• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

iSMA Controlli rekrutuje inżynierów!

- Zależy nam przede wszystkim na osobach chcących rozwijać się w tematyce automatyki budynkowej - pasjonatów elektroniki i programowania.
- Zależy nam przede wszystkim na osobach chcących rozwijać się w tematyce automatyki budynkowej - pasjonatów elektroniki i programowania. Mat. nadesłane

Jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie - iSMA CONTROLLI Poland S.A. rekrutuje inżynierów i programistów do pracy w gdańskim zakładzie produkcyjnym zajmującym się produkcją inteligentnych systemów zarządzania automatyką budynkową.- Szukamy zarówno doświadczonych pracowników jak i osób zaraz po studiach, a nawet w trakcie nauczania, jeżeli tylko mają czas i zapał do pracy. Zależy nam przede wszystkim na osobach chcących rozwijać się w tematyce automatyki budynkowej - pasjonatów elektroniki i programowania oraz automatyki. Działamy w młodym i zgranym zespole, gotowym podejmować się trudnych wyzwań i stawiamy na dobrą atmosferę pracy. Firma tworzy własne produkty zaczynając od autorskich pomysłów, przez realizację prototypów elektroniki i mechaniki, wytworzenie oprogramowania wbudowanego i aplikacyjnego, kompleksowe testy urządzeń włącznie z badaniami związanymi z certyfikacją, a skończywszy na produkcji seryjnej - tysiące sztuk urządzeń miesięcznie - mówi Zbigniew Niemcunowicz, R&D manager.
Kompleksowe tworzenie produktów umożliwia twórcze podejście do zadań - pracownik ma możliwość nie tylko wniesienia nowych wartości czy pomysłów, ale również rozwoju w szerokim obszarze kompetencji - realizacji projektu od idei do wdrożenia. Firma pracuje zarówno przy mniejszych programach krótkoterminowych, jak i dużych - wymagających kilkuletniego opracowania.

- Na pewno naszą zaletą jest to, że w zespołach różne osobowości mają pole do pracy twórczej oraz wymiany myśli doświadczeń. Łączymy ludzi z pasją. Jest to tak cenne, ponieważ na tych zasadach rodzi się innowacyjność - dodaje Tomasz Bal, wiceprezes firmy.
iSMA CONTROLLI poszukuje osób o różnym profilu wykształcenia, przede wszystkim jednak przedstawicieli zawodów technicznych, takich jak np.: automatycy, elektronicy, elektroenergetycy czy programiści.

- Zatrudnieni w naszej firmie mogą rozwijać swoją ścieżkę kariery na takich stanowiskach jak: C#.Net Software Developer, Embedded Software Developer, Inżynier elektronik, Inżynier testów, Project Manager, Product Owner, itp. Zapraszamy zarówno studentów jak i absolwentów zainteresowanych rozwojem praktycznych umiejętności, chcących również związać swoją przyszłą karierę zawodową z naszą firmą - podkreślają przedstawiciele iSMA CONTROLLI.

Szeroka oferta produktów i udogodnienia dla instalatorówiSMA CONTROLLI Poland S.A. jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, która skupia się na projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów zarządzania automatyką budynkową. W ofercie są między innymi hybrydowe sterowniki IoT oparte na Niagara Framework®, sterowniki automatyki, sterowniki DDC, sterowniki klimakonwektorów, panele HMI, moduły I/O (We/Wy), czy oprogramowanie do zarządzania i nadzoru oraz urządzenia peryferyjne.

- Automatyka budynkowa jest niekiedy mylona z automatyką domową i popularną obecnie technologią smart home. Natomiast sektor automatyki budynkowej to przede wszystkim rozwiązania w dużych biurowcach oraz obiektach użyteczności publicznej takich jak szkoły, stadiony, lotniska, magazyny czy szpitale oraz obiektach komercyjnych, jak galerie handlowe czy hotele. Wszędzie tam jest potrzeba sterowania wentylacją, oświetleniem czy energooszczędnością. Zaczynaliśmy od prostych modułów mierzących między innymi temperaturę, by następnie rozszerzać bardziej skomplikowane oprogramowania i urządzenia - zaznacza Tomasz Bal. - Powstały sterowniki, które nie tylko przesyłają informacje, ale mają zaprogramowaną logikę. Sterowanie temperaturą to oczywiście nic nowego, natomiast innowacje są związane z użytkową stroną tych urządzeń - chodzi między innymi o udogodnienia dla instalatorów. Staramy się, aby produkty były proste i szybkie w uruchamianiu oraz obsłudze, co przekłada się również znacząco na obniżenie kosztów wdrażania i utrzymania systemu w budynku.
Obecnie iSMA CONTROLLI Poland S.A. dostarcza rozwiązania i produkty do większości europejskich krajów, a także buduje sieć dystrybucji między innymi w Stanach Zjednoczonych, Afryce, Australii czy Azji.

- Mamy ponad 50 partnerów na całym świecie i ponad 200 000 urządzeń iSMA CONTROLLI działa w najdalszych zakątkach świata. Nasze urządzenia pracują w jednej z największej galerii handlowej w RPA, w hotelach w Hiszpanii, Irlandii, Francji, w salonie Porsche w Szwajcarii. Na rynku lokalnym naszą największą referencją jest kompleks biurowo-usługowy Alchemia w Gdańsku - dodaje Tomasz Bal.
Firma jest laureatem szeregu branżowych konkursów i zestawień, w tym między innymi rankingu Diamenty Forbsa 2021. Dwukrotnie znalazła się w rankingu Financial Times, FT1000 w 2020 i 2021 roku w gronie najszybciej rozwijających się firm w Europie. Firma może pochwalić się także branżowym "Oscarem", czyli najważniejszą nagrodą przyznawaną w USA podczas największych targów na świecie AHR Expo. Podczas tegorocznej edycji targów, która odbędzie się w Las Vegas w dniach 31.01-02.02.2022 iSMA CONTROLLI odbierze główną nagrodę, AHR Expo Innovation Awards 2022 dla hybrydowego sterownika iSMA-B-MAC36NL w kategorii Automatyka Budynkowa.

"Połączyliśmy siły z idealnym partnerem"Firma powstała w 2015 roku i pomimo tego, że siedziba administracyjna znajduje się w Warszawie, to oddziały projektowe i zakłady produkcyjne funkcjonują od początku w Gdańsku. W połowie 2021 roku doszło do połączenia z włoską spółką Controlli S.p.A., która na rynku działa od lat 30-tych ubiegłego wieku produkując zawory i siłowniki do automatyki budynkowej.

- Na początku jako Global Control 5 S.A., a następnie jako iSMA CONTROLLI staraliśmy się budować firmę, która będzie znana na całym świecie i przede wszystkim będzie dostarczać innowacyjne i kompleksowe rozwiązania. Dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć ofertę o kolejne elementy. Był to naturalny krok na tym etapie - połączyliśmy siły z idealnym partnerem o podobnej wizji na przyszłość i doświadczeniem potwierdzającym niezawodność rozwiązań - podkreśla Tomasz Bal, wiceprezes iSMA CONTROLLI . 

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane


wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane