Fakty i opinie

Znów będzie można dojechać Jabłoniową do Trasy W-Z

Najnowszy artukuł na ten temat

Pomysły na zmiany w ruchu na remontowanej Świętokrzyskiej

W czwartek kierowcy znów będą mogli dojechać ul. Jabłoniową do trasy W-Z od strony ul. Warszawskiej.
W czwartek kierowcy znów będą mogli dojechać ul. Jabłoniową do trasy W-Z od strony ul. Warszawskiej. fot. DRMG

W czwartek ok. godz. 10 drogowcy otworzą dojazd ulicą Jabłoniową od strony ul. Warszawskiej do al. Armii Krajowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.Czy brak dojazdu do al. Armii Krajowej utrudnia ci funkcjonowanie?

tak, bardzo 66%
tak, ale znalazłem inną trasę 12%
nie, wcale 22%
zakończona Łącznie głosów: 2723
Jeszcze w środę 11 września informowaliśmy o możliwym zamknięciu fragmentu ul. Jabłoniowej między ul. Lawendowe Wzgórze a ul. Warszawską. Co w połączeniu z rozpoczętym w poniedziałek remontem ul. Świętokrzyskiej, gdzie na odcinku na wysokości ul. Wieżyckiej obowiązuje ruch wahadłowy, mogłoby doprowadzić do paraliżu drogowego na Południu Gdańska.

Okazuje się jednak, że drogowcy nie dość że nie zamkną wspomnianego fragmentu Jabłoniowej, to udostępnią wjazdy i zjazdy z trasy W-Z od strony ul. Warszawskiej.

graf. trojmiasto.pl
Natomiast jadąc al. Armii Krajowej od strony centrum Gdańska możliwy będzie jedynie zjazd w kierunku ul. Kartuskiej, nie będzie możliwości zjazdu z Trasy W-Z w kierunku ul. Warszawskiej.

Żeby się do niej dostać trzeba będzie zjechać w kierunku ul. Kartuskiej, zawrócić na tymczasowym rondzie Kartuska/Limbowa i dalej pojechać ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Dodatkowo zawężony zostanie odcinek ul. Kartuskiej na długości ok 100 m na wysokości ul. Czereśniowej. Obowiązywał tam będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca.