Fakty i opinie

Zmarł podczas próby zatrzymania

42-latek był wcześniej karany zarówno za przestępstwa przeciwko mieniu, jak i przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.
42-latek był wcześniej karany zarówno za przestępstwa przeciwko mieniu, jak i przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. fot. trojmiasto.pl

Prokuratura bada sprawę śmierci 42-letniego mężczyzny, który zasłabł w momencie, gdy patrol policji próbował go zatrzymać. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Kowalach koło Gdańska. Mężczyzna było poszukiwany listem gończym, a policjanci zauważyli go pod jednym z dyskontów i próbowali zatrzymać.42-latek był osobą od dawna znaną policji - wcześniej był notowany i karany za różne przestępstwa, skazywano go już jako recydywistę i to zarówno za przestępstwa przeciwko mieniu, jak i przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

Teraz zaś był poszukiwany przez sąd. Miał zostać doprowadzony do więzienia na odbycie zasądzonej kary ponad dwóch lat więzienia, ale ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zrobił się agresywny, potem zasłabłW momencie gdy policjanci próbowali go zatrzymać, mężczyzna stał się bardzo agresywny i zaczął stawiać opór. Policjanci starali się go obezwładnić i właśnie w tym momencie 42-latek zasłabł. Na miejsce wezwano pogotowie, próbowano go reanimować, ostatecznie jednak lekarz stwierdził zgon.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji potwierdzają, że do zdarzenia doszło, nie chcą jednak komentować sprawy w momencie, gdy jest ona badana przez prokuraturę.

W czwartek sekcja zwłok- Czynności w tej sprawie trwają. Wczoraj na miejscu byli prokuratorzy, na dziś został wyznaczony termin sekcji zwłok, po jej przeprowadzeniu będzie wiadomo więcej, jeżeli chodzi o bezpośrednią przyczynę śmierci 42-latka - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (461)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »