• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

11. Wybrzeże Sztuki (20 opinii)

Teatr Wybrzeże już po raz jedenasty zaprasza na coroczny przegląd tego co najciekawsze i najbardziej wyczekiwane w polskim teatrze.

Dotychczasowe edycje pozwoliły Państwu podziwiać wielkie kreacje wybitnych scenicznych osobowości w często zaskakujących i zawsze niebanalnych reżyserskich interpretacjach wielkiej dramatycznej klasyki i nieprzeciętnej współczesności, w porywających inscenizacyjnie i rewelacyjnie ascetycznych spektaklach realizowanych na scenach całego kraju.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Już 11 listopada, w Dzień Niepodległości.... WOJNA POLSKO-RUSKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONA Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Dzień później obrosła legendą, wielokrotnie nagradzana EWELINA PŁACZE Anny Karasińskiej z TR Warszawa. 14 listopada najnowszy spektakl Jana Klaty - DŁUG z Teatru Nowego Proxima, a 11. edycję Wybrzeża Sztuki zakończy najbardziej wyczekiwana premiera sezonu - CAPRI - WYSPA UCIEKINIERÓW Krystiana Lupy z Teatru Powszechnego w Warszawie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

poniedziałek, 11 listopada, godz. 19.00, Duża Scena
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Dorota Masłowska
WOJNA POLSKO-RUSKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ
Adaptacja i dramaturgia: Mateusz Pakuła
Reżyseria: Paweł Świątek
Scenografia: Marcin Chlanda
Muzyka: Dominik Strycharski

W spektaklu występują: Katarzyna Zawiślak-Dolny - Magda, Agnieszka Kościelniak - Andżela, Marta Waldera - Natasza, Natalia Strzelecka - Arleta, Karolina Kazoń - Ala, Marta Konarska - Matka.

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

---
wtorek, 12 listopada, godz. 18.00 i 20.30, Stara Apteka
TR Warszawa
EWELINA PŁACZE
Tekst i reżyseria: Anna Karasińska
Współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
Choreografia: Marta Ziółek
Czas: 1 godzina (bez przerwy)
Premiera: 1 października 2015, TR Warszawa/Marszałkowska 8

W spektaklu występują: Maria Maj, Rafał Maćkowiak, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz, Marta Ziółek

---
czwartek, 14 listopada,godz. 19.00, Scena Kameralna
Teatr Nowy Proxima w Krakowie
na podstawie książki DŁUG. PIERWSZE PIĘĆ TYSIĘCY LAT Davida Graebera
DŁUG
Adaptacja i reżyseria: Jan Klata
Muzyka: Jakub Lemiszewski
Scenografia, kostiumy: Mirek Kaczmarek, Krystian Szymczak
Choreografia: Maćko Prusak
Światło: Wojciech Kiwacz
Dźwięk: Tadeusz Sawka, Bogdan Czyszczan
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)
Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

W spektaklu występują: Monika Frajczyk, Małgorzata Gorol, Bartosz Bielenia, Marcin Czarnik.

---
piątek i sobota, 15 i 16 listopada, godz. 18.00, Duża Scena
Teatr Powszechny Warszawa
na podstawie utworów: KAPUTT i SKÓRA Curzia Malapartego
CAPRI - WYSPA UCIEKINIERÓW
Reżyseria, scenariusz i scenografia: Krystian Lupa
Muzyka: Bogumił Misala
Kostiumy: Piotr Skiba
Wideo: Natan Berkowicz, Adam Suzin
Czas: 5 godzin 30 minut (2 przerwy)
Premiera: 12 października 2019
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

W spektaklu występują: Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Jacek Beler, Michał Czachor, Anna Ilczuk, Michał Jarmicki, Andrzej Kłak, Magdalena Koleśnik, Mateusz Łasowski, Vova Makovskyi (gościnnie), Monika Niemczyk (gościnnie), Filip Orliński (gościnnie), Halina Rasiakówna (gościnnie), Maria Robaszkiewicz, Nikodem Rozbicki (gościnnie), Piotr Skiba (gościnnie), Ewa Skibińska, Julian Świeżewski, Paweł Tomaszewski (gościnnie), Wojciech Wójcik (gościnnie), Julia Wyszyńska, Wojciech Ziemiański (gościnnie), Michalina Żemła (gościnnie) oraz statyści: Maciej Kobiela, Ignacy Martusewicz, Olaf Staszkiewicz, Mariusz Urbaniec, Filip Warot i Michał Zieliński.


O WYBRZEŻU SZTUKI
Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, bogate w najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dotychczasowe edycje naszego przeglądu dały trójmiejskiej publiczności możliwość obejrzenia m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGA Jerzego Jarockiego, WYCINKI HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGII Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać m.in. Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Grzegorza Małeckiego, Krzystofa Globisza i Zbigniewa Zapasiewicza.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80-150 zł
 • Bilet ulgowy
  60-120 zł
 • Kontakt
  58 301-13-28
CENNIK 11. EDYCJI WYBRZEŻA SZTUKI

WOJNA POLSKO-RUSKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ
Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł
Bilet normalny balkon i galerie boczne: 60zł
Bilet ulgowy balkon i galerie boczne: 50zł

CAPRI – WYSPA UCIEKINIERÓW
Bilet normalny: 150zł
Bilet ulgowy: 120zł
Bilet normalny balkon i galerie boczne: 80zł
Bilet ulgowy balkon i galerie boczne: 60zł

DŁUG
Bilet normalny: 120zł
Bilet ulgowy: 90zł

EWELINA PŁACZE
Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł

Karnety
Karnet zawiera 4 bilety, po jednym na każdy tytuł. Liczba karnetów ograniczona - 30 sztuk
Normalny: 300 zł
Ulgowy i Dla posiadaczy Karty Przyjaciela Teatru: 240 zł
Wejściówki (na wolne miejsca w sprzedaży pół godziny przed spektaklem): 40 zł

Opinie (20) 4 zablokowane

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

  Wooow! (8)

  Nie powiem, plany robią wielkie wrażenie! "Kordian", "Dom lalki", "Tramwaj (...)"... No, no... Klasyka! Z górnej półki! Repertuar godny jednego z najlepszych teatrów kraju! Osobiście, najbardziej cieszę się na spektakl na podstawie dzienników Iwaszkiewicza. Fascynujący pisarz (najbardziej lubię "Sławę i chwałę", na YouTube można posłuchać m.in. "Kochanków z Marony" z Danutą Stenką - rewelacja!), fascynujący człowiek. Pełen namiętności i pasji, pełnokrwisty. Czasami łamiący stereotypy a czasami konserwatywny. A przyszło mu żyć w trudnych i niezwykłych czasach. Fascynujący! No i Zapolska, bystra, inteligentna i nieszablonowa jak na swoje czasy a może i w ogóle! Iwaszkiewicz i Zapolska - ludzie otwarci, zachłanni na życie i przeżycia. Ja wiodę życie zwykłej Jane podpierającej ściany, tym chętniej pójdę na Iwaszkiewicza i Zapolską (Madonna swoich czasów). W nich można się przejrzeć jak w lustrze. No cóż ja chcę być cnotliwy i religijno namiętny jak św. Edyta Stein (namiętny religijnie mniszek domowy a kto mi zabroni jak dyktuje mi to serce?, tak spalić się do końca w żarze religijnym, być poślubionym Bogu, jego wybrankiem, cóż kiedy duch ochoczy a ciało słabe... szarpać się między tym co cielesne a tym co duchowe...) - tak o niej też chciałbym zobaczyć spektakl a w roli św. Edyty Panią Katarzynę Michalską. Byłaby świetna! Pozdrowionka i całuski ;)

  • 16 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

   P.S. (1)

   Już wiem! Połączenie "Matki Joanny od Aniołów" i rzeczy o Edycie Stein. To byłoby to! Kontrowersyjne, wzbudzające zainteresowanie a przy tym wartościowe, prowokujące do rozważań o Kościele, wierze jak, jak... "Boże Ciało" jak, jak... "Wrzenie" pewnej lewaczki (którą bardzo lubię) i pewnego ojca (sympatyczny jegomość, współbrat Władysława Gurgacza i Władysława Wiącka, którzy nie wiedzieć czemu za mną chodzą i upominają się o pamięć). Kontrowersja + świętość + misja + "nic co ludzkie nie jest mi obce" + coś jeszcze = coś jak Evita - uwielbiana i pogardzana... Warto przypomnieć sobie musical Webera - świetne studium polityki i demagogii i populizmu. Evergreen... Kończę, bo muszę zgasić pod makaronem. Ja tu gadu gadu a do drzwi puka szara egzystencja...

   • 7 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

    P.S. 2

    Wy też polewacie makaron zimną wodą z kranu? No a tak to martwię się Syrią. Polecam refleksje w tym temacie Pawła Pieniążka - wybitny korespondent wojenny. Gdybym był zdrowych i młodszym, no duuużo młodszym macho to też byłbym korespondentem wojennym a tak no cóż, mogę być tylko korespondentem portalowym w Internecie. Takie życie. Jestem taką męską Shirley Valentine. Podobam się Wam? Jeżeli tak, to dajcie lika :)

    • 7 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

   Jaja sobie robisz czy co ? (5)

   Jestem na wszystkich przedstawieniach teatralnych w Teatrze Wybrzeże. Widziałam Michalską nie raz i nie dwa na scenie. Ona nie ma i nigdy nie będzie miała tego " czegoś " co porywa widza. Ona nie gra. Ona pozuje na scenie . Tego sie nie da przeskoczyc. Rodzisz się z tym " czymś "albo nie. Ukończenie szkoły aktorskiej tez tego nie zmieni. Weż takiego Cezarego Rybinskiego czy Annę Kociarz. Nawet jak grają tylko epizody to sztuka nabiera rumieńców. "C'est la vie"

   • 4 3

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

    Gusta i guściki

    O gustach się nie dyskutuje...

