Dom Sztuki GAK

Dom Sztuki

Wybierz numer

58 307-31-44
d...@gak.gda.pl pokaż
Otwarte do 20:00 więcej
 • Zdjęcie 1/15 - Dom Sztuki Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/15 - Dom Sztuki Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/15 - Dom Sztuki Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/15 - Dom Sztuki Gdańsk +12 1
 

Imprezy

 • warsztaty
  lip 22
  poniedziałek, g. 11:00
  Gdańsk, Dom Sztuki
  bilety 50 zł
  Kup bilet
  Warsztaty nagrań terenowych
 • warsztaty
  sie 5
  poniedziałek, g. 10:00, 13:30
  Gdańsk, Dom Sztuki
  bilety 50 zł
  Kup bilet
  Co w trawie piszczy

W tym obiekcie znajdują się:

O nas

Dom Sztuki działa w gdańskiej dzielnicy Stogi. Jest placówką, której działania skierowane są głównie na edukację taneczną, plastyczną i muzyczną.
Dom Sztuki działa w gdańskiej dzielnicy Stogi. Jest placówką, której działania skierowane są głównie na edukację taneczną, plastyczną i muzyczną. Obok zajęć z rysunku, malarstwa i ceramiki, prowadzonych przez wybitnych artystów plastyków, proponuje również naukę gry na instrumentach (gitarze, pianinie) rytmikę oraz wokalistykę.
Od kilku lat wyjątkowo ważne miejsce zajmuje w Domu Sztuki GAK taniec nowoczesny: hip-hop, funky, street dance, show dance, afro a także break dance. W chwili obecnej pracujemy z dziećmi i młodzieżą od 4 do 18 roku życia w 11 grupach. Jest to około 250 osób! Zajęcia prowadzone są przez znakomicie przygotowanych instruktorów, wielokrotnie nagradzanych i stale podnoszących swoje kwalifikacje. Ich zaangażowanie i ciężka praca przekłada się na znakomite wyniki na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, konkursach i turniejach tańca. Największym naszym sukcesem w 2015 roku były dwie Złote Jodły na 42 Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, w 2014 r. dwa złote medale zespołów BLITZ two i BLITZ squad na Międzynarodowym Festiwalu Talentów "LE STRADE DELLA MUSICA" w Rzymie. Jesteśmy też organizatorem dwóch konkursów tanecznych skierowanych do dzieci i młodzieży: "Talenty" i "Kids can dance". W roku 2015 odbył się w prestiżowym miejscu, bo w Gdańskim Teatrze Szekspirowkim koncert z okazji 10-lecia zespołów BLITZ. Spektakl taneczny opowiadający historię naszych formacji tanecznych oklaskiwała pięćset osobowa publiczność.

W kalendarzu imprez stałych znajduje się 5 konkursów, w tym konkurs na szopkę bożonarodzeniową o najdłuższym, bo już dwudziestoletnim stażu oraz konkursy recytatorskie: na interpretację twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz interpretację twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Organizowanych jest około 12 wystaw plastycznych rocznie, koncerty, pokazy filmowe i spotkania.
W ofercie placówki znajdują się także kursy języków obcych oraz spotkania seniorów.

Kierownik: Violetta Sitarz