Muzeum Gdańska

Planowane otwarcie: po 2020 roku
adres
80-882 Gdańsk, Rycerska
telefon
58 573-31-28
 
zgłoś do aktualizacji

Napisali o nas

O nas

W wariancie optymistycznym początek budowy muzeum miałby nastąpić w 2020 roku. Muzeum ma powstać głównie ze środków z budżetu Gdańska i ewentualnie od sponsorów. Nowe muzeum miałoby się znaleźć w strukturach Muzeum Gdańska.

Wystawa ma mieć 4 tys. m kw. Dla porównania, w położonym nieopodal Muzeum II Wojny Światowej, wystawa ma 6 tys. m kw, a w Europejskim Centrum Solidarności - 3 tys. m kw. W nowej placówce, poza nową stałą wystawą, mówiącą o tysiącletnim Gdańsku, byłoby też centrum edukacyjne, biblioteka oraz audytorium. Te elementy znajdą się w uchwale intencyjnej, która latem zostanie przedstawiona Radzie Miasta.

- Planujemy jeszcze jesienią ogłosić międzynarodowy konkurs architektoniczny na bryłę budynku, który musi się wkomponować w historyczne otoczenie. Obecnie przygotowujemy jego założenia. Jego rozstrzygniecie zakładamy w czerwcu lub jesienią przyszłego roku - zapowiada Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska.

W wariancie optymistycznym początek budowy muzeum miałby nastąpić w 2020 roku. Muzeum ma powstać głównie ze środków z budżetu Gdańska i ewentualnie od sponsorów. Władze miasta nie chcą podawać szacunkowych kosztów. Dużo będzie zależeć od wybranego projektu.

 

Wideo