Stacja Orunia GAK - Gdański Archipelag Kultury

znajduje się w GAK

Stacja Orunia GAK

Wybierz numer

58 306-66-76
s...@gak.gda.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/2 - Stacja Orunia GAK Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/2 - Stacja Orunia GAK Gdańsk 3
 

Imprezy

O nas

Stacja Orunia to otwarty dom kultury. Staramy się być blisko mieszkańców dzielnicy i zapraszamy ich nie tylko do uczestnictwa w kulturalnych wydarzeniach,ale również do współtworzenia naszego domu kultury.
Malujecie? Tańczycie? Lepicie? Gracie? Tworzycie? W Stacji Orunia MOŻNA tworzyć  wszystko…
czego tylko dusza zapragnie. Jesteśmy tu dla Was – dla ludzi w każdym wieku.
Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów. U nas dużo się dzieje i zawsze bardzo kulturalnie. Prowadzimy wiele ciekawych projektów z lokalną społecznością.

Tak powstała ZDolna Orunia, tak tworzymy i wydajemy gazetę „Wasze historie po oruńsku”, a w projekcie OruniArt przybliżamy sylwetki artystów, którzy mieszkają i tworzą na Oruni. W Stacji Orunia możesz wziąć udział w warsztatach z rysunku i malarstwa,  ceramiki, witrażu. Możesz tańczyć na lekcjach flamenco i doskonalić się w sztukach walki na zajęciach Karate. Od czasu do czasu na naszej scenie odbywają się filmowe festiwale, muzyczne koncerty oraz grane są spektakle teatralne.

Co roku obchodzimy rocznicę urodzin Artura Schopenhauera, który jest patronem naszych Pikników Filozoficznych. Dobry duch Schopenhauera czuwa nad naszym domem kultury, bo dokładnie na fundamentach dawnego domu dziadków Artura powstała Stacja Orunia.
 
Kiedyś kreowała się tu myśl filozoficzna, a teraz kreujemy kulturę. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale jesteśmy także ciekawi Waszych pomysłów i chcemy poznać Wasze potrzeby. Czekamy na Was!