Projektornia - GAK

Projektornia

Wybierz numer

58 343-46-91
p...@gak.gda.pl pokaż
Otwarte do 20:00 więcej
  • Zdjęcie 1/2 - Projektornia Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/2 - Projektornia Gdańsk 3
 

O nas

Klub znajduje się w Gdańsku Brzeźnie. W PROJEKTORNI, niezależnie od wieku, można rozwijać swoje talenty i zainteresowania podczas zajęć tanecznych, teatralnych, plastycznych, językowych oraz literackich. Organizujemy też szereg imprez kulturalnych.
Gdański Archipelag Kultury PROJEKTORNIA (dawniej Cebulka)ma swoją siedzibę w nadmorskiej dzielnicy Gdańska - Brzeźnie. Budynek znajduje się piętnaście minut spacerem od plaży.

W POJEKTORNI, niezależnie od wieku, można rozwijać swoje talenty i zainteresowania podczas zajęć tanecznych, teatralnych, plastycznych, językowych oraz literackich. W klubie działa wielokrotnie nagradzane Centrum Gimnastyki Artystycznej.

W nawiązaniu do tradycji działającego tu niegdyś dzielnicowego kina staramy się realizować szereg imprez i warsztatów filmowych.
Równie ważne miejsce zajmuje teatr - liczne spektakle, wspomniane zajęcia teatralne dla młodzieży i studentów, teatr seniora, teatr Młoda PROJEKTORNIA stanowią gro programu PROJEKTORNI. Oprócz tego brzeźnieński dom kultury proponuje wiele koncertów, wystaw i otwartych konkursów. Klub wspiera też twórczość młodych, lokalnych artystów.

Historia Domu Kultury przy Dworskiej 29 A w Gdańsku Brzeźnie sięga roku 1979. Wtedy to budynek pomocniczy, służący wcześniej ekipie stawiającej pobliskie bloki, zamienił się w klub osiedlowy. W roku 1989 rozpisano konkurs na nazwę placówki, której niebawem nadano imię Cebulka. W czerwcu 2010 roku zmieniono nazwę na PROJEKTORNIA, od jednego z pomieszczeń znajdującego się w budynku.

Przy klubie działa Ośrodek Szkolenia Kierowców "Łozy"

PROJEKTORNIA na WikiBrzeźno