    • 2 1

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

    (3)

    Pani Michalska jest swieżą adeptką sztuki teatralnej. Dajmy jej szansę rozwinąć skrzydła, choć na tę chwilę ogladając panią Kasię rzeczywiście odnosi sie wrażenie jakby ktos ją na tę scenę siłą zaciagnął. Może to tylko też moje subiektywne wrazenia. Czas pokaże.

    • 3 1

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

     (2)

     Pani Michalska ma 34 lata, więc z pewnością nie jest "świeżą adeptką sztuki teatralnej", bo szkołę teatralną skończyła dziesięć lat temu.

     • 2 3

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

      Ojej! Jak ten czas szybko leci (1)

      10 lat powiadasz. Interesuję się Teatrem Wybrzeże i pamiętam bardzo ciekawy wywiad Pani Kasi o jej przejsciu z Wrocławia do Gdańska i fantastycznym jej spotkaniu na teatralnym korytarzu z nic wcześniej nie wiedzącą o jej przejściu mamą Dorotą Kolak. Prawie się popłakałam ze wzruszenia.10 lat rzeczywiscie nie miesci sie w przedziale czasowym dla adeptki.Za długi okres czasowy Tym gorzej dla niej, bo będzie grała na scenie jak gra

      • 0 0

      • Opinia do artykułu

       Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

       Pamietam ten wywiad Michalskiej

       On był w Dzienniku Bałtyckim lub Gazecie Wyborczej, a być może w obu gazetach. Dla Ciebie ten wywiad był fantastyczny. A ja po przeczytaniu o tym cudownym spotkaniu na korytarzu Teatru Wybrzeze nic nie wiedzącej mamy pani Doroty Kolak i córki Katarzyny Michalskieji , że będą razem grały w Teatrze Wybrzeże byłam zażenowana i pomyślałam sobie wtedy - ktoś uważa czytelników za i**otów

       • 2 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

  (4)

  A czy jest szansa na nowy spektakl Radosława Stępnia?

  • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

   (3)

   W tym artykule są wypisane wszystkie zaplanowane na najbliższy sezon premiery. Jeżeli nie ma tam nazwiska Stępnia - a nie ma - to nic nowego w najbliższym czasie się nie pojawi.

   • 5 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

    (2)

    Szkoda.

    • 0 0

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

     (1)

     Co nie znaczy, że w tym sezonie nie pracuje. "Kto zabił Kaspara Hausera?" w Jaraczu w Łodzi, "Słowacki umiera" w Starym w Krakowie. Nie próżnuje!

     • 1 0

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

      Będzie nowy spektakl Stępnia, początek następnego sezonu, takie krążą wieści, w tym sezonie jeszcze Poznań i Kraków

      • 1 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

  "Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa" (2)

  "Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa" jest dla mnie zagatką. Może nie jestem zbyt obyta z teatrem, chociaż staram się regularnie śledzić i uczestniczyć w produkcjach Teatu Wybrzeże , ale tym razem nie dałam rady.....
  Spektakl dla bardzo wymagających.....chyba, że dla "nic" niewymagających, ani śmieszny ani mądry.
  Znalazło się kilka ciekawych akcentów ale na nich nie budowałabym siły przedstawienia.

  • 0 3

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

   Poczytaj słownik ortograficzny to może rozwiążesz "zagatkę"

   • 1 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki i premiery sezonu. Co się wydarzy w Teatrze Wybrzeże?

   Uważasz, ze akcja "Karmanioli" jest trudna? Czegoś nie zrozumialaś? Daj znać, może wyjaśnię.
   Inscenizacja jest oparta na specyficznym, dość przaśnym humorze. Jeżeli więc ktoś lubi takie żarty - spektakl powinien być dla niego bardzo śmieszny.

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Przed nami Wybrzeże Sztuki - ostatnia szansa na bilety

  (1)

  Szkoda że zabrakło "Cząstek kobiety" i "Najmrodzkiego", byłby już full wypas.

  • 9 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Przed nami Wybrzeże Sztuki - ostatnia szansa na bilety

   Pewnie budżet nie pozwolił. Może GTS się wykaże i ściągnie - jak dawno temu bywało - dobre spektakle. Nie obraziłabym się, gdyby to były te wymienione przez Ciebie.

   • 7 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Przed nami Wybrzeże Sztuki - ostatnia szansa na bilety

  Teraz teatr to zwykły dzień

  Żywność ceny zywnosci praca płaca kredyty ceny nieruchomosci małżeństwo rodzina wartości nauka sądownictwo i ludzie.

  • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • w plenerze , festiwal teatralny
  lip 11-14
  czwartek - niedziela
  Gdańsk, Park Reagana
  FETA 2024