Fakty i opinie

stat

Zwrócił uwagę, by nie pili w autobusie. W odpowiedzi złamali mu nos

Do pobicia mężczyzny doszło w poniedziałek w południe na pętli Łostowice-Świętokrzyska w Gdańsku.
Do pobicia mężczyzny doszło w poniedziałek w południe na pętli Łostowice-Świętokrzyska w Gdańsku. fot. Krzysztof Koprowski / Trojmiasto.pl

47-letni pasażer linii 155 w środku dnia został pobity przez dwóch napastników, po tym jak zwrócił im uwagę, by nie pili alkoholu w autobusie. Sprawców szuka policja.Gdy widzisz w autobusie lub tramwaju, że ktoś pije alkohol:

zwracasz mu grzecznie uwagę

9%

reagujesz, mówiąc stanowczym tonem

11%

udajesz, że tego nie widzisz, bo boisz się konsekwencji

64%

z własnej wygody liczysz na reakcję innych pasażerów

16%
Do zdarzenia doszło w poniedziałek w południe na pętli Łostowice - Świętokrzyska zobacz na mapie Gdańska.

O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie.

Skontaktował się także z nami telefonicznie jeden ze świadków pobicia.

- Stałem na przystanku tramwajowym i w pewnym momencie zauważyłem, jak z autobusu wybiega dwóch mężczyzn. Zrobiło się zamieszanie, oni zaczęli uciekać. Po chwili na miejscu pojawiła się policja. Z tego, co mówili pasażerowie wynikało, że ci mężczyźni pobili kogoś w autobusie po tym, jak zwrócono im uwagę, że nie można pić piwa wewnątrz pojazdu. Później wsiadłem do tramwaju i nie wiem, co działo się dalej - relacjonował na gorąco pan Marek, nasz czytelnik i świadek zdarzenia.
Nieco więcej wiedzą policjanci. Ale tylko nieco, bo sprawców nie udało się na razie zatrzymać.

Autobus linii 155 kursuje między pętlą Łostowice-Świętokrzyska a Jasieniem PKM.
Autobus linii 155 kursuje między pętlą Łostowice-Świętokrzyska a Jasieniem PKM. fot. Trojmiasto.pl
- W poniedziałek o godzinie 11:50 funkcjonariusze odebrali zgłoszenie dotyczące awantury w autobusie linii 155. Według zgłoszenia jeden z pasażerów został uderzony przez dwóch mężczyzn po tym, jak zwrócił im uwagę, że nie powinni pić alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili świadków tego zdarzenia, oraz jego przebieg. Podczas gdy policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego rozmawiali ze świadkami, kryminalni sprawdzali pobliski teren, mając na celu zatrzymanie sprawców. Ponadto policjanci wystąpili do przewoźnika o zabezpieczenie zapisu monitoringu. Policjanci przyjęli od mężczyzny zawiadomienie i obecnie jest prowadzone postępowanie w kierunku art. 157 kk - uszkodzenie ciała - wyjaśnia Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
I to właśnie na podstawie zapisu monitoringu służby będą próbowały ustalić sprawców pobicia. Poszkodowanym jest 47-letni gdańszczanin. Mężczyzna ma złamaną przegrodę i kość nosową.

Policja zwraca się do świadków i osób posiadających informacje na temat sprawców, aby zgłosiły się na najbliższy komisariat policji lub skontaktowały się telefonicznie pod nr 997 lub (58) 32 16 722.

Opinie (440) 51 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.