni, Ty akurat urodziłeś się taki, ani gorszy ani lepszy od innych. Tolerancja to dowód na świadomość i inteligencję człowieka.

     • 0 1

     • bym miał życie zmarnowane i myślał, jak je skończyć

      • 0 1

 • okropne jest to przyzwolenie na faszyzm (16)

  i bezradność kartonowego państwa. Widać też jak szalenie złym pomysłem (zresztą rodem z komuny) jest połączenie władzy wykonawczej z sądowniczą czyli połączenie funkcji prokuratora generalnego z ministrem sprawiedliwości, jawny konflikt interesów szczególnie gdy na fotelu zasiada ideologia, a nie idee.

  • 67 211

  • Faszysci na za dużo

   sobie pozwalają. Jak można próbować blokować legalny marsz?
   To faktycznie trzeba być chyba faszystą.

   • 19 13

  • Okropne w Europie jest przyzwolenie na komunizm i anarchizm.

   • 32 6

  • piszesz o faszyzmie (9)

   a to był marsz nacjonalistów. Wróć do szkoły.

   • 30 5

   • od nacjonalizmu do faszyzmu tylko 1 krok (4)

    • 4 23

    • historia jednak pokazała, że od lewactwa do zbrodni, a na początek cenzury pod fałszywą "cenzurką" nowomowy jest mniej, a nawet jest to tożsame

     • 16 0

    • Od homoseksualizmu do pedofilii też. (2)

     I co z tego wynika?

     • 17 0

     • Sugerujesz że księża są w wiekszości homoseksualistami?

      • 0 5

     • Homoseksualizm ma tyle samo wspólnego z pedofilią co z heteroseksualizm.

      • 0 3

   • W Polsce nacjonaliści są faszystami. (3)

    Gdyby byli nacjonalistami, nie chodziliby w chińskich kominiarkach :D
    Nie chcą dobra narodu, chcą wprowadzenia siłą swoich poglądów.

    • 1 11

    • (2)

     To mamy w koncu odpowiedz kim sa ludzie z antify. O ironio faszystami :)

     • 5 0

     • Fanatyzm to fanatyzm. (1)

      Jest zły z obu stron.
      Tyle tylko że ten kraj w tej chwili niszczą nacjonaliści, a nie antifa, więc to z nimi trzeba walczyć.

      • 0 3

      • W jaki sposob niszcza? Przeciez ci ludzie to jest jakis promil. Ze pis to sa nacjonalisci? Nie rozsmieszaj mnie.

       • 1 0

  • Okropne jest przyzwolenie na obsceniczne marsze (1)

   Na których uczestnicy prezentują genitalia i obrażają innych

   • 24 3

   • A gdzie był taki marsz?

    • 0 3

  • Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwosci

   nie jest połączeniem władzy wykonawczej i sądowniczej. Poczytaj podręcznik najprostszy z teorii państwa i prawa do lektury innych pozycji nie namawiam i tak nic z tego nie zrozumiesz

   • 8 1

  • Faszyzm a nacjonalizm to dwie różne rzeczy. Widać brak wiedzy.

   • 3 0

 • Krzyż celtycki nie jest znakiem zabronionym. Wisiał ostatnio na Lechii obok młynowych. Duma! (11)

  • 147 49

  • (4)

   Raczej wstyd dla miasta i dobrego imienia mieszkańców. No ale, sebix z osiedla oczywiście wie lepiej

   • 10 29

   • (3)

    Tylko jakby doszło do jakiegoś konfliktu zbrojnego to ten sebix bronił by swojego kraju a ty pewnie byś uciekł jak pies z podkulonymi ogonem albo byś chciał współpracować z agresorem.

    • 8 12

    • A tak, sebix mnie przed czymś obroni. (1)

     Jak nawet się boi na ulicy podskoczyć jak nie ma pięciu kumpli.

     Przecież ta banda matołów jak by tylko dostała broń, poleciałaby szabrować.

     • 9 4

     • co najwyżej nasmarowali by sobą gąsienice ;))))

      • 4 0

    • Hahaha

     To mnie rozbawiles...
     Sebixy jak by trafiły do wojska to w pierwszej kolejności by wróciły z płaczem do domu.
     W wojsku nie zryw patriotyczny czy obwód bicepsa się liczy a zdolność posłusznego słuchania i bezwzględnego wykonania rozkazu.

     • 3 2

  • (2)

   A ja będąc nastolatkiem mialem krzyż celtycki (albo maltański?) na portfelu. I nikt mnie jakos nie zaskarżyl.

   • 12 6

   • (1)

    Ilu kolegów na brunatnych marszach tym poderwałeś?

    • 7 17

    • Tylko ciebie

     • 14 3

  • Nie, (2)

   Eksponowanie Krzyża Celtyckiego nie jest prawnie zakazane

   • 14 3

   • Liczy się kontekst (1)

    Podobizna Adolfa i podpis"morderca Europy" jest akceptowalne w miarę. Ale ten sam portret z podpisem zbawca białej rasy już nie przejdzie.

    • 5 1

    • Aleś ty mundry....

     • 0 1

 • (9)

  Do nienawiści nawołuje skrajna lewica ,anarchiści, komuniści. Oni nienawidzą chrześcijaństwa i cywilizację zachodnią. Ich celem jest lewicowa dyktatura na całym świecie.

  • 202 53

  • Dokładnie (8)

   nie ma nic złego w marszu młodych zdrowych mężczyzn, trochę pogubionych w życiu, szukających indentyfikacji i przynależności do jakiejś grupy, w której mogą poczuć się silni. Statystycznie 10% z nich to też geje, zapewnie niepogodzeni ze swoją orientacją.

   • 19 14

   • (1)

    40 proc.

    • 5 4

    • 40% ma krówka

     • 8 1

   • (4)

    O wiele więcej jest kryptogei zasadniczo w organizacjach typu gdzie rozdmuchuje się ponad proporcje cechy męskie i akcentuje uprzedzenia wobec homo

    • 8 9

    • (3)

     Ciekawe jak robiłeś te badania...

     • 7 1

     • na sobie

      robił

      • 6 1

     • Sam ich podrywał

      • 3 1

     • Wiem z badań empirycznych żebyś wiedział, sam jestem hetero ale potrafię wyczuć takiego przesadnie maskulinizujacego kryptogeja juz po kilku rozmowach, nie mam nic do nich zasadniczo poprostu razi mnie ta hipokryzja i sztuczne ataki na osoby homo i wyzwanie od cio* innych osób które pozornie wyglądają na zniewiesciale, kompensujac tym jakieś swoje wewnętrzne rozterki i brak akceptacji orientacji

      • 6 5

   • A ta litera T co to jest za orientacja?

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.